М. Бакшаєв: про забезпечення якісного дозвілля дітей

Більшості дітей потрібне живе спілкування та ігри, зустрічі з друзями і насичена різнобарвна діяльність

М. Бакшаєв: про забезпечення якісного дозвілля дітей

Автор: Макс Бакшаєв, засновник проекту «Місто дітей та тінейджерів "ДРУГ"».

Ну що, здається, я стаю трохи дорослішим. Ніколи не думав, що буду серед людей, що активно готують мітинг на підтримку свого бачення того, що краще. Бачення, яке різниться із баченням держави.

Я ніколи нічого не очікував від влади чи від будь кого іншого. Переживши повну бідність, коли майже тиждень їв саму гірчицю, я знаю, що, перш за все, ми самі будуємо свою долю.

Коли 7 років тому зайнявся улюбленою справою, покинувши звичний стиль життя і гарантовану зарплатню, я навіть не думав про те, що це стане моїм сенсом життя. Навіть кризи чи зміна влади не впливали на мій вибір.

І от зараз я відчуваю дуже гостру відповідальність не лише за себе самого. Але і за свою місію, що я виконую в рамках свого проекту.

Із початком карантину я відчув дуже гостру відповідальність за дітей і батьків свого проекту. Саме тому я спробував створити хоча б якийсь альтернативний формат, щоб виконувати свою місію і робити для дітей те, що в моїх силах. Але в тому числі цей досвід дав мені зрозуміти, що це не може бути повноцінним вирішенням.

Віртуальна платформа для дітей і підлітків - це дуже потужний інструмент у наш час. Але лише допоміжний інструмент. Більшості дітей потрібне живе спілкування і живі ігри. Їм потрібні зустрічі з друзями. Їм потрібно багато свіжого повітря і можливості активно рухатися. Їм важлива насичена різнобарвна діяльність. І тримати їх кілька місяців у 4 стінах ... це не нормально, і це набагато більше завдає шкоди їх психічному, психологічному і психічному здоров’ю. Набагато більше, аніж для такого віку реальна загроза від коронавірусу. Це для мене як радянська традиція закутувати дітей у 100 одеж взимку, щоб вона не захворіла. Навіть якщо їй від цього жарко. Але при цьому навіть не провітрювати приміщення.

Саме тому я сподіваюсь, що влада зробить розумні кроки стосовно відкриття дитячих садків та інших проектів, які забезпечують якісне дозвілля дітей. У тому числі сподіваюся на обмірковане рішення щодо оздоровлення дітей влітку в рамках дитячих літніх таборів. Не забуваючи, звичайно, про безпеку і ввівши розумні заходи для її забезпечення.

На ці теми на сайті Кабміну вже є кілька петицій. Є звернення ряду народних депутатів. У четвер відбудеться чергова зустріч із МОН і можливість особисто донести свої думки. Це паралельні процеси, не пов’язані між собою, що можуть посприяти правильному рішенню влади. Але менше ніж за добу був створений Телеграм-канал із представників різних дитячих проектів, у якому вже майже 400 учасників. Він створений оперативно для узгодженої дії і передусім для організації мітингу 19 травня. Якщо буде необхідно. Мирного неполітичного мітингу із конкретними пропозиціями.

Вибачте, це не моя справа, і я не хочу про це навіть говорити. Я хочу робити дітей щасливішими. І я знаю, що зараз це дорівнює «бути здоровими» і «дати можливість батькам забезпечувати їх життя». Тож я не дуже й ЛОМ, але мовчати не хочу.

Дайте дітям свободу. Це корисно буде для всіх.

Оригінал

Освіта.ua
12.05.2020

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ЙЦУК
Ничего,сейчас ещё пришкольные лагеря снова придумают. Сколько ж денег на них можно отмыть в очередной раз!
Katarina
Как много красивых слов. И автору как бы веришь. Но всем все понятно- люди вложили деньги, получили лицензию, хотят и в этом сезоне работать с клиентами, зарабатывать. Но тут случилась небольшая неприятность. Какой-то короновирус появился. И ввели этот дурацкий карантин. Теперь заработок под угрозой. И родители недоверчивые какие-то пошли. Словам о полной эпидбезопасности не верят (а в условиях детского коллектива эпидбезопасность это полная чепуха). Митинг они хотят... Вы хоть в масках придёте?
Олекса Позняк
Рідкісний 1діот. Коли було 50 чоловік інфіковано закрили школи і садочки , як 16000 давай відкривать бо бабло на дітях пора зароблять. На жаль час такий що розваги тепер індивідуальні. Час визначає розваги. Коли моєму батьку було 15 він знайшов гвинтівку і розважався тим що стріляв у німців на дорозі з посадки
Макс
Для Олекса Позняк: ви мені нагадуєте підлітка у соц.мережах, що не усвідомлює кому він апелює і вважає, що має право говорити "ідіот" без адреси. Просто знаю, що підлітків тут немає, тому допускаю, що просто рівень поведінки у вас відповідає підлітковому віку. Тож маю звичку не ображатися на дітей і підлітків :)
Олекса Позняк
Для Макс: так я і є підліток . З ким поведешся того і наберешся
Eugen Zimmermann
Для Макс: не звертайте уваги, це місцевий юродивий))
Коментувати