І. Примаченко: ми маємо повернути наших дітей назад

Великий запит на реформу української освіти з боку дітей та батьків в найближчі роки гарантовані

І. Примаченко: ми маємо повернути наших дітей назад

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

З початку великої війни лише в Європейський Союз виїхало майже мільйон українських дітей. Більшість з цих дітей і їх батьків вже побачила, як працює європейська освіта і чим вона відрізняється від української.

Нагадаю, що в авторитетному рейтингу оцінювання освітніх досягнень учнів PISA Україна посідає 40 місце. А сусідня Польща – 11, лише на одну сходинку нижче знаменитої фінської шкільної освіти.

Тепер, при поверненні в Україну або при плануванні такого повернення, порівняння європейської та української освіти буде відбуватися автоматично. Як в головах дітей, так і в головах батьків. З відповідними наслідками для вірогідності, що ці родини оберуть життя в Україні.

З однієї сторони, це добре. Високі стандарти і великий запит на реформу української освіти з боку дітей та батьків в найближчі роки гарантовані. Толерувати старий стан речей ніхто не буде. Вивільнення цієї колосальної енергії – найкращий старт для фундаментальної реформи освіти.

Але якщо на свій запит суспільство не отримає відповіді, а замість реформи отримає чергові розмови про «не на часі» та «все й так добре», наслідки можуть бути драматичними. Люди почнуть голосувати ногами. І, на жаль, на відміну від виборів, за 5 років їм вже буде не дуже цікаво, хто там знов бореться за владу в Україні.

Від повернення цих дітей, без перебільшення, залежить майбутнє країни. Тут можна писати про безцінний людський капітал, втрачене покоління та інші розумні речі, але, думаю, моїм читачам все зрозуміло без зайвих гучних слів.

Від нашої спроможності драматично прискорити освітні реформи залежить багато. Маємо повернути українських дітей в Україну – змарнувати цей шанс у нас просто немає права.

Оригінал

Освіта.ua
10.06.2022

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ТТ
Танцями у білих футболках і неліквідними флешками будеш повертати учнів? Крали і крадете, брали хабарі і далі берете!
399
І. Примаченко: ми маємо повернути наших дітей назад. Дай Боже нашому телялі вовка з’їсти.
Се ли ви
Депутаты проголосовали об увеличение себе заработной платы 260 тыс.грн/мес, учителю с сентября все доплаты и надбавки урезают, оклад 6 тыс. с копейками будет, летом два месяца за свой счёт. Запроса на качественное образование нет, добивают оставшихся учителей, но скоро и эти разбегутся.
Вероника
Багатьох з тих, хто виїхав, уже зараз не цікавить, хто там бореться за Україну. Вони сприйняли війну як дар божий, щоб нарешті виїхати і "зачепитися" за кордоном. Такі точно не повернуться. По-друге, це точно, що від повернення батьків стримує відсутність "європейської" освіти? Не відсутність житла чи роботи, не безмежна корупція чи крадійство на всіх рівнях, не відсутність безпеки, не окупація, а тільки школа?
Ірина
А високі стандарти дотримання законів і сплати податків батьки теж привезуть? Чи тільки свої амбіції і вимагання "Хочу усе як у Європі і безкоштовно! Ви мені должні!"