Володимир Бєлий: освіта без перегибів

Головним у навчанні так і залишаться логос, образ та цифра, а практичний супровід так і буде супроводом

Володимир Бєлий: освіта без перегибів

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Перший перегиб стосується ролі вчителя.

Дивно, але у нас найбільш крутими виглядають ті «експерти», котрі з потужною хмарою особистої енергетики горнуть поперед себе безапеляційне твердження, що вчитель за бажання та вміння здатен сформувати з КОЖНОГО учня взірець поведінки, високочолості та мануальної вправності. Мовляв, досить набирати до вчителів найбільш інтелектуально розвинених і все - якісна освіта «у кишені».

На жаль, у нас ледь чутними є наступні зауваження: «... Школа - це передусім учень. Почніть реформи з учня. Умотивуйте його наприклад неотриманням атестата, неможливістю бути держслужбовцем з низькими оцінками, закрийте фейкові виші і особливо філіали, щоб тупиця не сидів 5 років, протираючи штани, а піднімав економіку і т. ін.

А от уже учень дасть копня під зад поганому учителю. І не треба купи контролюючих. Придивіться до репетиторів: до одного черга записується за рік, а в іншого уся стіна в грамотах, а ніхто не йде, бо не дає результату» - Александр Пархомчук.

Другий перегиб - це чергова надія на «осучаснення» учнівської діяльності.

Як приклад, нової «ікони», у якій так зацікавлені дотичні до освіти структури, зокрема й комерційні, - це повальний, я б сказав, екзальтований акцент на неймовірні перспективи, що очікують шкільну освіту від її переведення у формат STEAM-освіти.

За розголосом про ще більшу навчальну ефективність експериментальних ІТ-засобів навчання спільнота має ніби забути, що у межах фізіологічних норм навантаження учнів освітнім процесом заняття такого типу не можуть бути основним його змістом, бо відтак більшість школярів лишиться недовченими навіть елементарним АБСТРАКТНИМ науковим поняттям. І що такого як ніде у світі не має, так того і не планується.

Головним у навчанні як були логос, образ та цифра, так вони ними й лишатимуться, а практичний тому супровід як був супроводом, так і лишатиметься лише як певна доля освітнього процесу для аплікацій розумово-аналітичної здатності особи, набутої під час вивчення теоретичних основ наук та основ суспільно-культурних видів творчості.

Оригінал

Освіта.ua
24.04.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
То Ви п. Бєлий написали про СШ. Але така сама картина і в професійній освіті. Адміністрація ПНТЗ має виконати план набору(яка сама собі і планує), який має забезпечити фінансування закладу. Заради цього готові брати усіх підряд( має чи немає таланту учень до цієї професії) і найкумедніше, що усі мають отримати дипломи кваліф. спеціаліста, навіть якщо він його не вартий. Про мотивацію говорити не приходиться, учні наперед знають, що їх не відрахують за неуспішність, бо ПНТЗ потрібен контингент. Осучаснення навчального процесу в закладах ПТО ми вже чекаємо 25 років, може дочекаємося як наш департамент профоствіти МОНУ раптом прозріє. Станок має право давати 5-10% бракованих деталей, заклади ПТО мають випускати 100% якість, навіть якщо половина учнів з середнім балом в атестаті 4.
Vlad
А для чого учням старатися в навчанні? Тільки б пройти поріг ЗНО, набрати 100 балів. У нас є МАУП! Сюди приймають тих, хто не отримав рекомендації до інших ВНЗ навіть на контракт. А за низькі бали нехай відповідають вчителі.
Марія
Підтримую на 100 %. Провал реформ можна "повісити" на вчителя, а інші варіанти не обговорюються.
перегиб
Для Марія: а що є таке українське - перегиб
Для перегиб:
Напевно, є. Якщо пан Бєлий пише вже забагато і ні про що, то це й називається перегибом.
Коментувати