Роман Бондаренко: прості відповіді на складні питання

Завдання батьківських комітетів не збір грошей, а тиск на місцеву владу, щоб забезпечити фінансування школи

Роман Бондаренко: прості відповіді на складні питання

Автор: Роман Бондаренко, юрист ГО «БАТЬКИ SOS».

Прості відповіді на складні питання.

1. Батьки не зобов'язані здавати гроші у школі ні на що. Взагалі. Нікому. Ніколи. Не зобов'язані. Загальна середня освіта - обов'язкова і безоплатна. Будь які вимагання внесків до фонду школи/класу незаконні. Ст.189 Кримінального кодексу України - Вимагання.

2. Основне завдання батьківських комітетів не збір грошей, а тиск (співпраця) на директора/місцеву владу - забезпечити фінансування школи.

3. У батьківських комітетів немає жодних повноважень, їхні рішення не мають жодної юридичної сили, ніхто не зобов'язаний виконувати те, що навирішували батьківські комітети. Але спільними зусиллями батьки можуть змусити місцеву владу працювати для дітей.

4. Школи фінансує/утримує не президент, не міністр освіти, а місцева влада. Ремонти, будівництво нових навчальних закладів, групи продовженого дня - усі фінансові питання до місцевої влади.

5. Немає підручників - батьки не повинні купляти ніяких підручників. Звертайтеся до директора, відділу/управління освіти. Нехай шукають у бібліотеках інших шкіл, купляють нові, але не за рахунок батьків.

6. Нова українська школа (НУШ) - це не ремонти, не купівля мікроскопів чи хімічних реагентів для кабінетів фізики, не великі зарплати вчителям чи нові (інші) вчителі. Нова українська школа - це новий освітній стандарт для початкових класів. Наразі за цим новим освітнім стандартом навчаються лише перші та другі класи. А також приблизно сто третіх класів у різних регіонах за новою експериментальною програмою, за якою вже наступного навчального року будуть вчитися усі треті класи.

Тому, якщо у вашій школі жахливий туалет, то, будь ласка, претензії не до НУШ, а до місцевої влади, яка не спромоглася знайти кошти чи правильно розподілити їх.

7. Діти не зобов'язані прибирати у школі ні у якому класі. Не зобов'язані. З восьмого класу діти можуть (не зобов'язані) долучатися до прибирання, але за власною згодою та згодою батьків. Немає згоди - діти не прибирають. Прибирати мають прибиральниці.

8. Ніхто не має права принижувати дітей через зовнішній вигляд (одяг, зачіска тощо) - це жорстоке поводження. Жоден вчитель, завуч, директор не має права позбавити дитину права на освіту. Діти не повинні йти додому переодягатися, діти повинні вчитися!

9. Батьки мають право заходити до школи. Обов'язок батьків - дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя. Батьки не просто мають право, вони зобов'язані прийти до школи і переконатися, що дитина навчається у належних умовах.

10. - Вчителька сказала, директор сказав, дайте посилання на закон.

Батьки, не треба шукати ніякий закон. Нехай той, хто вам щось таке сказав, покаже ВАМ закон і доведе, що ви повинні чинити саме так, як він казав. Вам не треба шукати закони, просто запитайте:

- Де це написано?

Нехай ВАМ доводять, нехай ВАС переконують, а не просто скажуть. Наприклад, не була дитина один день у школі:

- Принесіть довідку від лікаря.

- Де це написано? Покажіть закон.

Дивимось закон (постанову Кабміну): відсутність дитини - довідка від лікаря АБО пояснювальна записка батьків.

Ніхто не зобов'язаний робити те, що не передбачено законом.

Оригінал

Освіта.ua
11.09.2019

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Простої відповіді
на прості питання прошу надати. Пункт 8: діти повинні вчитися! Пане Романе, звертаюся до вас як до юриста. А коли деякі діти зовсім так не вважають? Які аргументи навести дитині? На які закони, статті спиратися? Хоча б так пунктів 2-3. Тільки не треба про цікаво і мотивацію, будь ласка.
клкер
усе так. Але ніяк не довести українським школам, що діти не повинні прибирати навіть з 8-ого класу. Оце ( за годою) дає широкий спектр форм примусити до згоди. Проте саме "комфортніше" класному керівникові. Примусити не має права, а керівництво примушує примусити ( інакше є різні форми примусити) ( Зразу скажу, що в сільській місцевості, якщо вчитель не буде виконувати правили навчального закладу (керівництва НЗ) швидко опиниться на вулиці без роботи. А село не місто- там немає робочих місць.
mmm
ремарочка до "усим забезпечує школа": школа не забеспечує усим тим, що має одноразове використання у навчальному процесі - зошити, зошити на друкованій основі, канцелярська утварь, тобто те, що після вашої дитини використати не можна. можливо колись досягнемо такого рівня, що буде і цим забеспечувати. але це скоріш буде виняток, можливо спонсорська дія. єдиний підручник, який може треба купити без коментарів - це неукраїнський курс іноземної мови, якщо вчитель обере його замість українського підручника.
Галина
Для mmm: Ну чому ж, в штатному розписі є посади педагога-організатора, та, зазвичай, керівники шкільних гуртків.
linda
То зошити та ручки повинні купувати педагог-організатор чи керівники шкільних гуртків?
Коментувати
Хм
Ха-ха-ха. Далеко нам до выполнения законов. В нашей новообразованной громаде выше всех законов- один человек: наш голова. Как сказал- так и будет. Сказал- не знаю никаких постановлений Кабмина- подайте списки детей по микрорайону- подают школы до сих пор! Сказал- личных врагов( которые борются против его чёрных схем), наказать- наказали- нашли за что влепить людям выговоры. Захотел родственникам землицы раздать- пожалуйста.И вообще все решения он выносит по принципу; хочу казню,хочу милую. Управы на него нет- все суды и прокуратуры куплены.Я к тому, что чиновничий беспредел и беззаконие сначала бы укротить.
mmm
Для Хм: может у оппозиции слабая подготовка? научиться подкованности в правовом и техническом русле (сбор док-в) тоже время и усилия нужньі.
Хм
Да, Вы совершенно правы.У оппозиции слабая подготовка. И просто сил нет бороться.Думаешь: неужели мы в Европе???
Коментувати
N
Только имейте ввиду, что учителя тоже вам ничем не обязаны: ремонты, поездки, праздники, походы, театры, музеи, спортивные праздники и т.д., и т.п. Покажите закон и докажите, что учитель должен всё это делать. В штатном расписании школ нет ремонтных бригад, актёров и массовиков затейников. А вообще похоже, что парень бездетный...
mmm
Для N: тю, вот директриса пусть училкам и показьівает. ато только сюда ньіть приходите, а перед начальством язьік в одно место затягиваете. а то тут одна знакомая - директриса побулив всех на планерке погнала назначенньіх доремонтировать класс. та ничо, я уже 15 лет на єтой работе, переживем. - а зачем тогда жаловалась?
mmm
Для N: поездки, театрьі, музеи, спортпаздники - обязаньі. все єто делают ваши немецкие коллеги без соплей.
VOL
За реальні кошти!
Коментувати
Небайдужий
Звичайно, що можна не платити і вимагати за законом. Але тоді у дитини нічого не буде. Тому я, як батько, радий платити за освіту своєї дитини і бачити результат миттєво. І ліцей вибрали, де всі батьки здають гроші і все швидко робиться для наших дітей. А за законом робити, ну то може для онуків щось і буде, а може так нічого і не буде.
mmm
Для Небайдужий: у такого як ви і для онуків так само oплата буде. у вас просто є бабло, яке вам усе вирішує і захищає від напряга. позиція зажирєвшого страуса.
Коментувати
Ніна
Щоло підручників- плвна відірваність від життя.Спеціалізовані школи НЕ забезпечені автентичними підручниками, але МОН ставить гриф : рекомендовано до використання і співпрацює з видавництвами Dinternal та інші.То що це??? Подвійні станларти, чи знову зробити вчителя козлом відбувайлом
mmm
Для Ніна: а де ви у тексті побачили констатацію факту повного забеспечення підручниками, що ви його оскаржуєте? йдеться про те, як повинно бути, до чого треба прагнути. у вас проблема, ідіть до автора на фейсбук у групу батьки сос.порадять, якого чаівного пенделя і кому виписати.
VOL
Не знаєте роботу педагогів Німеччини!
Воспоминания.
А що Німеччина? В них що, краща освіта? Та ні. Та й менталитет інший
Коментувати