Вишам "зливають" персональні дані абітурієнтів?

Харківський авіаційний інститут отримав доступ до закритих персональних даних абітурієнтів

Вишам "зливають" персональні дані абітурієнтів?

Після подачі електронної заяви до вищого навчального закладу та реєстрації в Єдиній державній базі з питань освіти абітурієнти стали отримувати рекламні SMS від Національного аерокосмічного університету "Харківський авіаційний інститут", що може свідчити про доступ навчального закладу до закритої персональної бази даних абітурієнтів.

Абітурієнти, які отримують рекламні SMS, стверджують, що не подавали свої заяви в ХАІ і не залишали контактних даних ні в одній базі окрім як при подачі заяви через сайт ez.osvitavsim.org.ua, через який здійснюється подача електронної заяви на вступ до вищих навчальних закладів України.

"Сьогодні прийшло повідомлення від вузу, здивував не сам факт тексту, а те, що мої дані були розголошені, я є абітурієнтом, на сайті ez.osvitavsim.org.ua зареєструвався 2 дні тому, в ХАІ документів не подавав, телефон, крім сайту реєстрації, нікому не залишав", - прокоментував ситуацію один з абітурієнтів.

Виходячи зі змісту повідомлень, окрім контактних телефонів, ХАІ відома й інша інформація про абітурієнтів, зокрема стать вступника. Зокрема, дівчатам, які подавали заяви через систему електронного вступу до ВНЗ, приходять SMS іншого змісту - з рекламою "елітної комп'ютерної освіти для дівчат".

Нагадаємо, на сайті ez.osvitavsim.org.ua абітурієнти разом із заявою про вступ до вищого навчального закладу повідомляють інформацію про серію і номер документа про освіту; номер, пін-код і рік отримання сертифіката ЗНО; адресу електронної пошти; серію і номер документа, що посвідчує особу, а також інші додаткові дані, зокрема, номер телефону.

Дані залишені у процесі подання заяви вносяться до Єдиної державної бази з питань освіти, що є автоматизованою системою збору, верифікації, оброблення, зберігання та захисту персональних даних одержувачів освітніх послуг.

Адміністратором бази є державне підприємство "Інфоресурс", що належить до сфери управління Міносвіти та має забезпечувати формування і функціонування єдиної бази, а також здійснювати заходи щодо збору, обробки і захисту даних, що містяться в базі.
 

Освіта.ua
14.07.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів