О. Мірошниченко: ще дещо про повагу до вчителів

Чи поважають вчителі професії батьків, вимагаючи від батьків поваги до своєї професії?

О. Мірошниченко: ще дещо про повагу до вчителів

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

Ще дещо про повагу

Ну про вимогу вчителів поважати професію вчителя ми багато читали-дискутували. Але є один аспект цієї проблеми. Маленьке запитання. Може трохи наївне. Але принципове.

А чи поважають вчителі професії батьків, вимагаючи від батьків поваги до своєї професії?

Не поспішайте відповідати. Не все так просто. Між словами і діями – різниця величезна.

Що таке повага до чужої професії? Як мінімум – розуміння. Що маємо в реальності? У батьків своя робота. Різна. Але вона є. Вона віднімає сили і час. Вона не є гіршою чи кращою за професію вчителя.

Але. Приходять батьки додому. Потомлені. Сподіваються відпочити, поспілкуватись з родиною, підготуватись до наступного робочого дня. Аж раптом! З’ясовується, що потрібно допомагати дитині робити нескінченну кількість домашніх завдань, ліпити якісь аплікації, готувати якісь реферати.

Можна, звичайно, говорити, що хай сама дитина робить. Але всі ж чудово розуміють, що питання часто не полягає в бажанні чи небажанні дитини. Питання в колосальних обсягах недолугих домашніх завдань. А ще картинку намалювати та якийсь гербарій зібрати.

І ось тут батьки кидають все і займаються тим, що є власне професією вчителя. Бо логіка проста. Твоя дитина? Ти і займайся. А те, що у тебе якась там робота – так це твої проблеми.

Тому і батьківські збори не в зручний для батьків час, а в зручний для школи. Бо дитина ж твоя, і вчитель - це найголовніша професія. Все інше другорядне.

Так думає абсолютна більшість педагогів. Я помиляюсь? Тоді подивіться в щоденник своєї дитини. І серед масиву домашніх завдань знайдіть час, закладений школою бодай на елементарне сімейне спілкування.

Я вже не кажу про батьківську роботу…

Оригінал

Освіта.ua
11.12.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гость
Ого, как тебя в школе Мирошниченко О. "чмырили", наверно и учителя немножко. Но справедливость есть. Ты им отомстил - такую статтю написал. Просто бомба.
Учитель
Для родители: читаю про вихваляння своїх дітей і диву даюся. Самовпевненість, самозвеличення себе і дитини - зашкалює. Повинна вас розчарувати - не лише ваші діти- розумні. В Україні багато розумних дітей, що доводять численні міжнародні змагання і олімпіади з різних предметів. Проте наше МОН не хоче цього визнавати і помічати. У кожному класі є розумні діти, які гарно складають ЗНО, володіють комп’тером,займаються самоосвітою. Але таких дітей і їх батьків, як правило, усе влаштовує- і вчителі, і школа. Вони не сидять днями у інтернеті, поливаючи брудом учителів. У них немає на це ні часу, ні бажання. Проте проблема в тому, що такі діти не можуть реалізувати себе в Україні. Вони нікому не потрібні. Державного замовлення майже немає. Все, що може запропонувати держава-йти в педвиші. Україні не потрібні ні Іженери, ні хіміки, ні фізики. Але якщо ваші діти такі розумні, що їм нічого робити в школі, і вчителі для вас недостатньо розумні - навчайте свою дитину самі.
Віра
Для Учитель: майже в усьому погоджуюсь з Вами, окрім одного: держзамовлення є і на хіміків, і на фізиків, і на інженерів, і навіть на ІТ! Це правда, здібна (або просто не дуже ледаща) дитина гарно скласть ЗНО (навіть без репетитора), отрмає вищу освіту. Але вона швидко поїде на чужбину. І це дуже сумно, країні не потрібні відповідальні громадяни.
Коментувати
Nika
На данный момент учитель незащищённых как от родителя так и от администрации школы,жаль ,что ответом часто является излишняя требовательность к ученикам...(подсознательная защита педагога от многолетнего унижения)
Родитель школьника
Уважаемый админ "Освіта", передайте "на верх", что давно пора создать официальный сайт министерства образования "Родитель Школьника UA". Думаю, что и для реформы будет очень полезно и из сообщений родителей министр узнает много нового о "беспределе" учителей в школах. А то мало кто из родителей сюда заглядывает, думая, что этот сайт лишь для учителей
Рядовой учитель
Для Родитель школьника: а "беспредел" родителей? Вечное нытьё, хамство? Если Вас не устраивает учитель: обращайтесь в вышестоящие инстанции, там всё проверят! Если учитель остаётся на месте, ищите причину в своём чаде! Займитесь воспитанием детей!
Злой учитель
Для Родитель школьника: У нас в стране такие умные и понимающие в образовании родители, что пора отпустить с богом всех учителей, а родители пусть сами по очереди учат своих чадушек. Как в селе коров по очереди выпасают, так и они с ними в школе занимаются.
Коментувати
Родитель
Родители уже давно платят за образование детей, потому как только появилось ЗНО - появилось репетиторство. Учителя поняли, что на уроках можно (даже нужно!) не работать. Учитель - это тот, чей труд оплачивается дважды - один раз государством (за счет налогов с родителей), второй раз - теми же родителями непосредственно!
Маргарита
Для Родитель: А може, це ваші дітки вирішили, що на уроках можна (навіть потрібно) не працювати? Бо чого ж цей нещасний вчитель може навчити вашу геніальну дитинку, яка під час уроків сидить і не піднімає голови від телефону? Чому Ви вважаєте, що всі вчителі не працюють на уроках, а тільки й чекають на репетиторство з вашими неуками? Та й репетиторством учителі займаються у вільний від роботи час, тому про яку подвійну оплату торочите? А якщо ваша дитина не хоче слухати вчителя під час уроку, то й платіть гроші репетиторам.
Родители
Для Маргарита: Зато когда виснет компьютер, нужно сделать презентацию, заплатить за квартиру on-line и т.п. зовете тех, кто не отрывает головы от смартфона. А знаете почему? Потому, что они умнее вас. Учителя должны меняться, а вы все не поймете, что по-старому уже не получиться
Маргарита
Я нікого не зву, роблю все сама, тож не потрібно перебільшувати розум своїх чад. Розум полягає не лише в тому, щоб створити презентацію чи вміти користуватися компютером. Та й мінятися треба не тільки вчителям, але й усьому суспільству. Проте щось не видно, що суспільство міняється чи навіть готове до змін. Батьки ставлять великі вимоги до вчителів, а ви самі що робите для того, щоб відбулися позитивні зміни? Тільки жалієтеся і пишете скарги в різні інстанції за старовинним звичаєм - "бить челом". Тільки від цього краще не стане. "По-старому уже не получится": а ви щось бачите нове? Як на мене, все по-старому, тільки назви помінялися.
Коментувати
Пропозиція
А давайте шановні Вчителі перестанемо вчити наших учнів, вимагати домашні завдання,малювати просто відмінні оцінки, адже ми в образах батьків наших учнів самі неуки і бездари ,які в школу прийшли, бо нікуди не беруть працювати і тому ми бідні і знедолені. Не хай паряться батьки самі про майбутнє своїх дітей. Років так через 10 і побачимо хто був правий, Вчитель чи гастарбайтер,бізнесмен-різноробочий. Все ж таки ми просто надаємо освітню послугу за яку держава, а не батьки , оплачує на рівні прибиральниця. Не хай батьки самі почнуть платити, тоді і рівень знань будуть вимагати
Олег
Учителя все понять не могут, что сейчас не то время, когда "одна людина на селі була грамотною - це вчитель". Когда приходили к учителю письмо с фронта прочитать. Отсюда и шло то уважение, которое им хочется иметь. Сейчас учитель - это тот, кто не смог пройти в престижный ВУЗ.
вчитель
Для Олег: Погоджуюсь. Сьогодні мешканці села стали дійсно грамотні. Настільки грамотні, що просто його залишають та перебираються в міста, а село вимирає.
вчитель
Для Олег: Молодь, залишайтесь в селі, піднімайте на ноги сільське господарство!
НУШ
Для вчитель: Идея статьи в том, что далеко не все учителя поголовно заслуживают уважение! Сельское хозяйство здесь не обсуждается. Боже, кто работает в школах?..
Коментувати
вчитель
