В. Громовий: на уроках має бути позитивний емоційний баланс

Програми з гуманітарних дисциплін слід переглянути і забезпечити позитивний емоційний баланс

В. Громовий: на уроках має бути позитивний емоційний баланс

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Має бути позитивний емоційний баланс і в школі в цілому і на кожному уроці зокрема. Не можна допустити, щоб у школі реалізовувалась рекомендація Володимира Винниченка: «Читати українську історію треба з бромом, — до того це одна з нещасних, безглуздих, безпорадних історій, до того боляче, досадно, гірко, сумно перечитувати, як нещасна, зацькована, зашарпана нація тільки те й робила за весь час свого державного (чи вірніше: півдержавного) існування, що одгризалася на всі боки...»

А чию історію можна читати без заспокійливого? От, наприклад, у болгар було 500 років турецького рабства і 200 років грецького, але нікому там не спадає на думку перетворити болгарську історію на суцільний плач...

І нащо навіть до курсу світової літератури підбирати саме такі твори? Невже мало того, що українська література в основному навіює депресію?

Усі програми з гуманітарних дисциплін слід негайно переглянути.

Вимога №1: у них має бути забезпечено позитивний емоційний баланс, вони мають підсилювати смак до життя.

Оригінал

Освіта.ua
13.12.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лада Гаврилец
З бромом треба читати біологію у 10 класах. "Розвантажили програму" так, що без брому не здолати! Жоден із електронних підручників не відповідає програмі. Просто не сумісний із нею. Підручники так і не надійшли до школи. Експеримент над 10-класниками - продовжується. Скоро методичні служби почнуть "моніторити", як учні засвоюють програму. Тільки з яким моральним правом??? Ось такий позитивний баланс, який просто вганяє в депресію, як дітей так і вчителя. Доки ця практика буде тривати? Нам пора сказати вголос про те, що 10 - класники вчаться, без половини підручників, по півроку, вже 5-й рік поспіль...Як на мене, втрачене покоління, в освітньому плані.
Tet-a-tet
Для Лада Гаврилец: Не переживайте, щоб красти податки, торгувати контрабандою або працювати у Польщі на збиранні ягід біологія не потрібна. А ті, кому вона потрібна як наука усе знайдуть, адже на дворі 21 ст. Чому Ви такі перелякані і впадаєте в депресію? Пийте гліцисед, добре знімає депресивні стани, Ви ж біолог!
Коментувати
Забалка
Ггромовий молодець! На чужі гроші працює справно! А хто не підтримує - того в расход!!!
Tet-a-tet
п.Громовий. З 20 дописві і відгуків - 11 негативні на ваш блог. І так постійно. Ви що мазохіст, отримуєте задоволення коли Вас шмагають по заду?
Роман
Для Tet-a-tet: Громовий молодець.Правду пише у фейсбуці і тут.Немає чого дивуватись негативним відгукам скоріш за все мерзотників - чиновників з районо, МОНУ і інших тоталітарних структур. А про вчительство наше хочу сказати тільки одне - німі раби на панщину ідуть і діточок туда ж ведуть вчать дітей бути рабами самодурів - опричників чиновників радянського типу, які вже добивають українську освіту своїм хабарництвом, кумовством, паперотворчістю.
Tet-a-tet
Для Роман. Половина дописувачів,які негативно ставляться до блогера Громового мерзотники? Чи Ви часом не перегнули палку?
Роман
Громовий не безгрішний.Може написати і дурницю, але в більшості випадків піднімає цікаві питання і робить правильні акценти. Якщо Ви з чимось незгодні то пишіть конкретно з чим. Мерзотники не дописувачі, а чиновники від освіти - не треба перекручувати.
Коментувати
Тетяна Кіба
Смак до життя треба підсилювати не веселими творами зарубіжної літератури, а закінченням війни і підвищенням рівня життя людей у країні.
Фігу
Громового - в Міністриі не менше!! Можливо навіть в Прем’єри!!! Чоловік хоче керувати, тож тра підтримати!!!!
Ксенія
Не можна дітей виховувати в рожевих окулярах, вони повинні знати, що в житті буває і біль, і сум. Література і прищеплює адекватну реакцію на всі прояви відчуттів.
Кирило
Громовий класичний популіст, ледар і нарцис. В школі не хоче пахать- влаштувався на посаду провидцем , успішно освоюючи гранти наших країн-конкурентів.
Volobymyr Sill
Віктор Громовий, Вінниченко писав це в своєму щоденнику. І це зовсім не рекомендація , а констатація . Навіщо ж пересмикувати???
Роман
Для Volobymyr Sill: Винниченко рекомендував людям, які йому довіряли приєднуватися до більшовиків, зрадив українську революцію, а тому саме рекомендація.Читайте історію...
Гонта
Винниченко- видатний письменник , розумниця, патріот народу... А погляди його про загальну освіту, доступну медицину, передачу землі селянам , справедливість, рівність- підтримує і сповідує більшість європейських краін. А Моська хай гавкає!!!
Роман
Ви описали Леніна, а не Винниченка. Він також обіцяв з броньовика землю селянам, заводи робітникам. Закінчилось все червоним терором і мільйонами жертв. До чого тут Ваші похвальби нещасному соціалісту-утопісту Винниченку, який не дав землі селянам, розігнав армію, не об’єднав прихильників незалежності України, але разом з іншими соціалістами при владі, привів до загибелі Українську Народну Республіку. Не словом, а ділом треба бути патріотом. І не плутайте соціалістів практиків Європи з мрійником утопістом Винниченком. Нещасний і нікчемний брехун обіцяв передачу землі селянам , справедливість, рівність, а закінчив зрадою українській революції і служінням більшовикам. Незнання історії приводить до повторення великих помилок.
Коментувати
Украинская ЛИТЕРАТУРА
ДЕЙСТВИТЕЛЬНО вызывает депрессию. Та литература, которую изучают в школе. Ну и , в большинстве своём вся, что мне встречалась. Читать украинскую литературу не хочется, не тянет, неинтересно. Есть несколько авторов, которые довольно интересны-познавательны-увлекательны. Но этих авторов НЕТ в школьной программе. И там ещё против Дударя девочки взвыли лет пару назад. Прикольно-преинтереснейший автор. И для 12-15летних. Читать надо уметь - тем, кто видит у Дударя негатив иобучение негативу. Как раз Дударь показывает детям что НЕ следует делать. Интересно показывает. И дети способны понять его. Но лишь те дети, которые ЧИТАТЬ умеют, а не буковки в слова складывать... А то, что изучают в школе - мои практически не читали на 70%
Volobymyr Sill
Для Украинская ЛИТЕРАТУРА: А " Идиот" чи "" Братья Карамазовы" з " Преступлением и наказанием" у вас не викликають депресію ?? Чи " Война и мир" с " Анной Карениной"? Чи та ж " Мадам Боварі", чи маячня якогось Еміля Золя , Гі де Мопассана??? Чи " Декамерон"??? Цю літературу вам цікаво читати?? Вона вас надихає ???
ВАЗ
Прочел несколько романов Эмиля Золя. Он ВЕЛИК.
Коментувати
Новгородка
Пане Вітя Громовий , ви коли в школі урок давали , скільки років назад? Невже ви думаєте, що ви такий великий педагог, що вправі сипати порадами направо і наліво, як медична Супрун народу. Ви ж не спец , а лізите все поради давать.
Для Новгородка:
Для нарцисів така поведінка є цілком характерною.
Коментувати
Мама
Для Сергій1979. Міняти програму треба. Маркес " 100 років самотності", "Червоне і чорне" Стендаля, " Мадам Боварі". Для чого? Чому вони можуть навчити підлітка? Інцест, збочення, заперечення сімейних цінностей. Хай людина у дорослому віці вирішує треба їй таке чтиво чи ні. До мене, як до вчителя зарубіжної літератури, підходило багато батьків і просили не змушувати їх дітей читати ці твори. І я, як мати 16-літньої доньки, абсолютно з ними згодна.
sergey1979
Для Мама: На те вона й література, щоб її читали.
Вчителька 1 класу
А що дасть дитині таке читання? Збагатить її духовний світ ? Сформує моральні цінності та ідеали? Не думаю. Я теж проти, щоб моя донька знайомилася на уроках з такими творами, адже вони не дають нічого ні розуму, ні серцю!
Гаврилко
А присутність на уроках дітей з різними вадами не завадять вашій доньці розуміти, що життя не таке ідеальне, як вона уявляє?
Коментувати
Володимир
Література повинна бути світлішою.
Тетяна Кіба
Для Володимир: Вона й є світлішою за життя, адже ми часто говоримо про щось хороше, що таке буває тільки в книжках.
Коментувати
sergey1979
З якого дива реформатори Громовий та Мірошниченко так заходились біля літератури! Все позабороняти що викликає емоцїї? Давайте тоді заборонимо Еміля Золя, Ремарка ... Заборонимо автора слів "Як умру, то поховайте" бо надто емоційно. А в саму першу чергу казку Івасик-Телесик бо він ЗАЖИВО спалює Оленку (хоч і зміючку). Різні версії цього моменту в народі, а суть однакова.