В. Громовий: парадоксальні побажання пересічних батьків

Контент-аналіз вимог батьків до сучасної школи на основі їхніх дописів в одній відомій ФБ-групі

В. Громовий: парадоксальні побажання пересічних батьків

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Щойно провів контент-аналіз вимог батьків до школи на основі дописів в одній відомій ФБ-групі. Як ви гадаєте, що вони «замовляють»?

Батьки хочуть:

1. Щоб усе було безкоштовно і як на Заході (технічне оснащення, рівень харчування тощо), бо ми «платим налоги» (як на пострадянському Сході).

2. Щоб дітей (і борони Боже, батьків) не «грузили» домашніми завданнями, але рівень їх навчальних досягнень був як у японців, а ЗНО вони складами без допомоги репетиторів із найвищими балами.

3. Щоб дітей не залучали до самообслуговування та будь-яких інших робіт (як це роблять в Японії), але... щоб вони були на виході зі школи працьовитими, соціально активними тощо.

4. Щоб вчителі взяли на себе (замість батьків, які «здають» дитину до школи й у яких «нет времени») і виховну функцію, але вони могли сіячів «розумного, доброго, вічного» лаяти останніми словами в присутності дітей, вважати лохами й лузерами і відверто писати про це у ФБ.

5. Щоб у школі працювали найкращі у світі вчителі, але вони отримували там жебрацьку зарплату («патамушо сами согласились на такую работу») і можна було завжди витерти ноги об вчителя (ату його, у будь-якій ситуації вчитель апріорі винен).

6. Щоб у дітей була мотивація до навчання та здорового способу життя попри те, що вони часто спостерігають, як їхні батьки бухають по-чорному та дивляться винятково тупі серіали та «Битву екстрасенсів», а вірогідність побачити тата чи маму із розгорнутою книгою близька до вірогідності побачити марсіан.

7. …………………….

Як діяти школі в умовах такої парадоксальності побажань пересічних батьків?

P.S. Зробив цей аналіз не заради роздмухування протистояння двох повноцінних (?!) учасників освітнього процесу в школі - батьків та вчителів.

Ця аналітика «парадоксальних побажань» показує, як непросто нам вести педагогізацію батьківської громадськості і як непросто зупинити те вкрай агресивне середовище, яке зараз створено навколо школи і яке накриває мутною хвилею будь-які паростки нового.

Без надії сподіваюсь на появу інших підходів, які дозволять разом витягнути з болота всіма кинутого на розбитій дорозі розшарпаного освітянського воза. Лебідь, рак і щука з цим завданням точно не впораються...

