Вузи приховують квоти держзамовлення

В ОПОРІ повідомляють про маніпуляції з державним замовленням

Вузи приховують квоти держзамовлення

У Громадянській мережі ОПОРА зазначають, що проблемою вступної кампанії цього року стало невчасне затвердження та оприлюднення квот державного замовлення.

Про це йдеться у висновках, підготовлених спостерігачами ОПОРИ на основі результатів спостереження у 43 вищих навчальних закладах, а також звернень на телефон «гарячої лінії» ОПОРИ.

"Як не дивно, проблемою цього року стало невчасне затвердження та оприлюднення квот державного замовлення. Зокрема, кількість державних місць до вишів, які підпорядковані Міністерству аграрної політики та продовольства України, було доведено 3 липня, Міністерству охорони здоров’я - лише 12 липня. Звертаємо також увагу, що ВНЗ, підпорядковані Міністерству культури, хоч і були ознайомлені з обсягом державного замовлення ще в червні, проте на веб-сайтах деяких з них досі нема обсягу державного замовлення", - повідомляють спостерігачі.

За висновками спостерігачів, проблеми з оприлюдненням квот державного замовлення існують і в навчальних закладах, підпорядкованих профільному міністерству.

"Незважаючи на те, що Міністерство довело до відома всіх ВНЗ обсяг замовлення ще до 1 липня, деякі виші оприлюднили його тільки через тиждень-два. Так, лише 10 липня були оприлюдненні квоти у Вінницькому національному технічному університеті", - наголошують спостерігачі ОПОРИ.

Також у громадянській мережі повідомили, що Дніпропетровський національний університет Гончара оприлюднив квоти державного замовлення на стенді приймальної комісії та в ІС "Конкурс" лише 15 липня, а на веб-сайті вишу такої інформації досі немає.

"До цього часу в ІС "Конкурс" відображалися дані про планові показники, які навчальний заклад очікував отримати від МОН (причому, вони були значно вищі від затверджених). А тому вчора, коли ВНЗ подав до ЄДЕБПО оновлену інформацію про держзамовлення, на "гарячу лінію" ОПОРИ почали звертатися абітурієнти з проханням роз’яснити ситуацію. На жаль, такі вступники були фактично введені в оману університетом, оскільки орієнтувалися на вказаний раніше обсяг держзамовлення. В університеті радять вступникам не панікувати з цього приводу, адже виш все-таки розраховує на збільшення місць держзамовлення і вже подав відповідний лист до міністерства", - йдеться у повідомленні ОПОРИ.

"Для спостерігачів ОПОРИ лишається незрозумілою така затримка з оприлюдненням квот державного замовлення в університетах, а також відмова МОН оприлюднювати відповідний наказ (із усіма додатками) на власному веб-сайті", - зазначають у Громадянській мережі ОПОРА.

Спостерігачі наголошують, що наявність інформації про обсяги державного замовлення у вільному доступі дозволила б абітурієнтам адекватно оцінити свої можливості вступу по кожному окремому напряму підготовки і дозволила б уникнути таких непорозумінь як у Дніпропетровському національному університеті ім. Гончара.

Освіта.ua
17.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів