В. Онацький: сертифікація як шанс нових можливостей

База електронних портфоліо вчителів початкових класів – величезний шанс заявити про себе на всю країну

В. Онацький: сертифікація як шанс нових можливостей

Автор: Володимир Онацький, заступник директора школи з навчально-виховної роботи.

Немає сенсу ще й ще раз повторювати про жалюгідне становище вчителів у нашій країні, про те, посадовий оклад учителя-початківця у 2018 році був на межі прожиткового мінімуму, а через декілька днів опуститься за цю межу. Усі ми про це знаємо і це розуміємо, про це говорили і писали на різних форумах. Мова про інше.

27 грудня Кабінет Міністрів України затвердив Положення про сертифікацію педагогічних працівників. І хоча воно ще не оприлюднено в офіційних джерелах, з коментарів міністра освіти і науки України зрозуміло, що Положення практично не зазнало змін у порівнянні з тим варіантом, який було винесено для громадського обговорення. Не страшно. Громадськість намагалась донести свої думки до міністерства, їх не почули, а може, й почули, але не врахували. Але й не про це мова. Ми ж знаємо, у яких реаліях ми живемо та працюємо. І це обговорення проекту Положення – ще одне тому підтвердження.

Хочеться сказати про інше - про нові можливості для талановитих педагогів. Ні, не про 20 відсотків до посадового окладу, і не про те, що буде шанс підвищити категорію. Вони не вартують тих зусиль, які затратить вчитель, щоб пройти сертифікацію.

Мова про те, що створюється база електронних портфоліо вчителів початкових класів–учасників сертифікації. А це – величезний шанс заявити про себе на всю країну.

Освітні заклади у нашій країні дуже різні. Є школи, які ледве зводять кінці з кінцями, і де вчитель купує і крейду, і дидактичні посібники, а часом бере з собою бутерброд, щоб дати голодній дитині. Я знаю таку школу, працював в ній, пам’ятаю тих колег. Є школи, у яких батьки збирають якісь кошти і роблять невеличкі доплати вчителям. Не працював у таких, але знаю про їх існування. І є школи, як правило приватні, які організовані за останніми вимогами, де у класах навчається по 10-15 учнів, і в яких зарплатня вчителя може сягати і 40 000 гривень на місяць. Таких шкіл стає в країні все більше і більше, адже розшарування суспільства не припиняється.

Сертифікація вчителя – це шанс зайняти своє місце саме в одній з таких команд. Там велика конкуренція. Беруть кращих з кращих. І попит на вчителів є. Це шанс вибратись із злиднів, не працювати по 53 години на тиждень, коли тягнеш клас і ГПД одночасно. Це можливість із родиною переїхати на нове місце і мати змогу винаймати житло та ще й жити гідно. Це – шанс, який дає держава.

Тож, молоді й талановиті, ви можете завдяки міністерству освіти і науки змінити своє життя. Ви можете довести, що ви – кращі. Удача супроводжує сміливих. Хай вам пощастить.

Оригінал

Освіта.ua
28.12.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Люди добрі! Хто працює на цьому сайті? Як можна так перекручувати факти у статті? Адмін, ви брехлива і підступна істота! МОН, ви проплачуєте брехливі статті, що розпалюють ненависть між батьками і учителями! Ви відкрито цькуєте учителів! Ганьба! Яке МОН - такі і реформи,такий і сайт!
Учитель
Вибачте, пане Володимире. Ваша оригінальна стаття має зовсім інший зміст. Чому її не надруковано у повному обсязі? Прийміть мої вибачення ще раз. Бажаю Вам щастя, радості, добра і задоволення від роботи!
В.Онацький
Для Учитель: так трапилось. Прочитав повідомлення від МОН, що ухвалена Постанова КМУ про сертифікацію практично без урахування громадського обговорення. Ледве серце не стало. Думаю, добре, треба знайти хоть щось позитивне в цій процедурі. Почав шукати. Так з’явився той текст. Але відчуття шаленого дисонансу не зникало, бо примарні переваги цієї процедури ніяк не компенсують тих ресурсів, які вимагаються від учителя. Можна навіть знайти чорну кішку в чорній кімнаті, але ж це примара, бо її там немає... Можна навіть знайти щось позитивне в сертифікації, але не можна обманути наше учительсьтво: все знають і відчувають колеги. Тому дякую, що дочитали текст на моїй сторінці. Ніякої провини адмінів сайту в цьому немає. Завжди вважав, що це - найоб’єктивніший освітянський ресурс, який підтримує педагогів та дає їм можливість висловити свої думки.
Коментувати
Вилен
На сторінці автора трохи інше закінчення. Дочитайте, натиснувши вище на слово ОРИГІНАЛ, або перейдіть за посиланням https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1214936861964926&set=a.560586307399988&type=3&theater
Учитель
Кукушка хвалит петуха, за то, что хвалит он кукушку! Додати нічого, але система просить більше друкованих знаків. То чому б пану Опацькому не сертифікуватись першому і не показати приклад? Ну і зробити це перед камерами телебачення? То коли ж ми побачимо ваше електронне портфоліо, пане Опацький? Може навіть інші країни захочуть вас придбати. Отримаєте громадянство, гребтимете гроші лопатою. Давайте!!! Побачимо результат, і всі побіжимо сертифікуватись наввипередки!
Олеся Сидор
Для Учитель: Сайт висмикнув маленьку цитату з допису, прочитайте оригінал, і все стане зрозуміло.
Коментувати
Алла
Цікаво, якби після такої сертифікації дійсно вчителі не повтікали б до інших шкіл. Дійсно, трохи несподіваний ракурс в погляді на питання, але певна логіка в ньому є. Для чого ж тоді МОН так просувавідею збору електронних портфоліо? От тільки хто простих дітей вчити залишиться.