О. Мірошниченко: обов'язковий спів гімну ввели в школах

Виховання патріотизму в школі – це цікаві підручники без помилок, нормальні програми і професійні педагоги

О. Мірошниченко: обов'язковий спів гімну ввели в школах

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

Обов'язковий спів гімну ввели в школах. Одні обурюються. Інші радіють.

Але це взагалі не про патріотизм. І не про виховання. Це про проставлену галочку в графі «патріотичне виховання». Проведений захід. Статистика для чиновників.

І не треба про приклад американців, які щоранку співають гімн. Вони спочатку у війні за незалежність перемогли, а вже потім зробили виконання гімну в школі обов'язковим. Але то їхня історія. Наша інша.

Виховання патріотизму в школах - це, як мінімум, нормальні підручники. Написані цікаво і без помилок. Хоча б це. І нормальні навчальні програми. І професійні педагоги. І багато чого іншого.

Тоді гімн буде вершиною виховного процесу, а не ілюзією патріотичного виховання. Бо заміна справжніх справ імітацією - шлях сумнівний.

Хоча і красиво виглядає на папері...

Оригінал

Освіта.ua
31.07.2020

Популярні блоги
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
В. Громовий: як врятувати освіту від остаточного розвалу Як викликати шалену ненависть, але врятувати шкільну освіту від остаточного розвалу
Олександр Мірошниченко: для чого займатись самообманом? Вибір простий - між продовженням навчання в звичному режимі і імітацією навчання під соусом онлайн-навчання
І. Лікарчук: наскільки ЗНО точний інструмент? Наскільки ефективним інструментом для вимірювання рівня навчальних досягнень абітурієнтів є тести ЗНО
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Євгеній Тєплоухов
Згоден на всі сто з драматургом. Швондєри!
Сколько ж терпеть ложь
Когда закончится принуждение к патриотизму? Где обещанная майданом жизнь как в Европе? А?парашенки,клички,яценюки,турчиновы и др.
борис
Цю дебільну владу з ненавидять в сотні разів швидше як СРСР коли також заставляли співати гімн в військових частинах на вечірніх перевірках. Яким це патріотизмом повернеться, вже зараз можна бачити.
Моцарт
Шизофрения рулит, старшие классы охренеют петь каждый день «Боже царя храни» реформы супруг налицо - все психи на свободе
Для Моцарт:
Прокинься! Ти не в кацапстані.
Влад
Для Для Моцарт:: а тебе в дуркаине классно жить? Кастрюлю сними, утырок!
Для Влад:
Якщо тобі не подобається жити в Україні, то ніхто тебе тут, дурню, не тримає.
Коментувати
Родион
Лицемірство чиновників зашкалює. Деяким освітянським керманичам не Гімн личить співати в вишиванці, а "Мурку" в зековській уніформі.
Совпадение? Не думаю.
Автор - УМНИЦА!!! Сколько не пой "ще не вмерла"..., а патриотизм оканчивается с первой платежкой за коммуналку и с первым походом для покупки продуктов на семью в супермаркет. И пока бараны во власти не поймут, что весь патриотизм - в мощной экономике, можно еще и гопак танцевать в придачу к пению гимнов. Цена этому всему - отмененная копейка.
Ооо
Как уже надоели наши чинуши с этими вышиванками,гимнами,гопаками. Сначала увеличьте зарплаты до европейских, медицину сделайте как в Европе или в соседнем государстве( там не сдают в фонд больницы,врачи не требуют взяток!!), дайте достойные пенсии,прекратить воровать до баснословные размеров! Чтоб было чем гордиться! Тогда и будем петь! Сейчас чем гордиться? Доведением народа до нищеты? Или неподъёмными тарифами?
1 вересня
Наибольшее зло в нынешнем образовании - это кадры, эти выжившие из ума старуХи пенсионного и постпенСионного возраста, которые ушли на пенсию в свои 55 и сегодня им за 70, эти организмы прошлого века, именно они не дают покоя своими маразмами, интригами, сплетнями ни детям, ни коллегам ( травят и выживают из школы молодёжь, гребут по полторы ставки)... Пока ещё есть месяц до начала учебного года СРОЧНО ОМОЛОДИТЕ КАДРОВУЮ СОСТАВНУЮ во всех регионах - от столицы до Чопа !!!
Witalina
Для 1 вересня: Цікаво, як омолодити? Ви подивіться,поцікавтеся скільки педагогічних вакансій. Дайте клич," Молодь,йди працювати у школу". А може Ви підете працювати вчителем? Все інше - демагогіяю
1 вересня
У якій школі є вакансії ? Конкретно ! Я знаю одну гімназію, де директорка 40 років уже директорує, їй 72; троє заступниць - пенсіонерки; із 28-ми предметників - 16 пенсіонерки. Отож уся ця пенсійна срань постійно виїдає з гімназії молодь ! Справді, молоді важко жити на таку зарплату, а от директорка отримує пенсію, заплату, премії, хабарі за медалі, середній бал атестата, оцінки, грамоти... Можу надати список зі 100 молодих учителів- предметників ! Кому ?
Про яких пенсіонерів...
Ви яких пенсіонерів згадуєте, які гімн зробили обвязковим з 1 вересня? Так це ж, кажуть, МОНУ рекомендує. А там, ніби ж дуже молоді «пенсіонери» керують,,,
Коментувати
1 сентября
Вот засранцы. Я думала они там про дистанционные обучение думают как детям по-лучше сделать. А они пакость за пакостью, пакость за пакостью.
К
Для 1 сентября:може ти з тими "патріотами" у вишитих сорочках,які співають гімн,віддихають хрин знати де!поїдеш разом з ними у Магадан-не співай ніякого гімну!,але забери тих "патріотів"подальше від України!
Коментувати
Не рабам
Зачем детям учить физику, математику, химию... главное - гимн проспиваты и домой, супер программа для патриотов
Одессит Одессит
Для Не рабам: И Боже царя храни
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!