І. Лікарчук: пошесть «випускних» у дитсадочку

Їх породили екзальтовані мамаші за підтримки безвідповідальних працівників дитсадків

І. Лікарчук: пошесть «випускних» у дитсадочку

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Звідки взялася ця пошесть – «випускні» в дитячому садочку? Відповідь очевидна: їх породили екзальтовані мамаші за підтримки та, можливо, і спонукання безвідповідальних і низькопрофесійних працівників дошкільних закладів.

Бо геть потрібно втратити розум, щоб замовляти на цей «випуск» лімузини, плаття, костюми, зачіски, столи, випускні альбоми, подарунки вихователям, няням, «завєдующєй»...

Думав, що ця міщанська «традиція» лишилися далеко у перших пострадянських роках разом із малиновими піджаками і золотими ланцюгами на шиях. Але ні, живе й досі.

Ось останнє свідчення того – сьогоднішнє оголошення в одній із ФБ-груп на нашому масиві: «Добрый вечер. Нужен мастер парикмахер на 28.05 – выпускной в детском саду. Необходимо сделать причёски для двух девочек. Пишите в личку, спасибо!»

Відверто кажучи, якби моя воля, то після подібного «випуску» негайно б організував і другий: випуск на «вольные хлеба» «завєдующєй»...

P.S. Подивився деякі пости в російському сегменті ФБ. Там подібних повідомлень – тьма. Продовжуємо брати приклад?

Оригінал

Освіта.ua
20.05.2021

Популярні блоги
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
І. Лікарчук: замість виховання – шароварщина і звіти Виховної роботи як системи формування людини вже давно немає, а є гам, шум, тріскотня
О. Сидоренко: як ставитись до репетиторів-двохсотбальників? Показником високої кваліфікації педагога є успішність його учнів, у тому числі за результатами ЗНО
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Пам’ятаю не такі давні часи, коли усілякі освітні чинуші ( чи не за часів пана Лікарчука?) з ентузіазмом виголошували, що головними замовниками освітніх послуг ( от уже не думала що з благородної сфери педагогіки мене понизять до обслуговуючого персоналу) є тільки батьки. І будь- яка їхня забаганка - закон для школи. То які питання? Чекайте. За кілька років і не так будете перед діточками карячитися. Що мамашки з дітками скажуть, те й робитимете.
інна
Міщанство та прагнення до "дорогобахато"- не залежить від статі і має більш фундаментальні причини, ніж "проіскі мамаш і педагогів". Це мізогінія.
Катерина
Відмінити взагалі ці всі випускні- нікому ці показушки не потрібні, окрім міністерства освіти та науки України, чиновників, МОН, і проблема відпаде. Да і взагалі всі свята, які проводяться в школі та дитсадках повідміняти, і скандали припиняться. Непотрібні ці подарунки від батьків, ні гроші, нічого. Дайте міністерство освіти і науки України вчителям і вихователям дві речі- спокійне життя та нормальну достойну заробітну плату, та не заважайте зі своїми дурацькими ЗНО, паперовою роботою та семінарами нормально працювати.
Olga
Для Катерина: Ці випускні МОН не дуже потрібні. А потрібні завідуючим та директорам, тому вони і наполягають на проведенні, бо за рахунок батьків можна показати, які гарні свята проводяться у їх закладах. Головний аргумент: "Дітям потрібне свято!"
Ілля
О тепер і ЗНО винне. А те, що завдяки цим тестам багато талановитих дітей вступили без хабарів в престижні виші, то для пані Катерини - велике нещастя. Хочуть діти (не мами і не адміністрація школи) святкувати випуск, хай святкують, але оця фігня з подарунками школі/директору/заучу/класному керівнику/вчителям і т.п., яка перетворюється на "хочу те, купіть це" відверто бісить
Катерина
Для Ілля: Шановний Ілля, я не про те ЗНО каже, яке здають випускники після шкіл. А про сертифікацію вчителів у вигляді ЗНО. Вже писала, що непотрібні ці подарунки взагалі. А відсвяткувати можна з батьками випускний вдома з батьками- ніяких у цьому проблем не бачу. Необов’язково влаштовувати випускний в дитячому садку або школі.
Коментувати
Наталя Подільська
Як завжди винні вихователі.... Він би краще написав яку мізерну зарплату отримує вихователь... А не всякі нісенітниці про лімузини і зачіски. Хіба вихователь може вказувати "мамаші"(як написав П. Лікарчук) не робити зачіску дитині. Вихователів вже і так опустили нижче технічного персоналу, шкода що вчимося як педагогічні працівники, а зарплату отримуємо як технічний персонал.
Пафосний бублик
Для Наталя Подільська: 100% так і є.
Коментувати
Валєнтіно Охохох
Дєд захотів гульнуть з виховатєльками? Ох і старий брєдєнь, все до молоді тягнеться. Заборонив випускні , а як без них??
Ілля
Для Валєнтіно Охохох: без них прекрасно. Провели лінійку на 10 хв. і розійшлись, бо оця показуха на 2.5 години - пережиток минулого
Коментувати
Михаил
P.S. P.S. Русофобская опухоль спокойно жить не даёт? Да и пора бы избавиться от чувства неполноценности и жить достойно, не обращая ревниво внимания на то, как живёт кто-то рядом.
Ковалевський
І подарунок вихователю в конверті ніби подяка за роботу - 3000 тис грн ... Не соромно??? Ви в якій країні???
Марина
Заведующая и работники детского сада отвечают за проведение утренника( их задача украсить зал и выучить с детьми песни, танцы и стихи)Дальше родители забирают детей и празднуют как хотят,хоть с лимузином хоть с самолётом,и садик на это повлиять не может,что касается причёсок и нарядов,это тоже решение родителей,детскому саду абсолютно все равно в шортах пришел ребенок и бальном платье.Тут все на адекватности родителей.
Наталя Подільська
Для Марина: повністю погоджуюся з вами
Коментувати
Ляля
А якщо випуск в дитсадку проводять не в садочку, а в будинку культури? Так хочуть батьки і завідуюча це дозволяє. Нам дають 4 репетиції і діти за 4 репетиції мають на сцені відтворити все, що вчили 2 місяця. Діти бідні, не всі можуть, бо сцена - це друге приміщення. Але головне, щоб батькам було зручно. Вони прийдуть, приводять з собою ще 10 членів своєї родини, сусідів, знайомих. А потім пред’являють претензії до педагогів, бо діти щось не знали, погано виступали. А ще дівчат одягають в пишні сукні і вони не можуть ні танцювати, ні в ігри гратись, ні рухатись, були випадки, коли дівчата падали. Ось і турбота про дітей. Батьки думають лише про себе.
Катерина
Для Ляля: Відмінити ці випускні- і батьки не будуть звинувачувати вихователів. Менше усім проблем- і ніяких показушок.
Коментувати
Людмила
А випускний після 4-го класу, значить, є нормою? Після дит.садка хоча б закінчується певний етап у житті дитини.
Ілля
Для Людмила: о, одна мама - любителька пишних плать і перукарів з лімузинами знайшлась)
