О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції

Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції

О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції

Автор: Олександр Істер, учитель-методист, автор підручників та посібників з математики.

Як відомо,  МОН України готує спрощену процедуру проведення ЗНО у 2022 році.  Пропозиція провести ЗНО та вступ до університетів  за спрощеною процедурою виглядає єдиною у тих умовах, які маємо зараз.

Проте  пропозиція відносно того, що «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест (українська мова, історія України, математика)», на мій погляд, вимагає корекції

Ця корекція логічно випливає з тієї схеми, за якою мали  здавати ЗНО випускники 2022 року за попередніми «мирними» планами. Планувалося, що випускники здаватимуть українську мову (або мову і літературу), математику, а далі на вибір: іноземна мова або історія України та ще один чи два предмети ЗНО за вибором випускника.

Відповідно до цього і здійснювалася підготовка: частина випускників готувалася до  ЗНО з іноземної мови,  частина до ЗНО з історії України.

Враховуючи великий запит на справедливість у нашій багатостраждальній державі, особливо зараз, звертаюся з пропозицією до відповідальних осіб Верховної Ради та МОН України підготувати два мультипредметні онлайн-тести:

1. Українська мова, історія України, математика.

2. Українська мова, іноземна мова, математика.

Неважко здогадатися, що другий тест матиме різну складову з іноземної мови, залежно від того, яку саме мову вивчав випускник.

Запрошую до обговорення цього блогу.

Освіта.ua
05.04.2022

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Підпишить петіцію за рівні умови ЗНО! https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128
Вікторія
Визначіться нарешті остаточно! Діти мають знати до чого готуватися! Чому в нашого міністерства освіти сім п’ятниць на тиждень????!!!! Припиніть знущатися!
Ірина
Яке щастя, що в Україні є думаючі люди. Щиро вдячна Вам, пане Олександре, що долучаєтесь до цієї проблеми і залишаєтесь на стороні дітей. Глум, який влаштував МОН у вигляді НМТ, відкрито демонструє зневіру до воїнів, які виборюють незалежність, до влади, яку ж вони і представляють. Замість того аби пишатись молоддю, яка готова чесно конкурувати при вступі у ЗВО, використовуючи свої здобутки закріплені в сертифікатах ЗНО, пропонують цей примітивний НМТ. Але чому б ні?! Так зручно все списати на війну. Питання повернення вибору предметів залишається просто болючим. Це принципово важливий момент, особливо під час війни. Адже Україна бореться не лише за свою територію, а й за свободу. Якщо МОН не перегляне своє рішення і не поверне право вибору - Україна надовго, а може й назавжди, втратить своє майбутнє.
Wessdf
Пиздец, а математику не думали убрать? С каких это пор все должны понимать этот предмет, некоторым он вообще не нужен для поступления ????????‍♀️
Галина
Для Wessdf: а з яких пір всі повинні пам’ятати предмет, який не готували - історію (історія взагалі, і шкільний предмет не одне й те ж саме, це предмет чисто на запам’ятовування). Тож всі у рівних умовах. Одні ЗОВСІМ не готували історію, але мусять її здавати, інші ТРОХИ готували математику, аби здавати її як ДПА
Віктор
Для Wessdf: Та вже простіше таких ідіотів, як ти, відсторонити від вступу.
Коментувати
Ніна
Історія повинна бути обов’язково. Так як ми постійно боремося за свою мову і історію. Математика на більшість спеціальностей на які я планую іти взагалі не потрібна. Так як її впродовж роботи не потрібно. Хіба, що зарплату порахувати. Це неправильно що математика обов’язкова, а історія ні. Історію всі мають знати поголовно і історія не важка. Є люди які взагалі готувалися на місяць до ЗНО з історії України і складали на 190+.
Варта
Для Ніна: А в окопах багацько російськомовних патріотів- украінців! Тому оці бездарні філологи нічого не вміють, як тільки скиглит про свою унікальність…Ледарі!
Коментувати
Оксана
Але математику теж не всі готували для вступної кампанії.Багато хто готував її сам для ДПА.Історію України треба зробити обов’язковим,так як це завжди було!!!
Олена
Повністю підтримую! Дітям давали можливість вибрати ті предмети на ЗНО, які їм потрібні були для вступу на певні факультети ВНЗ. Вони наполегливо готувалися здавати саме їх. А тепер за такий короткий термін часу треба змінити напрямок підготовки по третьому іспиту? Це неправильно.
Анна
Шановні головні освітяни країни, не сприяйте віддтоку учнівської молоді закордон! МПТ має враховувати предмети, до яких готувалися випускники! Мають бути варіанти тестів: укр мова, математика, історія/англійська. І це буде чесно!!!. Адже той варіант, що пропонує зараз МОН, не дасть належного результату. Як вступити на факультет іноземної філології без тесту з іноземної мови? Співбесіда=конкурс батьківських грошей????!!! Це не чесно! Будьте справедшивими у цей важкий час! Врахуйте численні побажання учнів!!! Слава Україні!!!
Тетяна
Що робити тим, хто вступає в медичний? Вони готували хімію й біологію. Мабуть, у цьому випадку логічно складати саме ці дисципліни
Катерина
Повністю підтримую!!!! Багато дітей не готувалися до історії. Якщо залишити так як пропонується, то це не справедливо!!!
Світлана
Підтримую!!! Бо багато дітей не готувалося до історії, і підготуватися за такий короткий проміжок часу дуже важко, діти і так мають такий великий стрес з всією цією ситуацією.
Dmytro
Для Світлана: 100 дат за 3 місяці можна вивчити. І попроходити тести. на ідеальний результат не потягне, але на мінімум здасте!
Ірина
Підготовка до ЗНО - це фундаментальна об’ємна робота в часі і зусиллях. Діти готуються з мрією про майбутнє, а Ви Dmytro, говорите про мінімум. Як можна бажати молодій людині "мінімум"??? Мабуть, Ви з МОН. Ганьба
Коментувати
Світлана
Підтримую!Якщо ЗНО відмінили щоб не було стресу для дітей, то повірте тест з історії буде набагато більшим стресом для тих хто готувався до іноземної мови! Історія дійсно важливий предмет, але про нього варто було говорити хоча б за рік.За 3 місяці підготуватися до нього не можливо! Діти просто втратили бажання вчитися!
Роман
Пане Істере, не "істеріть"! Ви як "учитель-методист, автор підручників та посібників з математики" (С) першим маєте доводити і наполягати - навчання в школі окремо, ЗНО окремо. НЕ МОЖНА перетворювати навчання в школі у "підготовку до ЗНО". Підготовка учнів повинна проходити відповідно до стандарту, а не до того, які предмети вони собі вибрали для ЗНО. Із введенням ЗНО на жаль часто спостерігаємо таку позицію учнів, батьків і (на превеликий жаль) деяких вчителів - "мені ваш предмет непотрібний, я з нього ЗНО не складаю". А якщо до вишів не йдуть, ЗНО не потрібне, то можна зовсім не вчитися? Не забувайте, що ЗНО - це лише один із інструментів оцінки. Крім нього існують і інші (ДПА, екзамени в різній формі тощо). Є відповідні стандарти. Є Закон "Про повну загальну середню освіту". І якщо випускник не готовий складати фактично ДПА із обов’язкового (не факультативного) предмета відповідно до стандарту - скажімо чесно, це означає, що ми не маємо права видавати йому свідоцтво!
Коля
