Володимир Бєлий: ще раз про перспективи ЗНО для вчителів

Для більшості потрібен документ про проходження підготовки як гарантія успішності під час атестації

Володимир Бєлий: ще раз про перспективи ЗНО для вчителів

Автор: Володимир Бєлий, екс-заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Дозвольте ще раз про перспективи нашого сертифікаційного ЗНО вчителів.

Формально виглядає чи має виглядати так, що кожен вчитель дбає про своє професійне зростання. Як мінімум, щоб отримувати більше грошей.

Чи вдоволені українські вчителі існуючим порядком підвищення кваліфікації, тобто виключно через курси в ІППО?

Якби ні, бо постійно лунають нарікання на відсутність в учителя інших ніж через ІППО можливостей до здійснення індивідуально-цільової післядипломної додаткової підготовки.

Чи ж будуть оті інші форми професійної додаткової підготовки дійсно ефективними? І ТАК, і НІ!

ЧОМУ НІ?

Тому, що у системі, де кланові чи партійно-тіньові чинники впливу на результат атестації вчителів є найбільш вагомими ніякі вдосконалення існуючої системи не дадуть новоякісно кращого результату.

Професійний розвиток як такий цікавить лише певне коло природно кращих вчителів, які онтологічно інакше ніж постійним розвитком і жити не можуть.

Натомість для більшості потрібен документ про проходження додаткової підготовки як гаранта успішності під час чергової атестації.

А КОЛИ НЕ ТАК?

Не так у системі, де атестація на предмет отримання вищого посадового окладу (категорії) є виключно НЕЗАЛЕЖНОЮ щодо місцевого освітнього управлінського рівня.

Як таке робиться?

Наприклад, у Франції – це здійснюють генеральні предметні/адміністративні інспектори, котрі персонально атестують вчителів/адміністраторів та є креатурами вищого державного рівня і ніяк не залежать від місцевих представників освітньої чи іншої влади. Плюс на них покладена окрім повноваження з присвоєння нової категорії ще й висока і чітко конкретна відповідальність – вдатися до можливих зловживань на користь третіх осіб означає бути ворогом самому собі.

Принципово інший приклад, - це практика в Ізраїлі, коли атестація вчителі проходить у спеціальних центрах і, обов’язково, у режимі електронного незалежного тестуванння.

За таких незалежних за сутністю форм атестації усі види підвищення кваліфікації стають дійовими, бо просто так її імітувати заради документу про проходження додаткового навчання не має жодного сенсу. Результат підготовки є більш важливим ніж просто сам її процес як такий, що дає про те довідку. Не наявність довідки впливає на процес атестації, а лише сам претендент своїми набутими новими компетенціями.

ЯК БУТИ НАМ?

Точно не проектувати таку новоякісну сертифікацію, коли її результат буде визначатися на засіданні комісії, котра буде голосувати р-у-к-а-м-и!!!

