А. Парфьонова: це не реформа, це зміна вивіски

Вступ до 10 класу має відбуватись за результатами зовнішнього незалежного оцінювання за рейтингом

А. Парфьонова: це не реформа, це зміна вивіски

Автор: Альона Парфьонова, співзасновниця ГО «Батьки SOS».

Сьогодні відбулась колегія Департаменту освіти Києва щодо трансформації закладів. Так от, шановні батьки, дуже прошу, не панікуйте щодо зміни статусу закладу освіти і не ведіться на фейкові новини про закриття 10 класів. Не беріть участь у вайбер чатах щодо повідомлень некомпетентних людей «наш заклад з вересня цього року у 10 клас не переводить». Це вже точно, що неточно.

Перше, що всі мають знати, так це те, що всі чиновники, усіх рівнів, освітяни, експерти, принаймні у Києві, дуже чітко бачать проблему і колізію в законах, тобто два різні строки закінчення трансформації закладів освіти: і 2022 рік, і 2024 рік.

Абсолютно всі бачать дискримінацію щодо вступу у 10 класи, це коли одних учнів переводять, а інших відраховують, і вони все літо шукають собі місце у 10-ий клас.

Є розуміння , що реформа школи – це про якість, а не зробити так, щоб нічого не змінити. Є вже прецеденти, коли маленьке місто з 10 школами просто змінили назву зі школи з поглибленим вивченням чогось на ліцей 1–3 ступеня. Це не реформа, це зміна вивіски.

Тому рішення сьогоднішньої колегії є абсолютно правильним: звернутись до МОН, до нардепів із питанням внесення змін та унормування всіх розбіжностей та забезпечення рівного доступу до повної загальної середньої освіти.

Моє глибоке переконання, що вступ до 10 класу має відбуватись за результатами зовнішнього незалежного оцінювання за рейтингом, і вже точно не влаштовувати чергову корупційну складову при вступі до 10 класу.

