Ігор Лікарчук: про подолання «цифрового розриву»

На подолання «цифрового розриву» мають бути спрямовані організаційні, матеріальні та кадрові ресурси

Ігор Лікарчук: про подолання «цифрового розриву»

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Найважливішим, навіть архіважливими, стратегічним завданням закладів освіти, їхніх власників, органів управління освітою у літній період має бути подолання «цифрового розриву» в середовищі здобувачів освіти та педагогів.

Це набагато важливіше від метушні навколо оцінювання учнів за наслідками поточного навчального року чи технологій заповнення класних журналів.

На подолання «цифрового розриву» мають бути спрямовані серйозні організаційні, матеріальні та кадрові ресурси.

У іншому випадку освіту в нових умовах чекає крах.

Оригінал

Освіта.ua
07.05.2020

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Запланований дерибан субвенції.
Бронин
Дєда Лєкарчука в цифру! А еще лучше в Министерку = главным. Он всех соросошкодников плетью выпорет. Ох и умеет.
Математик
Закінчився той час,коли молоді працювали. Це теперішні пенсіонери. Зараз рідко зустрінеш молодь, яка б відповідально ставилась до своїх обов’язків. Залиште пенсіонерів в споко’ї-хоч хтось працює в цей страшний для школи час.
Вестерман
Для Математик: Деменція певно дається взнаки раз таку ахінею пишете? Відповідальність не тотожне тільки педагогам пенсійному віку! Це все залежить від совісті педагога, як людини, а не від віку. І зараз в основному працюють онлайн ті, хто з новими технологіями "на ти", а не ті, які навіть з основними функціями смартфону не можуть розібратися!
Коментувати
Віконт
На рідкість слушні зауваження від в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти. Розрив між учнями і педагогами, які застрягли ментально десь в СРСР просто колосальний. Більшість педагогів-пенсіонерів в моєму навчальному закладі просто зігнорувала дистанційне навчання, оскільки крім тупої вичитки лекційного заняття зі свого конспекту вони освоїти не можуть. Навіть тим же Вайбером користуватися не вміють і навіть не хочуть освоювати. Про які там освітні онлайн-платформи може йти мова? А навіщо їм напрягатися? Завжди їх атестують, пишуть фейкове знання володіння ІКТ. Зарплата капає + пенсію нараховують! Кайф. А працювати за них мають молоді. Як же потрібен закон, який би переводив пенсіонерів-педагогів на контракт у всіх навчальних закладах, а не тільки в школі.
Eugen Zimmermann
Для Віконт: ага, а учні такі продвинуті, такі продвинуті, що аж страшно, як казав старий Сірко шз "За двома зайцями". Тільки продвинуті вони у інстаграмі, тєлєгє, дискорді та інших соцмережах. А як треба відкрити тест, розроблений у гугл формах у Google Classroom - отут їхня продвинутість разом закінчується! Або ж дурня клеють, хоча одна учениця прислала фото відповідей на тест у зошиті. Один-єдиний учень пройшов тест як треба і надіслав його. Так що досить травити байки про суперпродвинутість учнів на теренах інформаційних технологій, та відсталість вчителів. Вчитель ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ здати купу звітів, в тому числі і електронних, і колеги йому не допоможуть навіть при бажанні - бо у них такі ж звіти, тому вчитель змушений вчитися користуватися технологіями, бажає він цього чи ні. А учнів цього не примусиш робити - їм інстаграма вистачає.
Коментувати
odmin
Як?
Салтановка
Дєд мыслит глобально . Надо его двигать в министры вместо Манзийки или даже Игорки Стаднюка. Крепкий бес.