Оригінал

Освіта.ua
02.09.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Якщо зробити нормальну систему атестації то навіщо тоді потрібні районні відділи освіти?
Володимир
Тут правлять бал економісти, яких взагалі не повинно бути в неприбутковій сфері освіти. А їх розплодилося, мов колорадських жуків. Чий прибуток вони вираховують?
Мирослав
Та здайте вже мовчки те ЗНО і не ганьбіть себе - як діти здають! Вони ж сміються над вами! Невже не соромно?
Олекса Позняк
Для Мирослав: Та причому тут ЗНО? Ти хоч документацію читаєш? Моя знайома проходила казала що лише у туалет за нею не ходили перевіряючі. А потім такого понаписували - хоч виганяй зі школи. А вчителька толкова, я знаю.Стрельнуло їй в голову побігти на ту сертифікацію
Коментувати
Олекса Позняк
Учу детей по всему миру в иннете. Оплата нормальная.Никто сертификат не требует.Работаю также в школах. Оплата нищенская.Но я социально ответственный патриот. Терплю. Если ещё тупые районовские дурепы с бабеттами на голове будут меня гонять по сертификациям то пошлю эту школу на путина (синоним).Потому что я не цепляюсь за учительское кресло зубами, я востребован везде и много. Хотите выгнать профи со школы - вы на правильном пути. Только унылопримитив будет плыть через потоки дерьма проверок, и прогибаться ради куска хлеба перед ничтожествами.Профи просто хлопнут дверьми и уйдут.
Путин-Бабетта
Для Олекса Позняк: выгнать ИЗ школы.
Олекса Позняк
Для Путин-Бабетта: филология не мой профиль. В волновой функции я не ошибаюсь
Совет Яжематерей
Для Олекса Позняк: Ошиблись - все мы люди. Но нужно чтоб учителя время от времени в зеркало на себя смотрели. Почему ребенок не может сказать "филология-не мой профиль". Так нет же - сдавай четыре обязательных ЗНО... Сейчас первая неделя занятий закончилась. В нашей школе уроки проводились через один из-за неявки учителей. Зато со следующей - уже КОНТРОЛЬНЫЕ! И каждая училка своей "волновой функцией" долбать будет, ибо другого ничего не знает и только в ней она не ошибается! Вывод: ЗНО для учителей обязательно - хотя бы потому, чтоб они "в шкуре" ребенка оказывались хотя бы иногда.
Коментувати
Родион
Будь яка система атестації вчителів не буде захищена від корупції. Навіть, якщо це робитимуть якісь роботи, то і вони в нас стануть корупціонерами.
Горбань Віктор
Для Родион: Правильно, якщо ця система створена корупціонерами. А якщо її створять рядові чесні педагоги і будуть жорстко контролювати? Вся система управління освітою повинна формуватися ступенево знизу. Так станеться, якщо маси освітян зрозуміють її суть.
Олекса Позняк
Для Горбань Віктор: хахахахахахаха
Коментувати
Горбань Віктор
Все дуже логічно. Розпишіть, будь ласка, як створити французьку систему генеральних інспекторів.
Владимир Белый
Для Горбань Віктор: Можна було б зайнятися більш грунтовно ніж мої колишні епізодичні контакти з тими інспекторами, якщо б в організаторів реформування нашої системи була у тому практична потреба.
Горбань Віктор
Для Владимир Белый: Для тих. хто зараз "реформує" освіту, потреби, звісно, бути не може. Але Ваші напрацювання знадобляться у недалекому майбутньому. Необхідно готувати широке коло освітян до змін, до нового, адже страх нового невідомого може гальмувати прогресивні перетворення. Розжовуйте, переконуйте, поширюйте! Щиро зичу Вам успіхів!
Владимир Белый
Дякую, пане Вікторе.
Коментувати
ячсми
Знаете, господин Белый, "не дозволяємо"! Давайте уже показывайте или свой сертификат с результатами тестирования или открытый урок или методические разработки по своему предмету! Про ЗНО будем уже читать у Костогрыза!
Катерина
Для Тринів Олег Петрович: То давайте з Вас і почнемо перевірку- заодно побачимо, які у вас знання з усіх предметів, а потім оголосимо ваші результати на всю Украіну. Побачимо-.на скільки Ви купили чи некупили диплом.
Тринів Олег Петрович
Та давно на часі вчителів перевірити, більшість з них свої дипломи просто купили. Знань - нуль. Навіщо такі "педагоги" у школі?
Нела
Для Тринів Олег Петрович: Моя знакомая - учитель начальных классов не знает таблицу умножения. Я спрашиваю: "А как же ты проверяешь?" А она: " Так у меня же тетрадка с таблицей сзади! (какая же ты (то есть я) дура!)"
Л
Для Тринів Олег Петрович: А ти що , педагог?Чого носа пхаєш не в своє , йди працювати в школу, а ми перевіримо твої " знання", тоді й будеш виступати, а то брудом поливати вивчився, а робити - НІ. І часу вистачає на коментарі, бездар. Твоє керівництво від такого " працівника"- сексоти не в захваті.
Л
Для Тринів Олег Петрович: Це ти про свій диплом розказав, хоча впевнена, у тебе його Н Е М А Є !!!
Коментувати