В. Мещеряков: що стоїть за іменем освітнього лідера?

Юридичні лідери освітнього процесу, від директора школи до департаменту, мають бути взірцем для інших

В. Мещеряков: що стоїть за іменем освітнього лідера?

Автор: Володимир Мещеряков, учитель, Харківська область.

Пан Лікарчук багато вже виклав публікацій про освітні проблеми. Передусім, про тяжку долю вчителя.

Не зовсім згодний про тяжкість долі. Тому що насправді на всіх рівнях освіти говориться про тяжку долю директора. Ненормований робочий час, відповідальність за все, публічність особи. Тобто, пекло у всіх відношеннях. Їх жаліє і начальник відділу освіти, і директор департаменту, у тому числі як нещасних роботодавців.

Директор школи, начальник відділу освіти району, директор департаменту освіти й науки – це юридичні лідери освітнього процесу, які мають бути взірцем для інших. Але з публічністю виникають проблеми. Якщо директорів позиціонують як роботодавців, то й учителям цікаво, а хто ж їм дає роботу?

Цікавить, як вони закінчили школу, вуз, які в них особисті заслуги за період від вузу до директорства. Та й біографія цікавить.

Зараз практично в кожному селі є інтернет. Тому такі відомості будуть цікаві й батькам. Чому б, наприклад, не сказати сину чи доньці: «Бачиш, як Олена Іванівна вчилася? Тому вона й директор школи! А ти не хочеш рівнятися на неї?»

Та і вчителям залюбки було б ставити дітям у приклад свого директора, іншого начальника…

Але на сайтах шкіл відомостей про керівників обмаль, не кажучи вже про скановані копії атестатів (і додатків до них) та дипломів з додатками, особисті нагороди. Мені здається, що цим система освіти підрубує своє коріння спадкоємності.

Можливо, помиляюся.

Освіта.ua
01.02.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Клевань
Директори , як і вчителі, з того ж тіста. Але мусять Тягтися вгору , бо життя примушує . Проте бачу , як т.з. « Експерти «хочуть всі біди перекласти з держави( 20% фінансування) на керівників : директорів , ректорів, завідувачів... Єзуїтська політика- розділяй і володарюй!!!
Олекса Позняк
У мене зараз класний директор. Профі найвищого гатунку, працювати з ним як пісню співати. А до того був ворюга який крав усе що можна украсти, і що не можна теж крав.Я щось трохи спробував посперечатись вигнав зі школи копнем під зад.
Митро Ясен
Щось поки мало пасквілів на директора в коментах до цього допису. Зазвичай учительство накидається зразу ж. Якщо по суті, то призначити достойного керівника дуже важко. Такого, який зможе підготувати школу до нового навчального року за відсутності навіть найменших матеріальних засобів. Такого, що під час своє вчительської кар’єри не був чимось дискредитований. Такого, що забезпечить хоча б деяку керованість колективу, бо охлократи, горлохвати і нероби завжди на перших позиціях в боротьбі за справедливість для себе. Окрім того, коли фортуна сприятиме школі, то директор зможе бути громовідводом і якось "вирішувати питання" з відділом освіти, коли конкретний вчитель фактично не може своєю діяльністю підтвердити власну категорію або на ЗНО з певного предмета нікудишні результати, або учитель помилився у журналі, або... таких "або" багато...
Володимир
Для Митро Ясен: а директор за своїм статусом - учитель-методист... і напружуватись не треба
Коментувати
Родион
В кожному невеликому містечку, селищі чи селі був і є народний поголос. Всі добре знають що (П.І.Б.) призначений начальником відділу, тому що кум (сват, брат) депутата чи просто місцевого авторитета. . Знають чиї дружини (сестри, дочки, невістки, коханки) працюють в відділах освіти та непотопних методкабінетах. Ну а кого вже вони призначають директорами мабуть зрозуміло і їжаку. Найбільш сумне те, що це вже стало нормою і нікого не дивує.
Васька
Директор школи, начальник відділу освіти району, директор департаменту освіти й науки – це юридичні лідери освітнього процесу, які мають бути взірцем для інших. Найбільша біда в тому, що це дуже часто ЮРИДИЧНІ лідери, більшість із яких - нижче плінтуса у професійній діяльності.
Павло
Для Васька: А коли вони і юридично не дуже підковані, або ж закон у свою сторону спритно повертають, і як люди нечесні, брехливі, непорядні, і як професіонали нікчемні?
Коментувати