МОН незабаром презентує Умови прийому до вишів

Умови прийому вступників на 2020 рік будуть винесені на обговорення. Документ міститиме низку новацій

МОН незабаром презентує Умови прийому до вишів

Міністерство освіти планує найближчим часом винесені на громадське обговорення Умови прийому вступників на 2020 рік. Про це повідомив гендиректор директорату вищої освіти МОН Олег Шаров.

«Ми розраховуємо, що Умови прийому на 2020 рік будуть винесені на громадське обговорення на наступному тижні, й у них буде низка новацій. Зокрема, це зменшення кількості заяв, які вступники на бакалавра можуть подати на бюджет, з 7 до 5, при одночасному знятті обмеження за кількістю спеціальностей», – повідомив Олег Шаров.

Зняття обмеження щодо кількості спеціальностей, за словами Олега Шарова, потрібне для того, щоб стимулювати в Україні розвиток міждисциплінарних освітніх програм.

«Ми робимо цей крок не тому, що розраховуємо на збільшення кількості спеціальностей, на які подаватимуться заяви. Ні, ми очікуємо, що в нас мають поступово розвиватися міждисциплінарні освітні програми: які можуть так чи інакше охоплювати більш ніж одну спеціальність. Ми зараз тільки на початку цього шляху, але одразу хочемо зняти бар’єри, які можуть на ньому виникнути», – наголосив він.

В Умовах прийому на наступний рік також планується розширити перелік спеціальностей магістратури, для вступу на які треба буде складати єдиний іспит за технологією ЗНО.

Він додав, що ще однією новацією має стати перехід від відомчих широких конкурсів до національного конкурсу. Тобто коли конкуренція за бюджетні місця між кращими вступниками не залежатиме від підпорядкування вишу.

«Цього року вперше відбувся єдиний широкий конкурс МОН і МОЗ на медичні спеціальності. Звісно, були певні нюанси, але загалом він показав правильність нашого шляху – від широкого конкурсу до національного. Ми хотіли б, щоб поступово відбувалося скорочення відомчих конкурсів, які сьогодні іноді показують досить неприємні приклади. Зокрема, коли за однією й тією ж спеціальністю в різних закладах держзамовлення може надаватися з дуже різними прохідними балами», – пояснив очільник директорату.

Він також підкреслив, що після оприлюднення проекту Умов прийому всі охочі зможуть надіслати до них пропозиції та зауваження.

Освіта.ua
06.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Я
Потрібно щось привнести з етики. ..."вступник зобов’язується використовувати набуті знання на благо людству".
Астероід із Ізюма
Я не фізіоніміст, але коли поглянути на п. Шарова, то стає все ясно. Справжній Бурбоні, а може Борман. Такий всезнайка і в житті. Нові правила- *Як обдурити* абітірієнта??! Знову обмеження, Єві, Зно, не пущать , заборонити, не дозволити...
Читач
Шановні представники команди "Зе". Тут на вул. Гмирі 6,кв 219 з’явився двійник Зеленського.Від його імені дає поради і відповідає на питання. Мабуть наш президент буде дуже цьому радий. Скиньте йому скріншот.
прав
Яким чином можливість подати заяву на п’яту спеціальність призведе до розвитку міждисциплінарних освітніх програм? Надайте студентам-контрактникам право вибирати дисципліни та викладачів за власні кошти , а не втюхуйте їм філософію з політологією замість колишнього научного комунізму та марксистсько-ленінських етики й естетики. Фізвиховання в ЗВО - взагалі нонсенс.
Пан Зеленський
Я чекав поки ви мені сигналізуєте на освіта.юа. Завтра збираю РНБО що розглянути питання, яке турбує педагогів. Чекайте вирішення цього питання. Як тільки підніму зарплатню до 4 тисяч долярів, зразу ж доповім
Наталія
Для Пан Зеленський: якщо пишете від імені президента,то майте відповідальність за те що пишете,а можете допомогти допоможіть,реально неможлива ситуація з вступом,згоряють бюджетні місця,а діти залишаються за бортом,не всі мають змогу йти на контракт,а батьки в відчаї.
Коментувати
Невже посліпли
Пане Зеленський! Зупиніть це божевілля в міносвіти! Вони знищують вузи! Склали такі правила , що майже десяток тисяч дітей не можуть вступити на виділені місця. Шаров і к‘ працюють на закордоні вузи. Це видно неозброєним оком....!!
Читач
Для Невже посліпли: на цьому сайті адміни -слюняві підлітки, які збиткуються над людьми. І тут Гриневич зекономила. Не звертайте на них увагу.
Retro
Для Читая: Неужели вам удалось на этом сайте хоть с одним админом пообщаться?! А может с чиновником министерства? Или прямо с президентом? Да вы счастливчик! ЕЩЁ раз ДЛЯ ВСЕХ: здесь пишут обычные рядовые граждане для других таких же (?) Поэтому нет НИКАКОГО смысла писать здесь обращения и проклятья. А уж тем более оскорблять людей, пытающихся вам помочь. Даже если это подростки, оказавшиеся сообразительнее вас)))
Коментувати