Університети не ускладнюють життя абітурієнтам

Виші не встановлюють вимог до рівнів тестів, які абітурієнти подаватимуть при вступі

Університети не ускладнюють життя абітурієнтам

У Харківській області лише один університет встановив вимогу про надання результату зовнішнього оцінювання з математики поглибленого рівня. Про це під час прес-конференції повідомив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, розповідаючи про цьогорічні нововведення в системі ЗНО.

"Ця новація спрямована максимально оптимізувати вузам умови відбору абітурієнтів. Станом на сьогодні тільки на одну спеціальність в НТУ "ХПІ", а саме "прикладну математику" встановлений "поглиблений" тест з математики, решта всіх наших вузів встановили "базовий" рівень, і з української мови і літератури також", - пояснив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Він також додав, що результат тесту поглибленого рівня не надає ніяких переваг абітурієнту при вступі, якщо ця вимога не передбачена правилами прийому до вищого навчального закладу.

Сидоренко також зауважив, що університети самостійно визначають перелік предметів, що необхідні для вступу.

"Ми зіткнулися з окремими випадками, коли на "економіку" профільним предметом поставили українську мову і літературу. Так вирішила вчена рада вузу, вона має таке право. Набір предметів може бути будь-який", - підкреслив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

Як відомо, цього року абітурієнтам буде запропоновано різнорівневі тести з математики та української мови і літератури: базового і поглибленого рівня.

Рівень тесту, який обиратимуть абітурієнти при реєстрації для участі у ЗНО, залежатиме від вимог вищого навчального закладу при вступі на окремі напрями навчання.

Передбачається, що новація допоможе вищим навчальним закладам обрати найбільш підготовлених вступників. Наступного року перелік дворівневих тестів може бути розширено.

Освіта.ua
18.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів