О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам

Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті

О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

Кардинальна помилка освітян у спілкуванні з батьками полягає в одній принциповій речі. З якогось дива освітяни вирішили, що для батьків проблеми освіти є ледь не найголовнішою справою у житті.

Насправді ця дивна точка зору проглядає в величезній кількості постів та коментів освітян. Спробую пояснити декілька основних пунктів. Можливо, прийде розуміння.

1. Проблеми системи освіти в України мене в ідеалі не повинні торкатись взагалі. Мені байдуже, яку зарплату отримують вчителі, які у них умови праці і які у них внутрішні скандали. Як і освітянам байдуже до проблем у моїй галузі.

2. Якщо батьки вступають у якусь боротьбу за покращання освітньої системи України, це не абстрактне бажання реформ, а чітке бажання створити конкретно для своєї дитини комфортне та безпечне середовище навчання.

3. Найбільшою мрією абсолютної більшості батьків в Україні є мрія про те, щоб швидше настав час, коли школа не буде торкатись життя їх дитини безпосередньо.

4. Всі допомоги освітянам від батьків щодо змін та реформ – це абсолютно добровільна річ, яка знову ж вмотивована піклуванням про комфорт власних дітей, а не людей з педагогічними дипломами.

5. Перебування дитини в школі – це доволі довгий, але лише епізод життя дитини. І далеко не головний. Від цього епізоду, безумовно, багато що залежить. Але життя дитини і батьків не «крутиться» виключно навколо школи. Тому батьки повинні приділяти шкільним справам дитини стільки часу, скільки вони бажають, а не стільки, скільки бажає школа.

Додам. У мене був ледь не найщасливіший рік за останні років двадцять. Коли старший вже закінчив школу, а молодший ще не пішов. Цілий рік я був вільний від всього шкільного. Мої діти не були «в заручниках» освітньої системи. І в певний момент я почав розуміти, що проблеми школи від мене такі ж далекі, як, до прикладу, проблеми атомної фізики.

Потім молодший пішов у перший клас, і все почалось знову. Боротьба з вітряками. І не тому, що я вбачаю в собі реформатора української освіти, а тому що конкретно моя дитина «в заручниках» у цієї недолугої системи.

Головна думка проста. Батьки скандалять, відстоюють щось, виборюють щось в освітній системі не тому, що їм « більше немає чим зайнятись», а тільки і лише тому, що це безпосередньо пов’язано з їхньою дитиною.

Звичайно, є розуміння того, що вся країна без належної освіти буде деградувати. Але це доволі абстрактна річ. І я не можу гарантувати, що на наступний день після того, як моя дитина полишить школу, мене буде хвилювати бодай щось з освітнього життя.

Який висновок? Доволі простий. Світ не крутиться навколо школи. І батьки не вороги освітянам. Просто люди, які намагаються створити своїм дітям комфортні умови і нейтралізувати всі негативи. Оце і все…

Оригінал

Освіта.ua
26.04.2023

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
А вчителі просто мріють, щоб батьки не лізли туди, в чому вони нічого не розуміють. Не треба крутитись навколо школи. Хто від батьків цього вимагає? Просто смішно і гірко подібне читати. Займайтесь своїми справами і безпосередніми батьківськими обов’язками: забезпеченням умов для навчання , вихованнямі контролем за дітьми. Видно, автору не дуже подобається це робити.
Євген
Для Наталія: батьки мріють аби не втручатися в шкільні питання. Так вчителі їх туди тягнуть, а тоді закидають, шо батьки нічого не тямлять. Тож визначтеся. Приведіть ваші дії у відповідність до ваших побажань. Все, що має бути зроблене вдома, зроблене: діти здорові, нагодовані, одягнені, до школи ходять. Все. Як вони вчаться? Як виходить, але це їхній результат. Є щоденник і табель. Не треба мені телефонувати за їхні оцінки і невиконані домашні. Що знають зробили, що не зрозуміли пропустили. Дітей вчать у школі, я їм уроки вдома не проводжу.
Олександра
Ага, ага... Розкажіть. А потім батьки починають учителям душу виймати, бо оцінки не подобаються. Вчать у школі, кажете? Та їх на онлайн - уроки треба з караваєм і циганами запрошувати.
Маргарита
Для Євгена: то ви вважаєте, що вдягнули і нагодували дитину і все, ваша робота виконана? То ви народжували дитину, щоб було кого одягати і годувати? Ось у такому підході батьків і криється вся проблема: моє діло нагодувати й одягти, а все інше то не моє. А відкрийте-но Закон "Про освіту" і почитайте, за що несуть відповідальність батьки, там не лише про нагодувати й одягнути.
Коментувати
Для...
Напевно недо-актор, режисер, драматург має багато зайвого чсу для дурні. .
Оксана
Освітяни - не вороги батькам!!!! До чого ця стаття , пане Мірошниченко?Ні про щ, як завжди!
Светлана
Во всем согласна с автором! Школе нужно перестать лезть в жизнь семьи! Почему родители должны отчитываться перед школой за каждый шаг в своей жизни??? Где прописаны, где живем, в браке или разведены, где работаем, сколько детей, медосмотры, где дети проводят каникулы, куда планируем поступать, поступили или нет.... Почему школа лезет в нашу жизнь? Ребенок пришел (привели) - УЧИТЕ! Все остальное вас не касается! Родился третий ребенок - почему Вы не сообщили??? как Вы могли??? у Вас же статус поменялся!!! Мой статус вас никак не касается! А вот ваш статус меняется с каждым годом - школа стала наглой и противной попрошайкой. И каждый родитель, уверена, мечтает о том моменте, когда старший закончил, а младший еще не поступил!
Дід Панас
Для Светлана: тітко, тут мову рашистських свинособак не розуміють. Чи ти кацапська ворожа розвідниця, чи палка фанатка оцього акторарежисерадраматурга? Видно, що ніяка не вчителька!
Олесько Олесь
Цей коментар одномоментно спростовує все те, про що награфоманстував у своїй статті пан мірошниченко
Маргарита
Для Світлана: нешановна, школі начхати на ваші статуси і кількість народжених вами дітей, куди ви їх пхаєте після школи вчитись і т.д. Дітей плодити навчилася, а розуму немає на те, щоб зрозуміти, що всі ці дані від шкіл вимагають управління освіти, управління сім’ї і молоді, управління соціального захисту... Я ще можу перераховувати десятки управлінь, які отримують зарплати тільки за те, що збирають інформацію зі шкіл. А те, що там у вас в сім’ях твориться, то вчителям до спини і нижче. Тільки коли, не дай Бог, щось трапляється з вашими чадами, ви всі як недорізані кричите, куди школа дивилась. Отож на вас тупоголових і дивимось. І можете мені не відповідати, бо розмовляти з одноклітинними не збираюсь.
Коментувати
Віктор
. Коментар. Читати подібні статті цікаво, це як фантастів середини минулого століття. А тепер ліміт. Мммммммммммммммммммм... ммммммммм Мммммммммм... ммммммммммммммммммм ... Ммммммммммммммммиимм... ммм Мммммммммммммммм... ммммммм...
Мама
Не розумію цього батька. Нащо мучити дитину і себе, якщо можна перевести улюблене чадо на сімейне навчання? І скандалити ні з ким не треба. Чи так легше списувати провтики виховання?
Вчителька
Для Мама: а що ж тоді писати у блог Освіта.ЮА? Цікаво, а чи немає блога Театр.ЮА? так хочеться щось написати.
