Вступникам радять не забирати подані заяви про вступ

В ОПОРІ зазначають, що абітурієнти безпідставно намагаються відмінити подані заяви

Вступникам радять не забирати подані заяви про вступ

Попри те, що потік абітурієнтів до вищих навчальних закладів сповільнився, а приймальні комісії реєструють значно менше заяв та документів для участі у конкурсному відборі, вступна кампанія набирає нових обертів, повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

"Оскільки Умовами прийому передбачено, що один абітурієнт має право подати п’ятнадцять заяв (у п’ять ВНЗ на три напрямки підготовки) для участі у конкурсному відборі, рейтингові списки в окремих навчальних закладах вже налічують більше тисячі вступників, як на популярних, так і не дуже затребуваних напрямках підготовки", - зазначають спостерігачі мережі.

В ОПОРІ зауважують, що самостійно оцінюючи свої шанси на зарахування на навчання за бюджетний кошт, багато абітурієнтів роблять невтішні висновки і приймають рішення забрати документи в одному навчальному закладі та подати їх в інший, куди за їхніми прогнозами, можуть бути зараховані на бюджетні місця.

"Громадянська мережа ОПОРА наголошує на помилковості та необдуманості таких вчинків. По-перше, насправді подають оригінали документів у виш лише близько 30% абітурієнтів, які були рекомендовані до зарахування у першій "хвилі", решта – 70% доукомплектовується в другій-третій "хвилях" за рахунок тих осіб, які не були рекомендовані раніше. А тому цілком ймовірно, що у 5 чи 8 серпня можуть бути рекомендовані до зарахування абітурієнти із значно меншими конкурсними балами", - повідомляють спостерігачі.

Крім того, досвід попередніх років показує, що у випадку наявності вільних місць держзамовлення станом на 10 серпня, приймальні комісії зараховують (за рейтингом) вступників, які подали оригінали документів, але не були рекомендовані до зарахування раніше.

По-друге, якщо абітурієнт хоче забрати раніше подані документи з одного навчального закладу, щоб подати їх до іншого (бо використав усі спроби вступити до 5 ВНЗ), він не зможе цього зробити, як і повернути заяву для участі у конкурсному відборі назад. Адже коректно подана вступником особисто чи дистанційно заява реєструється у Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Факт подання заяви у паперовому вигляді реєструється працівником приймальної комісії безпосередньо під час прийняття заяви, а електронної – коли відповідальний за роботу з ЄДЕБПО працівник приймальної комісії, встановлює заяві статус "заяву зареєстровано у ВНЗ", або "заява потребує уточнення". Після встановлення таких статусів, абітурієнт вже не може скасувати електронну заяву.

"Тому, навіть попри те, що абітурієнт забере документи в приймальній комісії – факт подачі заяви у Базі все одно залишається. Тому звичною є ситуація, коли абітурієнти, забравши документи в одному виші, на жаль, не можуть їх подати до іншого, адже він вважається шостим, що не передбачено ні Умовами, ні правилами прийому, а реєстрація такої заяви в ЄДЕБПО не можлива", - наголошують спостерігачі.

"Зважаючи на це, передусім радимо не забирати вже поданих документів з приймальних комісій конкретних ВНЗ. Адже, спрогнозувати можливість вступу на місця державного замовлення вкрай важко. Для тих абітурієнтів, які ще не скористалися своєю можливістю та не подали заяви для участі у конкурсному відборі до 5 ВНЗ пропонуємо приймати виважені рішення, які не стануть на перешкоді здобуття бажаного фаху", - зауважили представники Громадянської мережі ОПОРА, звертаючись до абітурієнтів.

Освіта.ua
24.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів