В уряді пропонують змінити механізм держзамовлення

Змінами пропонується перейти до формування держзамовлення з урахуванням потреб ринку

В уряді пропонують змінити механізм держзамовлення

Міністерством економічного розвитку і торгівлі запропонований проект постанови Кабінету Міністрів, яким пропонується змінити механізм здійснення державного замовлення на підготовку фахівців у 2018 році. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінекономрозвитку.

Зокрема, проектом постанови передбачена заборона здійснення перерозподілу обсягів замовлення між галузями знань. Відтак заклади вищої освіти не матимуть права у разі недобору на технічні спеціальності збільшити кількість, наприклад юристів.

У Мінекономрозвитку зазначають, що ця практика уже призвела до розбалансування ринку на користь популярних, але незатребуваних професій та часто є причиною труднощів з пошуком роботи для випускників спеціальностей, які навчалися за державним замовленням внаслідок перерозподілу обсягів замовлення.

Також змінами передбачена відсутність державного замовлення за освітнім напрямком «Право» для бакалаврів та магістрів заочної форми навчання у зв'язку з фактичною відсутністю заявок.

Додаткові зміни, що запропоновані на наступний 2019/20 навчальний рік передбачають формування держзамовлення з урахуванням потреб ринку праці та економіки. Так, згідно з новим механізмом, студенти за найбільш затребуваними на ринку праці напрямами підготовки, зокрема, інженерними, технічними, аграрними тощо отримають додаткову мотивацію - більш високу стипендію та додаткові соціальні пільги при першому працевлаштуванні.

Передбачено, що аналіз та прогнозування ринку праці стануть обов’язковими.

Також пропонується аналізувати стан безробіття з урахуванням реальної потреби ринку праці у фахівцях конкретних спеціальностей та запровадження системи моніторингу працевлаштувань за напрямами підготовки та видами економічної діяльності.

За словами міністра економічного розвитку Степана Кубіва, сьогодні державне замовлення не відображає потреб ринку.

«Ми випускаємо більше юристів та економістів, ніж потрібно, водночас суттєво недобираємо інженерів, математиків та інших спеціалістів, яких підприємства дуже потребують. Тож складається парадоксальна ситуація - держава спочатку оплачує навчання непотрібної професії, допомогу по безробіттю якщо людина не може знайти роботу за спеціальністю, а потім ще й перепідготовку. А фахівців з потрібних професій підприємства наймають за кордоном, бо українських не можуть знайти. Ми маємо негайно виправити цю ситуацію заради майбутнього української економіки», - наголошує Кубів.

Проект постанови щодо зміни механізм державного замовлення на поточний та наступний навчальний рік найближчим часом буде переданий на розгляд уряду.

Освіта.ua
06.07.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів