ЗНО та вступна кампанія відбудуться за спрощеною процедурою

Випускники здаватимуть мультипредметний онлайн-тест з української мови, історії України та математики

ЗНО та вступна кампанія відбудуться за спрощеною процедурою

У 2022 році ЗНО та вступ до університетів відбудуться за спрощеною процедурою.

Про це повідомила секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.

За її словами, таке консенсусне рішення було підтримане всім парламентом.

«Рішення є вимушеним. Після гострих дискусій із врахуванням усіх обставин. Можливі зміни у залежності від ситуації з фронтом», – підкреслила Наталія Піпа.

Народна депутатка повідомила, що зараз планується, що випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест (українська мова, історія України, математика) у безпечних місцях.

Також розглядається проведення тесту в посольствах та консульствах України за кордоном.

Планується, що ЗНО відбудеться в липні 2022 року.

«Рішення не є остаточним. Можливі зміни. Тестування, як і завжди, буде проводити Український центр оцінювання якості освіти. МОН розробляє процедуру в деталях. Кабмін має затвердити», – підкреслила Наталія Піпа.

Освіта.ua
24.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля
Доброго дня, якщо я закінчила коледж у 2015 році, і якщо планую вступати на контракт, що потрібно для вступу?
Любов
Скажіть будь ласка моя дитина зареєструвалася на зно 5 предметів а тепер які наші слідуючі дії
Назар
На цей мультитест потрібно реєстуватись ? Бо я реєструвався на ЗНО чи потрібно переєструватися?
Кирил
https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128 петиція про відміну обов’язкової історії
Олександр
Мені Дуже сподобалось це рішення. Надзвичайно зручно що Онлайн. Дякуємо Нікому на час війни не потрібні складні завдання Зно. Бо навіть якщо здати то багато вузів не відчинеться або вже зруйновані( дивіться правді в очі. Віїйні байдуже до ваших витрачених 20-40 тисяч на англійську)))
Павло Ів
Ганьба! Ви убиваєте наші мрії, наші майбутні професії, тоді нафіга я готувався до фізики та англійської мови?! Я історію і не знаю! Розстрелити вас на передовій.
Пустовойтенко Руслана
Для Павло Ів: Дуже "коректна!!!!" відповідь як для випускника навчального закладу України в умовах війни та майбутнього здобувача вищої освіти!!! (а побажання ще "крутіше"). Кого виховуємо?
Коментувати
Анастасія
Мені Історію України не потрібно!!!! Навіщо я Англійську готувала 2 роки? Чому такі дибільні рішення?
Софія
Рахую, що цього року вибрали неправильне рішення стосовно мультесту та вибраних предметів,багато дітей розраховували на ін. мови , літературу.Міністерство в цілому на мою думку не заморочувалось над цим питанням(всім звісно не вгодиш).Наприклад філологія - хіба там потрібна буде ваша математика і історія ? Не думаю.Я сподіваюсь що приймуть інше рішення, більш обдуманне і щоб діти були згодні з цим
Анастасія
А які теми будуть на тесті з Історії, лише 10 і 11 клас чи стародавня історія також
Аліна
Мені цікаво дізнатися, за якою програмою нам готуватися? Діти, які обрали англійську мову, вклали дуже великі кошти в свою підготовку. А зараз вивчити історію на високому рівні, майже не реально. Всі чекають програму, за якою буде проводитися мультимедійний тест, а її немає.
Юлія
МОН, очніться! Вам аби рішення прийняти. А ви подумали, що діти декілька років готувались до ЗНО, по своїм профільним предметам? Скільки грошей, сил і нервів витрачено на репетиторство. Українська мова, математика і були основними предметами, так третій введіть на вибір випускників. У чому проблема?
Олег
Зробіть різні варіанти ЗНО за спрощеною процедурою, які б відповідали тому, що планувалось на початку навчального року і у дітей був би вибір! Діти готувались не один рік, поважайте їх працю, тип паче в такі важкі часи!
Ірина
Усі діти готували для здачі ЗНО ті предмети, які були їм необхідні для вступу, тому не треба тепер, за кілька місяців до ЗНО, під час війни, коли багато дітей знаходяться в жахливих умовах МОНу змінювати предмети на свій розсуд! Будьте послідовні, ви ж самі порушаєте ті умови ЗНО, які встановлювали на початку навчального року!
Влада
Максимально дурне рішення. Так ще й в додаток до цього, воно не остаточне. Та вирішіть вже й не морочте дітям голову, три місяці до вступу, а ми не знаємо ні остаточного формату, ні предметів, алгоритмів, тощо. Всім патріотам, які за те, що історію України має знати кожен - включіть голову і розберіться в ситуації. ЗНО - це зовсім інший рівень знань, це купа дат, події, які вивчити за три місяці в таких умовах неможливо. Не розумію чим керувалось Міністерство освіти, обираючи саме цей перелік предметів. В нас тупо немає вибору тепер! Просто жах
Вадим
Я сможу здавати мультитест, якщо я не встиг зареєструватися на ЗНО? І сможу я його здавати якщо я випустився в прошлому році?
Юлія
Для Вадим: ще можна реєструватися, продовжили до 9 квітня здається
Евгеній
Якщо Ви не здавали ЗНО за минулі роки, то повинні зареєструватися до 9 квітня на мультимедійний тест
Віка
Для Евгеній: а якщо я здавала ЗНО минулого року, я можу зараєструватись на мультипредметний тест?
Коментувати
Світлана
Моя донька більше трьох років готувалась до вступу в медичний інститут,поглиблено вивчала предмети, які необхідні для вступу,багато потрачено на це коштів(виховую доньку сама),а тепер виявляється це все було марно?!До предметів які вибрало МОН особливої підготовки не було і як тепер вступати на спеціальності дітям,які вивчали і були зосереджені на інших предметам?На мою думку,ЗНО до якого всі готувались наполегливо, має відбутись.Але МОН вважає по-іншому,хоча навпаки мали б спростити вступ,а не придумувати нові умови до яких ніхто не готовий і морочити голову дітям і батькам…
Катя
Математику в том году 33% не сдали, давайте снова пусть без разбора снова сдают.Вам мало детей уже выехало за границу, вам мало войны, так давайте ещё сами добьёмся наших детей.Оставьте зно, которые были озвучены в каждом вузе на 2022 год
Тетяна
Краще вже залишити ЗНО , так як до історії не всі діти готувалися . Тому що не потрібна була історія для вступу .Або зробіть українську мову і матиматику обов’язковим а третій на вибір , як і було передбачено до цього . Адже з історії за два місяця не підготуватися , а всіх дат які вчили з 6 класу теж не запам,’ятаєш без підготовки .Тому прошу врахувати це питання також ,і прийняти рішення яке не нашкодить дітям при вступі .
Алла
Як будуть вступати ті , які здали ЗНО , але не вступали зразу після школи? Якщо дитина після школи не вступала а готувалась до здачі недостаючих ЗНО? Що робити в цій ситуації?
Олена
Що це за знущання з дітей! Як дитина, яка готувала фізику і англійську, має здавати історію, як це собі наші можновладці уявляють. Да скільки модна знущатися з наших дітей. Діти готувалися, вчилися днями і ночами на межі своїх можливостей, а тут раз і здавай той предмет-який пропонує Міністерство. ЯК ТАК? ДА СКІЛЬКИ ВЖЕ МОЖНА! Значить знов будуть не рівні умови, хто готувався до історії, вони її і напишуть, а хто ні-як вони в теперішніх умовах мають готуватись. В мирний час не можливо за пару місяців підготуватись, а зараз тим більше....НУ ЯК ЩЕ ДОСТУКАТИСЬ ДО ЦИХ "Розумників" в міністерстві, діти готувались і їх позбавила права на рівний між всіма вступ.
Dorian
Для Олена: Історію, як і Українську мову, має знати кожен громадянин країни.
Olya
Буває і достатньо знати послідовність подій і з століттями, а не завчати кожен рік. Як учні, які готували англійську, мають за два місяці вивчити весь курс історії? Це знущання над дітьми. Нам спочатку давали право вибору, а зараз його забирають?
Олена
Для Dorian: В загальному знати історію то одне, а рівня ЗНО-це зовсім інше. Тому не будьте таким розумним. Я б подивилась на Вас як би ви складали зно з мішьйонами дат, які дітям, які готуваоись в мед. або на тех.спеціальеості, запам’ятати нереально
Коментувати