Т. Коханевич: чому депутати не відмінили ДПА раніше?

Ми, освітяни, у цьому театрі абсурду навіть не актори, ми – меблі, інвентар і антураж

Т. Коханевич: чому депутати не відмінили ДПА раніше?

Автор: Тетяна Коханевич, методист Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. 

Сьогодні на позачерговому пленарному засіданні Верховна Рада України розглянула законопроєкт (реєстр. № 5014) щодо звільнення у 2020/2021 навчальному році здобувачів повної загальної середньої освіти від проходження ДПА.

Сьогодні! Коли до основної сесії ЗНО залишилося трохи більше місяця. Я не буду зараз писати про доцільність чи недоцільність такого рішення. Я про інше.

Чому не можна було зробити цього восени, або хоча б у січні, під час попереднього локдауну? Для чого було тримати в напрузі учнів, яким ЗНО не потрібне, їхніх батьків, учителів?

Страшно подумати, скільки зусиль коштувало працівникам профтехосвіти і коледжів зареєструвати своїх студентів в умовах карантину і дистанційного навчання. Сьогодні усі їхні зусилля Верховна Рада помножила на 0. Та й не тільки їхні.

Скільки державних (наших з вами) коштів витрачено на реєстрацію учасників, які на ЗНО не підуть, на друк зошитів, на всі інші організаційні моменти... Ці гроші можна було б спрямувати, наприклад, на покращення умов проходження ЗНО для тих учасників, яким воно потрібне.

А тепер у зв'язку з тим, що ДПА не просто скасована, а учасники матимуть право самостійно вирішувати, складати їм ДПА чи ні, то усе: зошити, інструктори, пункти – потрібно буде розраховувати навіть на тих, які при реєстрації заявили, що результат ЗНО їм не потрібен.

Чому ж вони не відмінили цю багатостраждальну державну підсумкову атестацію в 11 класі раніше?.. Інтриги їм не вистачало. Драматурги!

Біда в тому, що ми, освітяни, в цьому театрі абсурду навіть не актори, ми – меблі, інвентар і антураж.

Оригінал

Освіта.ua
13.04.2021

Популярні блоги
О. Калинич: відверті висновки про дистанційне навчання З поняття «дистанційне навчання» треба прибрати слово «навчання», замінивши на «імітація»
Ігор Лікарчук: освітній процес втрачає сенс Результати екзаменів не повинні бути підставою для оцінки роботи вчителя, це оцінка роботи учнів
Н. Глюз: ми продовжуємо старі схеми і подвійні стандарти На ЗНО живе страшний вірус, що через маску і антисептик не вб'ється, а випускний гулятимуть без масок
О. Мірошниченко: поради вчителям від кіноактора Навіть примітивна камера збільшує всі емоції і розкриває великі й маленькі секрети
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Київська школа
А чому УЦОЯО не приймає рішення про чергове перенесення термінів пробного ЗНО в місті Києві з 24 квітня? Адже суворий карантин з обмеження пересування в громадському транспорті продовжено до 30 квітня. Для чого тримати в напрузі учнів, їхніх батьків, учителів, що забезпечують його проведення?
предложение
Давайте уже отменим ДПА и на следующий год. Чтоб было без претензий. Дети здоровее будут...
Рукописи не горять
Для Андрій Н., який вважає, що рішення парламенту "тупе і не продумане". Погортайте списки народних депутатів, які голосували за це рішення. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=11499 Особливо зверніть увагу на прізвища депутатів третьої, за кількістю багнетів, фракції. Ви досі вважаєте, що ПОП підтримав "тупе і непродумане рішення"? Чомусь на своїй сторінці в фейсбук Ви на це не зробили акцент.
Володимир
Ну й добре, що відмінили! Навіщо скиглити? Тільки ж, недоумки, не здогадались ЗНО перенести на літо, після отримання атестатів. Що б робили ви, методисти, якби не треба було тішитись рейтингами ЗНО? Лікарчука читайте.
Ірина
"Мені не треба щоб ти жив, мені треба щоб ти мучився!" - гасло наших можновладців.
Якось так
Претензії щодо Вашої завчасної (не)поінформованності адресуйте до свого керівника - в.о. директора УЦОЯО В.І.Бойка. Бо він 4 листопада 2020 (!!!) року був присутнім і доповідав про різні варіанти (не)проведення ДПА на засіданні профільного парламентського комітету де розглядалося питання "Про особливості організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень учнів закладів освіти України у 2021 році". Саме на цьому засіданні було вирішено, що рішення про (не)проведення ДПА на комітеті буде прийматися не раніше лютого 2021 року. http://kno.rada.gov.ua/uploads/documents/37648.pdf
Андрій
Для Якось так: тобто Бойко зажадав прийняти якесь рішення ще 4 листопада - його не послухали,а претензії до нього? Припиніть курити Вашу шмаль
Якось так
Для Андрій Ноч....: претензії щодо того, що не поінформував підлеглих про один з імовірних варіантів розвитку подій, а саме про звільнення випускників від ДПА. А насправді це був основний варіант. І тільки "глухі" і "сліпі" цього не розуміли до останнього. Ось тут можна побачити відсутність такого розуміння зі сторони МОН і УЦОЯО https://m.facebook.com/kom.osvita.nauka/videos/468044427961631/?refsrc=https%3A%2F%2Flm.facebook.com%2F&_rdr
Коментувати