О. Бондаренко: маразм соціального паспорта

ІМЗО має пройти вже таку кардинальну модернізацію, щоб ми більше про нього нічого не чули

О. Бондаренко: маразм соціального паспорта

Автор: Олена Бондаренко.

Маразм модернізувався (таке влучне визначення процесу дала Наталя Хорольська) або соціальний паспорт…

Поки ми тут сперечаємося, чи повинні батьки надавати до школи інформацію про місце роботи, класних керівників зобов’язали з’ясовувати про своїх учнів, чи не належить їхня родина до однієї з таких категорій, наприклад:

  • сім’я трудових мігрантів (це як? Звідки мігранти – з передмістя чи іншої країни?);
  • місцезнаходження одного з батьків невідоме (кому невідоме?);
  • сім’я усиновлювачів (про таємницю усиновлення чули?);
  • батьки, які перебувають у процесі розлучення (це взагалі, яким боком?);
  • засуджені до покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк (це відповідальність дитини за батьків, чи як?);
  • особи, які повернулися з місць позбавлення волі;
  • особи, які постраждали від насильства в сім’ї;
  • діти, які постраждали від жорстокого поводження та насильства;
  • особа, яка виявила намір відмовитися від новонародженої дитини… (це вже геть поза здоровим глуздом…)

Ця інформація потрібна класному керівникові для створення соціального паспорту класу. Я поняття не маю, як вчитель має цю інформацію отримати. Та ще й залишитися при цьому неушкодженим. Бо якщо спитати у тата підозрілої зовнішності «ви з тюрми коли вийшли?» або «часом, не сиділи?», то є ризик травм.

Взагалі-то цей перелік «отримувачів соціальних послуг» взято із документів соцслужби. Але ж ті отримують інформацію із поліції, лікарень, зі звернень громадян тощо. А як про це все має дізнатися вчитель?

І ще значно важливіше питання – от знає, і що далі? Ви запропонуєте підтримку дитині, батьки якої розлучаються? Чи будете обережніше ставитися до дітей, котрі постраждали від насильства? Чи робочого часу психолога вистачить якраз на те, щоб папери оформити і прозвітувати?

Але і це ще не все. Класний керівник має ще описати «соціальну поведінку здобувача освіти». Тут є графи «Систематично порушує дисципліну», «Конфлікти з вчителями, учнями». Оскільки поняття «дисципліни» у наших школах досить своєрідне, а причини «конфліктів» переважно у невмінні їх розв’язувати, то це просто дві графи для помсти.

Що хорошого у цьому всьому. Це лише зразки документів, які зараз проходять апробацію і за результатами будуть затверджені або не затверджені. Це цілком залежить від педагогів. Будуть зауваження – будуть зміни, а якщо ні – не скаржтеся, що МОН знову вас до чогось там примушує.

Що поганого. Лист МОН із цими всіма зразками документів підготували фахівці Інституту модернізації змісту освіти. Вкотре розумію, що цей інститут має пройти вже таку кардинальну модернізацію, щоб ми більше про них не чули.

Посилання на лист МОН.

Оригінал

Освіта.ua
13.03.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ммм
Кгб методи. Зачем вообще учителю єта инфа, как она вообще помогает в обучении ребенка% . Если в основе лежит знает дваждьі два или нет. если не знает научи учитель. Не получается научить общепринятьім методом, найди другий, но научи. А то реально не школа, гебешная контора. В Європе человек подписьівает бумашку можно ли даньіе, собранньіе например в садике , передавать в школу. Если нет то школа сама собирает инфу на основе взаимодействия ребенка в школе.
мда
А сколько раз в неделю мама спит с папой не нужно??? Идиоты!
Ммм
Для мда: єто они узнают у вашого ребенка без вас. Он и не заметит, потому что не знает что говорить что нет. А в дело и в учительський обсосут результат. Знаете как собрать инфу о социальньіх контактах - запустить в класс письмо щастя "перепиши єто письмо п’ять раз и раздай ценьім тебе людям,и если оно к тебе п’ять раз вернеться, получить счастье". Все то, что сейчас делает фейсбук и т.д. клондайк для спецслужб.
Коментувати
маловато будет
В данной справке не хватает анализов и всех прививок папы, мамы, теток, дядек, мнение соседей по жилищной площадке о семействе, выписки с налоговой о годовом доходе и т.д. Не порядок!!!
Сергей Лимонов
З власного досвіду класного керівника :Дитина напів-сирота- додайте в соцпаспорт дитини ксерокопію про смерть одного з батьків ! Як вам таке "проханнячко "?
клкер
Для Сергей Лимонов: і Ви нікого нікуди "не відправили"?
Коментувати
спец
А якого ... сидить у школі соціальний педагог? Чи вже анулювали таку посаду? А то сидить парочка соцпед і практпсих, відписуючи якісь папірці, чешуть язиками. А їм виплачують гроші. Значить не класний керівник, а вони нехай займуться згаданою ахінеєю.
клкер
Для спец: 10% з язика зняли. Дармоїди, тільки плітки розводять і сварки. НІЧОГО не роблять корисного
Спорим?
Могу поспорить,что если завтра сократят должности психолога и социального педагога-школа не пострадает НИКАК!!!
Арго
Для Спорим? Спорими, ніхто і не помітить цього
Коментувати
Михайло Чиж
І навіщо піднімати галас на пустому місці? В листі чітко вказано "Про документацію працівників психологічної служби у системі освіти України", та "відповідно до пункту 2.4 наказу ... № 1127 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року»", з чого можна зробити висновок, що кл.керівників це стосуватись не повинно.
Ірина
Для Михайло Чиж: Ви приписку бачили: "Заповнює класний керівник"
клкер
це не порожнє місце! Це та справа, яку нормальною, нормативною лексикою описати не можна!
Коментувати
Val
А как там закон О защите персональных данных поживает? _
Зірочка
А на основі чого заповнювати даний ,,паспорт,,? Зі слів ? Чи вимагати довідки про несудимість батьків , про склад сім’ї ...
Tet-a-tet
Більше 20 років був класним керівником і як усі заповнював журнал класного керівника. Кожен раз запитував себе, який дурень його придумав, кому він потрібен і для чого я витрачаю час на виписування того, що і так досконало знаю? Закінчувався навч. рік, журнал здавали заст. з виховної роботи і там його сліди зникали. Ні одного разу цей журнал нікому не був потрібен, на педрадах навіть про нього не згадували. Тепер хочуть придумати соціальний паспорт, а ми маємо замість того, щоб вчити- сидіти після роботи і заповнювати форми, які придумали дурнуваті бюрократи для виправдання своєї потрібності.Є в школі психолог, от він нехай і займається своєю роботою, і не потрібно для цього паперів, достатньо мати комп*ютер і заносити туди час від часу необхідну, я підкреслюю необхідну для надання учневі допомоги інформацію. Ну коли вже наша АПНУ проснеться і почне будити від сну чиновників від освіти?
Вікторія
Для Tet-a-tet: соціальний паспорт не нова "придумка". Він був. Тільки не було інформації про батьків в таких подробицях. З нас вимагали ще й акт обстеження сім’ї.
Коментувати
&
Они там,что совсем " з глузду з’їхали"? Пусть социальные службы,которые за эту никому не нужную информацию зарплату получают,и занимаются подобным маразмом! Опять из школы делают учреждение для удовлетворения " хотелок" всяких ненужных институтов модернизации. Модернизировать бы им мозг!Это Европа???
Лара Ф.
Для &: Згода. ТІЛЬКИ ПРО ЕВРОПУ ТУТ НЕ ДОРЕЧН
Коментувати