Олена
Для мама: ніколи не чула за сімейне навчання. На батьківських зборах такого не розказували, не знала, що так можна. А як це? І як на нього перейти? Де це дізнатись?
Ганна
Сімейне (домашнє) навчання - це один з видів індивідуального навчання. Право на здобуття освіти за індивідуальною формою закріплене в законі "Про освіту" (ст. 9). Порядок організації здобуття освіти за індивідуальною формою визначено в Положенні про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти (розділ ІІІ - про сімейну освіту). Для переведення учня на сімейну форму навчання потрібно звертатися з заявою до директора школи.
Коментувати
ICTV
І знову як у тій байці про лебедя,щуку і рака-кожен тягне у свій бік. Батьків не мають цікавити проблеми вчителів,вчителів проблеми батьків, а МОНУ не цікавлять проблеми ні тих,ні тих. А насправді усі по-троху не виконують своїх функціональні обов*язки.Будьмо прискіпливі як німці,точні як англійці і демократичні як американці- і усі проблеми СШ кануть у небуття. У багатих цих проблем не існує,їх діти вчаться у приватних школах,поважний кошторис яких задовольняє усіх. Тож вони будуть на вершині соціальної драбини, а решта будуть їм прислуговувати.Така проза життя,якщо вірити п.Співаковському.
Ксенія
Ооо, знову пан "експерт" намалювався... Мене точно Ваша сфера діяльності не торкається. Мені байдуже, шо там на сцені кривляються тітки й дядьки, втілюючи так зване театральне мистецтво... Переходимо до комфортних умов. Кожен "батьк" хоче для дитини лише найкращого. Але на НУШ цього року не дали й копійки. Прийшов 5-класник до школи, і що він бачить? Після яскравої початкової школи - парти, стільці, шафа... Все! Ну й хотіть найкращого, скільки заманеться. Але за власні кошти вчитель не купить медіадошку у клас, ноутбук і ще багато чого... Вимагати батьки навчилися добре. Не вмішуватися, кажете? ОК. Тоді хай не беруть за горло вчителя: "Чому 7? Нам треба 10". Скандалять - це точно, але відстоюють? Ви не подумали, чому багато вчителів у тому ж Києві, і не тільки, звільнилися? . "З якогось дива освітяни вирішили, що для батьків проблеми освіти є ледь не найголовнішою справою у житті" - так вирішили явно не освітяни.
Светлана
Для Ксенія: А, может, не нужна медиадошка?) Работайте на деревянной! Вы мыслите в своем узком пространстве, а отец - в своем. И он абсолютно прав! Медиадошка нужна для комиссии, для удобства учителя, на уровень образования она не повлияет. Не выделили ни копейки - выделят! Если родители перестанут оплачивать потребности НУШ и покупать в школу все от туалетной бумаги до стройматериалов и мебели! Может, тогда бюджет будет формироваться с учетом потребностей школ, а не только однополых партнеров!
Ксенія
Для Светлана: по-перше, пишіть українською. По-друге, ознайомтеся з вимогами до НУШ. Що має бути в класі, як треба навчати дітей нового покоління. До того ж, у 5-класників НУШ немає підручників. Як без дошки? По-третє, якщо ви купуєте у школу все підряд, не думайте, що всі такі. Все, що у класі куплене, куплене за мої кошти. Пробачте, але у Вас не зовсім чіткі уявлення про НУШ. А то забігли, наклепали допис мовою ворогів, наставили мінусів - все!!! Експерт у галузі педагогіки. "Не выделили ни копейки - выделят!" Хто і кому? Цього року на НУШ по всій країні й копійки не виділено. А хочете підтримати пана Мірошниченка - купіть букетик і сходіть на його виставу.
Колишня вчителька НУШ
Для Светлана: мозок у тебе дерев’яний... Потреби НУШ - це не туалетний папір. Щоб устаткувати НУШ у початкових класах, раніше держава виділяла субвенції. Які б батьки таке потягли??? До чого комісія, до чого потреби вчителя? Дітям НУШ потрібне мультисенсорне навчання. Чи, може, Ви знаєте, як за допомогою ганчірки та шматка крейди створити візуалізацію? Про смарт-іграшки чули? Слова "МозаБук", Smart Board про щось говорить? Чи так ото, бовкнути - як жаба в болото? Гидко читати, як кожен "мимопроходил" намагається навчити вчителів. 4 роки відпрацювала в НУШ, клас був обладнаний, дякуючи адміністрації... Але минулий рік усе перевернув(((
Коментувати