Для Роман: а, що означає Ваше "випускник не готовий складати ДПА"? Для отримання Свідоцтва можна отримати будь-яку оцінку від 1 до 12. Бо Свідоцтво видають не лише відмінникам. А ось для того щоб спробувати зацепитися за бюджет при вступі до ЗВО, ЗНО на більшість спеціальностей потрібно здати на 180 - 190+ балів. Тому рівень під"готовності" для отримання Свідоцтва і конкурентного сертифіката ЗНО зовсім різні.
Роман
Для Коля: Це означає, що на обрану Вами спеціальність або був раніше один із запропонованих предметів, тоді немає предмету претензій, або його не було НІ ДЛЯ КОГО ІЗ БАЖАЮЧИХ на цю спеціальність, тобто, всі вступники знаходяться в рівних умовах. Інше питання наскільки обґрунтованим є рішення взагалі в умовах війни збирати дітей у одному місці для проходження ЗНО в тому чи іншому вигляді. І спочатку, як я пам’ятаю, причиною зміни формату ЗНО було те, що збирати дітей в одному місці справді небезпечно. А потім таки вирішили збирати. І не один раз на один предмет, а по кілька разів, кілька днів на один предмет. Тобто, ворог з офіційних джерел точно знатиме, що протягом значного проміжку часу в певних місцях будуть збиратися діти і працівники, які забезпечуватимуть проведення ЗНО. Але на цю небезпеку майже ніхто не звертає уваги. Всі чомусь волають про "справедливість"... ,"нерівні... умови", "цей предмет не обирали", "той предмет не готували", "ето ми нє прахаділі, ето нам нє задавалі" (С)...
Роман
Для Коля: Щодо «рівень під"готовності" для отримання Свідоцтва і конкурентного сертифіката ЗНО зовсім різні» Нагадую, що оцінка ЗНО - рейтингова, тобто, gjrfpe’ не відповідність рівня знань певним критеріям, а лише показує, що рівень знань одного учасника трішки більший чи трішки менший, ніж іншого. Тобто, тестова оцінка буде перерахована у рейтингову (100-200) у межах учасників ЗНО цього року. Тобто, ще раз, якщо на предмет не "забили" ("мені ваш предмет непотрібний, я з нього ЗНО не складаю"), то рейтингова оцінка серед претендентів на бюджетні місця буде відповідною. Якщо ж "забили", то тут питання лишається в силі.
Коментувати
Ольга
Підтримую автора блогу. Як можна забирати вибір у дітей у такі складні часи? Мені як вчителю просто соромно чути про технічну неможливість підготувати різні варіанти тесту. Це ж наша робота як освітян. Ми кожного дня вчимося самі, застосовуємо різні технології, щоб допомогти нашим дітям. А в міністерстві скільки кадрів, і вони не можуть? Значить, діти повинні підлаштовуватися в останній момент, а вчені мужі ні? Щось тут не так. І те, що усі вчили історію однаково, теж не можна говорити, адже іноземну мову теж усі вчили, з першого класу, і кількість годин на вивчення не менше. Не заперечую важливість знання своєї історії, але здача ЗНО - це не просто вчили і знаємо, це ґрунтовна підготовка. Тому такі роз’яснення МОН звучать досить сумнівно.
Олена
Так,а ще б біологію хотілося Не слід забувати про тих,хто бажає вступити на медичну спеціальність і ту історію чи математику не вчив дуже сильно
Микола
Погоджуюсь з автором, повинен бути вибір між історією та іноземною, оскільки при реєстрації на ЗНО цей вибір у дітей був. Але маю сумніви щодо того,що МОН прислухається. Тому вже мій випускник засів за історію, бо час іде і його не так багато. І знову ж таки чекаємо на перемогу, бо без неї про якийвступ можна говорити.
Инна Ушакова
Багато дітей, які обрали гумані спеціальності не готувалися до ЗНО з математики. Харків взагалі є зоною бойових дій і навчальний процес зупинено повністю. Багато розмов чую про дистанційне навчання, або взагалі про самоосвіту, а по по факту батьки вимушені наймати репетиторів за 200 грн/годину
Єгор
Математика обов’язкова на ДПА. Не вчили математику - погано готувалися до іспитів.
Коля
Для Єгор: ДПА скасовували три останні роки . І ДПА не має ніякого стосунку до вступу.
Коментувати
Назар
Дякую автору попередньо допису. Не розумію одного. Чому в мультимедійний тест не включити предмети які поглиблено вивчали діти готуючи ЗНО. Дійсно, багато дітей не ставили собі математику для здачі. Да , я згоден, математика була обов’язковим предметом ЗНО. Але, в багато вузів вона була не профільним предметом, а була хімія. І тому діти обирали по п’ять предметів в ЗНО щоб на вступ подавати не математику, а мову хімію і біологію . Так , наприклад, було для вступу в медичні ВУЗи. А тепер майбутні абітурієнти медичних навчальних закладів в тестах мають два предмети, які вони поглиблено не вивчали. Це історія і математика. Чому не зробити тест з профільною приналежністю. Нехай мова і історія вже залишаються, а третій предмет нехай діти обирають із заявлених в сертифікаті ,який видавався при реєстрації на ЗНО. Тоді це буде справедливо. І стресу в дітей буде менше. Адже мета заміни ЗНО на мультимедійний тест полягає в цьому, я так розумію.
Ірина
О так, це би було справедливо, якраз із тих, що готували іноземну мову. На даний момент просто у розпачі.
Олександр
Зрозуміло, що автор допису, який є учителем математики, ні на секунду не задумався, що є значна кількість абітуріентів, які не готувалися до вступного ЗНО з математики. Бо, для ВСТУПУ (ми ж про вступний процес говоримо) далеко не на всі спеціальності математика була обов’язковим предметом. А де-не-де лише предметом на вибір (який би ці абітурієнти не робили). І свідомо обирала (хоча ПРИМУС називати вибором не можна) лише тест ДПА з математики рівня СТАНДАРТ (врахуйте, що у ЗНО для вступу формально рівнів немає, але зошит ЗНО ПРОФІЛЬНОГО рівня). А оскільки в багатьох провідних ЗВО і до цього не враховувався середній бал шкільного Свідоцтва, то потрібно було лише прийти і отримати будь-яку (нагадаю в ДПА не має порогу здав/не здав) оцінку для Свідоцтва. А, що виходить зараз. Подивіться скільки людей пише, що не можна за 2 місяці підготуватися ПОВНОЦІННО (щоб отримати конкурентний бал, а не просто подолати мінімальний поріг) до історії. Те ж саме можна сказати і про субтест з математики.