В. Бєлий: про наше освітнє законодавство, яке …

Законодавство сприяє довільному трактуванню базових нормативно правових регуляторів

В. Бєлий: про наше освітнє законодавство, яке …

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Про наше освітнє законодавство, яке …

… сприяє довільному ТРАКТУВАННЮ базових нормативно правових регуляторів заради РОЗВИТКУ системи освіти.

За кордоном інституційно, тобто на рівні закону, у ВСІХ закладах загальної середньої освіти країни так чи інакше батькам учнів заблокована можливість «поговорити» з учителем своєї дитини під час перерви між уроками. Аналогічно захищено й особистий час вчителя поза роботою.

Вже не кажучи про блокування протягом навчального дня візитів до вчителів та учнів різного роду агентів з продажу товарів/предметів та поширення сервісу, представників громадських, політичних та релігійних організацій.

А тепер давайте уявимо, ЩО здійметься та як захистить наш закон про освіту колектив тієї школи, яка вирішить застосувати принцип автономії закладу для впровадження у практику своєї роботи подібний підхід: навчальний день – для здійснення освітньої діяльності згідно перспективного та поточних планів і програм, а для партнерської взаємодії – поза нею у визначеному порядку?

За кордоном інституційно діють порядки, за яких накладаються штрафи за прогули учнями занять. Там таке має помітні прояви в останній перед канікулами день навчання.

Штрафують батьків за поданням директора школи та директора тієї школи, на учня/батьків, якої поліція склала протокол у аеропорту чи на ж/д вокзалі, а подання від директора не поступало.

Уявіть, ЩО здійметься у нас та як захистить наш закон про освіту того директора школи, який підніме до подібного рівня розвитку міру відповідальності батьків своїх учнів?

Оригінал

Освіта.ua
20.01.2020

Популярні блоги
В. Співаковський: навіщо оцінки, що травмують дітей Для відмінників оцінки дуже важливі, адже без порівняльних оцінок відмінники втрачають мотивацію
Н. Азарова: усім потрібна безвідмовна вчителька Все життя вчителя крутиться навколо правильних відповідей, йому їх краще завчити і довести до автоматизму
В. Волчан: у прогулах винні діти, а школа ні до чого? Ми стараємось, проводимо реформи, міняємо міністрів, а ситуація в освіті кращою не стає
М. Хоменко: треба мотивувати, а потім ставити завдання Тривалий період попередніх реформ в освіті не дав очікуваних результатів через невмотивованого викладача
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Відбувається корупційна селекція директорів, які не дуже переймаються освітою.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!