Коментувати
Lena
Вважаю, що шкоди від випускних жодної - головне позиція батьків та дитини. Яка різниця про яку подію, в житті дитини, йдеться. У житті мого сина випускні були (як свято для дітей - без лімузинів , ресторанів....Запршували аніматорів, солодощі і залишилось враження на все життя.) У житті племінників випускних не має - вибирають час- приходять до школи - дякують улюбленим вчителям від чистого серця, дарують квіти чи виріб зроблений своїми руками, продовжують спілкування з вихователями і початковими вчителями до сьогодні. В житті завжди будуть бідніші і багатші - але завдання батьків - навчити дитину бути щасливою.
Анна
Об одном прошу - не мазюкайте девочкам лица, не делайте "гнёзд" на голове, а также, умоляю, платья - не капроновые, а из натуральных тканей. Давайте формировать вкус наших детей с раннего возраста, чтоб не было потом стыдно за наших соотечественниц за рубежом, а то будет: "Вон, русская пошла"
Ілля
Для Анна: то проблеми "русскіх", що вони настільки "популярні". Як на мене, випускні в дитсадку з лімузинами і т.п. - то якісь дешеві батьківські понти в стилі "дорого-бохато"????‍♂️
Коментувати
MMM
Для ??? А можна населений пункт? Якщо назви пункту (міста чи села) не буде, то це повідомлення є фейковим. Якщо простіше, то брехня.
???
Для MMM: будет слишком большой список городов А Вы не знали?
Коментувати
Olena
Всем не угодишь. Всегда будет % недовольных. У детей закончился один этап и начинается следующий. И только взрослые могут сделать этот момент запоминающимся. Сколько в жизни ребёнка выпускных? 3, максимум 4. Праздники всегда требуют затрат, и на свои взрослые мероприятия родители регулярно тратятся. Не 2-3 раза в жизни, а 2-3 раза в год. Комментаторы, вы просто жлобы во главе с стариканом-Ликарчуком, у которого все выпускные полвека назад отгремели и ничего ему уже не надо, кроме карьеры на пенсии.
.
Для Olena: Хорошо если деньги есть. А сколько таких семей, что не могут себе позволить подобные траты. Вы о них подумали? Одна девочка с причёской и в дорогом платье, а другая - как нищенка? Ну купит ей мама такое платье, чтоб выбросить его через два месяца, потому как ребёнок растёт. Не занимайтесь ерундой. Собирайтесь, кто хочет, и отмечайте где-нибудь в кафе, а если люди не хотят - не дёргайте никого, без вас разберутся как время провести. Может им скучно с вами.
Марина
Ребенка мама может одеть как считает нужным и возможным,а если у мамы нет денег чтобы идти праздновать выпускной там где решили большинство родителей, пусть приводит в детский сад на сам утренник,а потом просто забирает ребенка и празднует как считает нужным,обычно таких детей в группе несколько они кооперируються и празднуют отдельной компанией как считают нужным и доступным для себя.Последнее время развелось родителей которые не хотят сдавать деньги на мероприятие, а потом орут до потери пульса что их ребенка обделили и не дали подарок или конфент,а кто их спрашивается должен был оплатить? если родителям самим жалко денег на своих детей,то кто ещё их должен обеспечивать??
Коментувати
???
Пошесть пошла после развала союза. Сейчас с детей в саду святейшие вымогают по 1000 грн на подарки всем работникам сада. Но дети ведь ещё не работают, зачем же вымогать?
Анна
Помню, у меня тоже был такой выпускной в 1980 году. Всем детям подарили одинаковые отвратительные грубые пузатые портфели, их купили воспитатели на собранные с родителей деньги. Все родители ругались и плевались на эти портфели. К 1 сентября мне купили другой, приличный портфель. Ресторана, конечно, не было - был детский концерт и угощение по месту, в садике. С нами долго прощались. Одного я тогда не могла понять - почему ещё все лето ходила в садик?
Володимир
Для Анна: Це все показуха: аби губи нафарбовані були, в труси не полізуть...
Коментувати
Методист
Що говорити про батьків та вихователів, якщо райдержадміністрація вимагає графік проведення випускних у закладах дошкільної освіти.
Валентина
«Випускний» в дитячому садочку - це ще пів біди, повний треш - це «випускний» при переході дитини з 4-го класу в 5-й!
Маргарита
Для Валентина: це правда. І головне, куди ці діти випускаються, якщо вони продовжуватимуть навчання в цій школі??? З одного поверху на інший? Причому, це абсолютне бажання батьків - цей випуск з початкової школи (кажу про клас своєї дитини). Коли сказала їм, що навіщо цей т.з."випуск", якщо ми залишаємося в цій же школі, ледве не звищалися "детям нужен праздник". Тільки от питання: чи справді цей "праздник" потрібен дітям, чи більше їх батькам? Мусиш іти на цей випуск, бо не хочеш, щоб дитина відчула себе обділеною.
Olga
"детям нужен праздник" - це слово нашої директорки. І не зупиняє пандемія, хворі на ковід вчителі і учні школи. На останній дзвоник готується 1,5 - годинна лінійка.
Алена Корнева
Цілком згодна " випускні" у садочку та при переході з 4-го у 5-й класи це дуже жорстко по- відношкню до батьків та їх гаманців... Але таку ідею приймають та продовжують саме батьки, а потім скаржаться на свій фінансовий стан... Вихователям та вчителям щовсім всеодно як пройде випускний у них є спеціальна програма, ...
Коментувати