Оригінал

Освіта.ua
22.01.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Парадоксальність побажань батьків знаходиться у прямій залежності від парадоксальності обставин нашого сучасного життя, де людина людині друг, товариш і вовк. Ми наполегливо звинувачуємо один одного, замість того, щоб кожному виконувати добросовісно свою роботу і робити життя кращим для усіх, а не тільки для себе незрівнянного. І дуже любимо доводити ситуацію до рівня " поки не гряне грім". Розмовляєш з людьми- ніби всі усе розуміють, як доходить до діла-лебідь, щука і рак. Навіть у тій же ВР. І ніяк не дійде до голови наших громадян, що в суспільстві усі люди один одного обслуговують, і усі хочуть доброго ставлення. То чому на практиці одні хочуть урвати якісь переваги для себе за рахунок інших? Хіба не зрозуміло, якою буде реакція обділених? Під оцим блогом та праворуч оголошення: потрібен продавець, зарплата 15 тис.гр. От як це читати сільському вчителю, чи вчителю початкових класів модератори сайту подумали? Ось вам парадокс на рівному місці, висновки робіть самі.
Ку- клас- клан
Громовий хоче сподобатись. Тому підбирає популістські теми. А він, Лікарчук , Гриневич— друзі , разом грантики хрумали.
Лопе де вега
Для Ку- клас- клан: хрумали- хрумали!!
Коментувати
Віктор
Адекватні батьки підтиримують реформи та ЗАХИЩАЮТЬ Адекватніх ВЧИТЕЛІВ. Так що аналізуйте краще п.Громовий!!
Гість
Для Віктор: Пане Віктор за таку зарплату, дякуйте, що хоч хтось ваших дітей навчає. Ще декілька років і в школах залишаться лише одні пенсіонери. Адекватні студенти після педвузів в школу не йдуть, бо мають голову на плечах.
Ластівка
Для Гість: адекватні студенти педвузів ідуть у педвуз з причини "абикуди", і покликання до роботи вчителем не більше, як адекватних голів у міносвіти. Тому після закінчення з головою на плечах ідуть на речові ринки, швидке харчування, ресторани на роботу принеси-подай. А школа?.. Вони туди і не хотіли ніколи!!!
Неспособньіе учителя
Ластівка, а як з тими, хто хотіли, але реально зрозуміли, що вуз не дав потрібної бази, щоб працювати з сучасними дітьми. вуз дав базу, напрацьовану за часи совка (труди Макаренка по дитячим колоніям є базою у вузі). ви наберіть у гуглі "суми - місто бидла" і послухайте ведучого психолога, який одобрив приниження жителів міста.
Коментувати
Євгенія Захарченко
У пана Громового якась дивна логіка. Так, батьки хочуть "безкоштовної" освіти, бо сплатили за неї своїми податками. За підрахунками Фонду по боротьбі з корупцією кожен громадянин країни (навіть, ті, хто не має чи має вже дорослих дітей) щороку сплачує близько 6000 грн. на "безкоштовну" освіту. А податки як на "пострадянському Сході" кожен сплачує до 55% від доходу. Плюс ПДВ, акциз, пенс.фонд (за продаж нерухомості чи купівлю валюти), плюс податки на нерухом. та землю. А вживання алкоголю, яке вдома відбувається лише за столом і на свята, не йде в порівняння з вічно "бухими по-чорному" фізруками та трудовиками. З приводу кількості вчителів, які дивляться "дебільні серіали та "Битву екстрасенсів"", навіть не казатиму. Вчителі - така ж частина нашого суспільства, не кращі і не гірші. І саме вони навчили та виховали дорослих, на яких зараз жаліються. І ще мені цікаво, пан Громовий сплатив хоч копійку за навч. у школі чи пенінституті, що так хає батьків, які хочуть такого ж для своїх дітей
Местный
Для Євгенія Захарченко: а можно с вашей математикой подойти к управленцам, чтобы запомнили, что каждый гражданин по 6000 грн на образование выделяет?
Коментувати
Cirius
Чому ми з кожної події роздмухуємо цілу трагедію? Так, є випадки паскудного ставлення до вчителя з боку батьків,а хіба їх не було раніше? Мій друг мусів із-за вчительки хабарниці поміняти школу, то що, будемо всіх стригти під одну гребінку? Замість конкретних пропозицій як попередити випадки хамської поведінки до вчителя заламуємо в розпачі руки і кричимо кінець світу. Може п. Громовий краще Вам виходити на радіо і телебачення, організувати свою передачу і говорити з тими, хто сам не знає, що хоче. Чого ми варимося тут на сайті, який завідомо нічого не вирішує, а тільки сіє розпач і зневіру у тих, хто мав би бути сильним і вольовим. Це ж запитання і до МОНУ. Доки ви будете там відсиджуватися у теплих кабінетах?Коли нарешті розпочнете виступати перед людьми і для людей, а не казатимете, що вчителям важко перебудовуватися? Є проблеми в освіті, то давайте їх озвучувати голосно і тоді знайдеться консенсус. А гавкати на місяць майтерності не треба, до нього задалеко.
Сенатор
"Образование при отсуствии материальных средств, при недостатке моральной, правительственной и общественной поддержки, не может иметь надлежащего и часто никакого успеха". Киевские епархиальные ведомости. 1864 г. ст.445.
Сенатор
Вибачте, забув вказати номер "Відомостей". №14
Неспособньіе учителя
тсириус, вам нормально, що це все віками тягнеться, люди інші прогресують, а українці ні. такі тему будуть все далі і далу гірше і гірше.поки вчителі не займуться собою.
Коментувати
Наталія
Цікаво... Боляче... Але це наша реальність. Було б цікаво провести аналогічне дослідження про "бачення" сучасними вчителями батьків.
Вітя,
не потрібно так часто писати. Ми ще не забули тебе від попереднього блогу. Чи ти боїшся, що Недоля стане популярнішим за тебе? Невже за ці "дослідження" експертам ще й зарплату виплачують?
Лейба
Як хочеться сподобатись вчительству. Засудити недолугих батьків, яких виховали ми - педагоги! Проблема яйця і курки... Не все так просто , пане заслужений Громовий!
Марія
Для Лейба: тобто не вдома виховали, не людина себе виховала, а вчителі?))) Ну-ну.
Дмитро Мосейчук
Шановне панство. суть проблеми в тому, що розумні і виховані учні не потрібні теперішній владі, няня яку наймають доглядати дитину дома отримує -12 тисяч, а вчитель у школі 5- 6 тисяч за 25 -30 дітей, а всі ці реформи це 95 квартал
Неспособньіе учителя
для Марія: а хто отримує у вузах знання з виховання? хто здає по цим темам іспити і отримує дипломи? батьки, які стоять за станком, мати, яка миє підлогу, машиність поїзда?що випустили зі школи 90х те зараз і мають вчителі.
Коментувати