Оригінал

Освіта.ua
27.01.2021

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Справа не в мережі. Справа в перепонах до здобуття освіти.
І я вчитель
10 клас, 30 учнів. На високий рівень знають предмет 2 учні, на достатній - 7, на початковий - 6 (через абсолютне небажання нічого робити, або тупо сидять, бо не даю гратися в телефон, або ховаючись від мене, граються в телефон. Батькам дзвонила неодноразово, реакції - нуль. Всіх все влаштовує). Інші учні мають знання середнього рівня (від 4 до 6, якщо вже хоч щось робить, то ставлю 4). Скажіть, навіщо чоловік 10 з цього класу тримати у школі? Навіщо щоуроку я і інші вчителі також повинні тратити свої сили і енергію для заспокоєння класу, для захисту дітей, які хочуть вчитися, від десятка невігласів і неучів? Замість того, щоб НАВЧАТИ, щоб творити, щоб чути:"Дякую за урок. Як жаль, що він вже закінчився"
Tet-a-tet
Для І я вчитель: Кажете навіщо? А для того,щоб ОПЖ не кричало"караул,розвалюють освіту". Ми не мислимо прагматично, ми постійно у полоні політичних змагань та ілюзій, а поїзд тим часом іде без машиніста.Десь зупиниться, у типику. Така сама картина у профосвіті: 10 вчиться, 10 робить вигляд,що тебе слухає, а 10 бавляться смартфоном під столом. А дипломи потрібно видати усім, бо інакше-то "марне" витрачання бюджетних коштів. І постійне спекулювання статтями Конституції про гарантії освіти.Так, дитина має вміти читати і писати, і для цього їй достатньо 9кл, а хочеш вчитися далі і здобувати ВО будь ласка, покажи,що ти досяг такого рівня(за допомогою ЗНО) і отримуй своє конституційне право. Зароби його своєю працею, а не отримуй на блюдечку, з яким ти потім і так не знаєш що робити. Скільки ми вже понавипускали дипломованих бездарів, що сидять на шиї батьків або побираються у службі зайнятості, бо такі"спеціалісти" нікому не потрібні.Може пора уже прозріти?
Коментувати
Вчитель хімї
Читаючи коментарі, напрошується висновок, що педагоги, які викладають у 10-11 класах геть не проти, а навіть за те, щоб 10-11класи наповнювалися учнями, які хочуть вчитися і зберегли здатність до навчання. Але з власного педагогічного досвіду хочу зауважити, що наразі 10-11 клас на 80% заповнений здобувачами знань, які не просто не хочуть навчатися, а не знають як це робиться, або взагалі втратили фізіологічну здатність до процесу навчання, який має свої вікові особливості. Вони йдуть у старші класи пересидіти час і заважають тим , хто прийшов туди дійсно по знання. Тому до ЗНО готують репетитори, шкільні вчителі витрачають час на уроці на постійну «мотивацію» до навчання. А проти цієї реформи люди, які «не в темі», або ті які зацікавлені в дерибані освітянського бюджету або в подальшій дебілізацї старшокласників.
Inna
Я не розумію: хіба до 10 класу учнів переводять? Чогось я вважала, що після 9-го учнів випускають зі школи, віддають їм свідоцтва про базову загальну середню освіту, а вже потім приймають до 10-го на основі заяв, хіба не так?
Нима
Для Inna: Вже кілька років учні 9 класів не випускаються, а переводяться до 10 класу. Тому раніше просто всім видавали свідоцтва, а потім приймали знов до школи, а зараз видати документи можуть тільки за наявності довідки з іншого навчального закладу.
Кока
Що за вигадки? Яке переведення? Які свідоцтва після довідок? Де це відбувається?
Коментувати
Сантабарбара
Така радісна мама - Sos , із зачіскою ... А пише про садо- мазохістські речі. Украіна по індексу ООН - ІЛР : займає непогані місця. Після антиконституційного конкурсного відбору в 10 клас , хай і через Зно , в нас в сільських районах старшекласників , а отже і студентів , не буде!!! Та і ІЛР впаде в рази!! Певно пані має дуже слабу науково- педагогічну освіту. Мало читала науково- пізнавальноі, філософськоі освіти
3999
Для Сантабарбара: Якщо У ВАС В СІЛЬСЬКИХ РАЙОНАХ старшЕкласників не буде, то їх, мабуть, і не потрібно.
Кока
Так і сільської місцевості не треба. Хай все буде містом. Досить сіяти пшеницю! Все заасфальтувать!
Сандомир
Для Кока. Наші предки сіяли пшеницю і без ВО, і вчилися у школі максимум 6 років.І збирали прекрасні врожаї, бо любили землю і бачили приклад батьків, що працювали на ній. А кому освіта була дуже до душі здобували її навіть у таких важких умовах. Старша школа у більшості сіл-це чиста фікція, так,для освоєння бюджетних коштів і ілюзії,що ми виконуємо Конституцію.Краще б замінили її курсами для роботи на с/г техніці, бо тепер чимало сільських дітей навіть лопату у руках тримати не вміють.
Коментувати
Юрист
Пані Парфьонова , а Ви Конституцію хоч читали , зокрема ст. 53? Яке зно при вступі в 10 клас, який конкурс, Ви не перегрілись ??? Такими реформами Украіну знищимо без єдиного пострілу і без Путіна. Назавжди!!! І це рівень столичних освітян? Якісь сатрапи- напівфашисти...
Тарас
Для Юрист: ну сидять у мене 4 учні у карти на щелбани грають- з 7 класу почали, у 9 продовжують. З матюками на весь кабінет. Давайте їх у 10 -працювати вони не бажають
Коментувати
dxbntkm
А чому ви лишаєте дітей права самим вирішувати чи вчитися далі в 10-му класі чи вступати в інші заклади освіти - хто дав вам таке право вирішувати за дітей??? Ви б поцікавилися в якому стані заклади профтехосвіти!!!!
Vitalij
Для dxbntkm: Такого права їх позбавляє (чи не позбавляє) їхній рівень здобутих знань. На жаль, щоб стати вченим, одного бажання замало.
3999
Для dxbntkm: У Вашому дописі ключове слово ВЧИТИСЯ, про що навіть і не думають ДІТКИ. "Якби ви вчились так, як треба."
Коментувати