Обирайте професію архітектора і змінюйте майбутнє
PR

Як обрати навчальний заклад і підготуватися до вступу на архітектурну спеціальність

Обирайте професію архітектора і змінюйте майбутнє

Як вибрати навчальний заклад і підготуватися до вступу на архітектурну спеціальність? Своїми порадами поділилися студенти та викладачі Харківської школи архітектури.

Архітектор - хто це?

Архітектор - це фахівець, який створює будівлі та міські простори, розробляє об'ємно-планувальні та інтер’єрні рішення, проектує дома, вулиці, працює з ідеологією, формою і простором. Це професія, у якій людина може змінювати майбутнє.

Архітектор завжди працює заради комфорту людей, створює нове бачення простору. Ця професія тісно пов'язана із рішенням технічних завдань та креативним мисленням. Ця сфера діяльності допомагає людям жити комфортно, користуючись тим, що ти будуєш. Архітектор завжди працює з майбутнім, причетний до глобальних змін.

На що звернути увагу при виборі навчального закладу?

 • Успішні викладачі-практики. У людей, які створюють нові тенденції в архітектурі, хочеться вчитися. Зверніть увагу на те, у яких бюро вони працюють і які проекти реалізовують.
 • Ком'юніті. Хто буде оточувати вас, обговорюватиме з вами важливі теми і давати фідбек під час навчання? Наскільки інтернаціональним буде середовище? Наскільки ви пов'язані зі світовою професійною спільнотою?
 • Освітня програма. Чи потрібно вам буде після або під час навчання проходити додаткові курси, щоб стати професіоналом? Або ж програма навчального закладу відповідає актуальним вимогам професії.
 • Життя студентів - наскільки яскраво, весело й цікаво проходять будні студентів. Наскільки навколишня атмосфера допомагає справлятися з дедлайнами і складними завданнями.

Чому батьки студентів вибрали Харківську школу архітектури?

 • Сучасна освіта в ХША дає потужну базу знань, умінь і навичок, забезпечує багато практичних занять, можливість працювати в сучасних майстернях та комунікацію з провідними фахівцями зі всього світу.
 • ХША - це не просто навчальний заклад, а ком'юніті, де усі рівні. Є постійний процес розвитку освітньої програми, у якому задіяні всі.
 • Усі предмети й дисципліни в ХША пов'язані між собою, тому у студентів формується цілісна система отриманих знань.
 • У ХША навчання - це введення в професію, а усі проекти - справжні, з реальними замовниками та ділянками.

Чим відрізняється ХША від інших навчальних закладів України?

Враження нинішніх студентів Школи.

 • Горизонтальні стосунки з тьюторами і викладачами і залученість кожного учасника освітнього процесу.
 • Будь-який студент може поставити питання викладачам у будь-який час.
 • ХША - це величезне співтовариство, у якому можна отримати допомогу, критику, консультацію, величезний список літератури або запрошення на дискусію через пару рукостискань.
 • Можливість втілювати свої проекти в сучасних майстернях, опановувати технічні і практичні навички.
 • Постійні воркшопи та лекції від запрошених фахівців, поїздки і екскурсії на будівельні майданчики і виробництва.

Програма бакалаврату ХША

Ця програма розрахована на 3,5 року «фултайм» навчання на денному відділенні. Структурно вона складається з чотирьох смислових блоків: студія, технічний блок, блок навичок і гуманітарний блок. У рамках цих блоків кожен семестр проходить ряд дисциплін, які дозволяють студентові отримати знання, досвід і навички для того, щоб стати хорошим фахівцем.

Програма орієнтована на світовий досвід архітектурної освіти й виклики сучасного світу, містить у собі актуальну для архітектора систему знань і навичок.

Головна особливість програми - студенти мають можливість працювати над власними архітектурними проектами в студії під керівництвом українських та міжнародних тьюторів - практикуючих архітекторів, в умовах, максимально наближених до роботи в архітектурному бюро. Саме студія синтезує усі отримані знання і досвід в інших блоках.

Окрім студії, вивчаються актуальні питання тектоніки і стійкості і клімату, робота з матеріалами, критичні соціальні теорії і навички проведення прикладних досліджень, а також багато архітектурної графіки - це лише невелика частина того, про що студенти дізнаються на бакалавраті. Більше про структуру бакалаврата ХША можна подивитися за цим посиланням.

Нульовий рік в ХША

Курс «Нульовий рік» - це два семестри підготовки до бакалаврату передових архітектурних навчальних закладів. Цей курс допоможе школярам визначитися з професією, через унікальний набір дисциплін і проектів занурить вас у сучасну професію.

Курс можна пройти в Києві і Харкові.

Чому навчить курс:

 • базовим практичним навичкам архітектора і урбаніста : скетчинг, фотографія, макетування і креслення.
 • просторовому малюнку, композиції і архітектурній графіці.
 • розумінню теорії про облаштування міст і фокуси архітектури.
 • навичкам дослідження і інтерпретації, соціологічним і антропологічним дослідженням.
 • формуванню власних поглядів, умінню їх зображувати, описувати і доносити різними методами, умінню оформляти, структурувати власні роботи і презентувати їх перед аудиторією.
 • навичкам підготовки портфоліо своїх робіт, участі у виставках, критичному веденню дискусій.

Професія архітектора відкриває багато можливостей. Головне - усвідомлено обрати цю професію і місце навчання, у якому ви зможете здійснити свої сміливі проекти. Місце, яке надихатиме, і ком'юніті, яке підтримуватиме!

Більше про харківську школу архітектури

Освіта.ua
08.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!