Альона Парфьонова: ДПА – це не НМТ для вступу

Розкиданих по всьому світу українців депутати ніби закликають: думайте про закордонну освіту

Альона Парфьонова: ДПА – це не НМТ для вступу

Автор: Альона Парфьонова, співзасновниця ГО «Батьки SOS».

Вчора народні депутати рекомендували прийняти за основу проєкт закону про повернення ДПА у 2024 року. Вирішили про математику, історію України, українську мову й іноземну мову, окрім мови агресора. Проект 9046.

Те, що винесли на перше читання законопроєкт, який передбачає ДПА у 4 класі з історії України – це таке, ми посміялись, деякі батьки напружилися, а нардепи зрозуміли абсурдність щодо вимірювання знань з історії України у 4 класі, коли діти історії ще не вивчали. Але це ще квіточки.

Виходить так, що випускники за кордоном зможуть отримати свідоцтво про повну загальну середню освіту лише після складання ДПА.

Здається, що народні депутати не зрозуміли, що пункти ДПА для отримання свідоцтва про повну загальну середню освіту відкрити у всьому світі (а вимушені емігранти реально по всьому світі, і серед них є майбутні випускники) –  це не те саме, що відкривати пункти НМТ для вступу тих, хто вже отримав свідоцтво.

Так і хочеться вигукнути: «Що ви робите?» Тобто діти за кордоном, цьогорічні десятикласники і їх батьки, вже цього року мають замислитись про те, що шанс залишитись без української освіти досягнув свого максимуму.

Розкиданих через вимушену еміграцію по всьому світу українців цим законопроєктом ніби закликають: думайте про закордонну освіту, бо української повної загальної середньої освіти вам не отримати.

Батьків, діти яких зараз у 8 класі, цим проектом закону ніби попереджають: і цього свідоцтва у 9 класі ви не отримаєте, якщо, наприклад, у Іспанії не складете ДПА, а ми ще не знаємо, чи відкриємо пунк у Аліканте для складання ДПА.

Про випускників 2024 року 9 та 11-их класів у прифронтових містах, чи, не дай Боже, на окупованих територіях з повною загальною середньою освітою чи хоча б зі свідоцтвом 9 класу можна взагалі забути – вони випадають з процесу.

І, звісно ж, про іноземні мови: думаю, що ДПА з суахілі – це те, що ми з вами всі чекали, бо нардепи забули визначити перелік іноземних мов, окрім мови країни агресора.

Як у нас так криворуко все виходить? Що з нами не так?

Оригінал

Освіта.ua
10.03.2023

Популярні блоги
О. Меркулова: чому міністр не обстоює свою дисертацію? Немає жодної логіки в тому, що людина готова легко відмовитися від кандидатського ступеня 
Г. Сищук: починати реформи варто не з підручників Починати слід з перегляду самої суті: функції учителя, аспектів, які погіршують ефективність його роботи
Тамара Горіха Зерня: потрібне чесне визнання стану справ Потрібно визнати: онлайн-навчання – це профанація, а три роки онлайн – це три втрачених для школи роки
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Чому самим випускникам не дають право вибору???Чому їхнє майбутнє повинно вирішуватися некомпетентними " дядями і тьотями"???
Для Марія:
А чому майбутнє держави має вирішуватися некомпетентними випускниками та їх я же матями Маріями?
Коментувати
Марко.
Оці депутати : Піпи, Савсуни, Грішини , Воронови нв чолі з Бабаком - просто бенкет бездарності і некомпетентності?!! Тупо лізуть в життя школи , не розуміючи чим ім займатися!
Оксана
Для Марко.: позорище!!!!
Коментувати
Для Альони = Я же мать
А як ти собі уявляєш, що закордонна школа видаватиме український атестат, навіть якщо не буде ДПА ? Якраз наявність ДПА і дасть підставу визнати подібні атестати в Україні. А проводити ДПА не конче централізовано, неначе ЗНО чи НМТ, а, як це і було колись, за місцем навчання учнів у вигляді звичайних випускних екзаменів із додатковою зовнішньою перевіркою письмових робіт з української мови та математики для претендентів на медалі.
Жанна
Різні освітні системи. Виберіть одну і по ній навчайтесь. Можна продовжити освіту в Іспанії і не потрібно український атестат. Якщо хочете український атестат, то дітей з шкіл не відраховували, навчайтесь дистанційно по українській системі. ДПА в 2024 ще не відомо чи буде, останні роки в нас навчання з "перешкодами" і ДПА відміняли.
овв
Пані пропонує лише набір слів. Якщо в нас чи за кордоном хочуть здобувати українську освіту, то й "правила гри" мають бути українські. А решта - за маршрутом відомого корабля. Аааа, пані з "я же мать" її... Усе зрозуміло...