На превеликий жаль вчитель зараз є заручником безглуздих реформ, атестацій, олімпіад, небезкоштовних конкурсів і т.д.А діти, разом з батьками мають усі права зневажливо ставиттися до вчительської професії, бо вони приходять змучені після роботи , хочуть відпочити.А вчителі виявляється роботи,які після занять ,немаючи родини звичайно, відпочивають!Проблема закладена , мені здається , в самій системі , але у нас зазвичай її вирішують шукаючи крайнього.Тому ,шановні колеги , нерви, очі, безсоння це виявляється щось таке цінне .що вчителю навіть заздрять...Сумно .Прикро.
Шахтер-пьяница-скот
Для вчитель: Ничего - сейчас пару недель каникул, пару недель карантина, потом опять каникулы, потом лето - отпуск три месяца - выспитесь, родители (они же скоты неблагодарные) в виде налогов все оплатят
вчитель
Вибачте! Всетаки хто Ви з перерахованого? Чи те як написали все разом?
вчитель
Доречі. Мій сусід у минулому шахтар. Працював за Радянських часів. Так от він розповідав, що зарплата шахтарів була досить висока, забезпечення товарами також, розваг особливо ніяких крім піднялись на поверхню "погуляли", опустились під землю. Цікаво чи дійсно це правда?
Коментувати
Учитель
Для тоже драматург. Проблема України в тому, що в ній залишились чоловіки, які лише здатні лише на те, що пропонують наші шановні драматурги, Всі інші-або на Сході, або за кордоном. Д/з - потрібні. Вивчити-на уроці лексичний мінімум на ЗНО - 2500 іноземних слів і навчити дітей писати твори на 100 слів на будь-яку тему-неможливо. Ніхто ще не придумав іншого способу вивчити нову мову як вчити слова і їх написання. Ніхто в голову вашої дитини їх не запихне і не буде сидіти і вчити нові слова ні на уроці, ні після уроків. А що до рефератів, то це - лише квіточки. МОН вимагає від учнів презентацій, проектів і купу іншої дурні. Учителі - лише виконавці. Так що, дорогі батьки, якщо ви не привчили свою дитину до самостійності, то реферати ви будете згадувати як приємний сон.
Константин
Для Учитель: Требовала историчка рефераты буквально на каждый урок, говорила, что мол если тематичку плохо напишите рефераты вам компенсация (тематички проводит через два урока на третий). Весь декабрь длится итоговая контрольная работа - дети переписывают ее уже неоднократно - она видимо даже не проверяет - класс написал плохо и все. Спросили насчет рефератов - " Зачем они мне нужны с интернета здертые!" Не знаю, что там у учителей требует министерство - но совести нет у многих - это точно!
№1
Для Константин: Я тоже заметила: реферат не сделал - два, сделал - тебе за это ничего не будет!
Рядовой учитель
Конастантин: учитель Вас на самом деле жалеет! Хватит искать виноватых, лучше бы объяснили ребёнку, что учить историю нужно! Она просто не хочет ставить всему классу двойки, вот и всё, надеется, что Ваши детки хотя бы что-то выучат или прочитают и выразят свои мысли на бумаге в виде реферата. Хватит ныть, делом займитесь!
Коментувати
Хельга
Да ты можешь сидеть за компом и пить пиво, фейсик трескается уже. Во всем мире есть домашние задания, в штатах даже театральные постановки с родителями задают. А ты не не делай, напиши в мин.освиты чтобы дом.задания отменили, ты же только писать и умеешь, кликушествовать. В Украине образование ему не нравится, все плохо, только все обгадить, обругать, кому не нравится, тот делает, а не хнычет, помогите гербарий соберите.
тоже драматург
Абсолютно согласен насчет домашних заданий. А бесконечные рефераты предлагаю скручивать в трубочку и в задницы их учительские засовывать чтоб хватило наконец то!
сум
Сумно, але інтернет ресурс "Освіта" не вперше друкує статті подібного спрямування
Маргарита
Приходить учитель додому і, замість того, щоб спілкуватися з власними дітьми, своєю сімєю, на нього обрушується шквал телефонних дзвінків від батьків, яким, бачите, цікаво знати, чого його дитятко отримало сьогодні погану оцінку з якогось предмета, погано поїло в їдільні, дізнатися повний план екскурсії тощо. І все це у вільний від роботи час, в особистий час учителя, і він не скиглить, а відповідає, пояснює, намагаючись у той же час робити уроки з власною дитиною чи варити борщ. І ніхто з батьків не переймається тим, що телефонує вчителеві о 7, 8, 9 годині вечора, бо його дитина найголовніша. а не буває такого, що дитятко потрапило в халепу, і вчителеві з поліції телефонують уночі, щоб дізнатися телефон батьків, бо ті сплять, готуючись до наступного робочого дня, а їхня дитинка в цей час гуляє по нічних клубах? Може, теж учитель винен, бо зобовязаний слідкувати за 28 своїми учнями і вдень, і вночі?
Ruslan Kuznetsov
Недолуге скиглення, на яке відповідати не хочеться. Чоловік не розуміє, що домашнє завдання не потрібно замість дитини виконувати (це не завдання для сім’ї - це завдання для дитини) і необов’язково, щоб вона змогла все виконати! Дитина повинна виконати максимально самостійно все, що зможе, а те, що не зможе, то на початку наступного урока вчителі завжди виділяють час для аналізу помилок та їх корекції. Так навчання і відбувається (на помилках і їх корекції). Про батьківські збори, то взагалі маячня.
Геометрія
"Що таке повага до чужої професії? Як мінімум – розуміння. Що маємо в реальності? У вчителів своя робота. Різна. Але вона є. Вона віднімає сили і час. Вона не є гіршою чи кращою за професію батьків. Але. Приходять вчителі додому. Потомлені. Сподіваються відпочити, поспілкуватись з родиною, підготуватись до наступного робочого дня. Аж раптом! З’ясовується, що потрібно вирішувати проблеми учнів, робити нескінченну кількість завдань, ліпити якісь аплікації, готувати якісь реферати. Можна, звичайно, говорити, що ж ви в школі робите. Але всі ж чудово розуміють, що питання часто не полягає в бажанні чи небажанні вчителя. Питання в колосальних обсягах недолугих завдань. А ще картинку намалювати та якийсь гербарій зібрати. І ось тут вчителі кидають все і займаються тим, що не є власне професією вчителя. Бо логіка проста. Твої учні? Ти і займайся. А те, що у тебе якась там своя сім’я – так це твої проблеми." Так НЕ думає абсолютна більшість батьків. Я помиляюсь?
Lidiya Chernova
Для Геометрія: Чудово!
Коментувати
Vlad
Годі скиглити з приводу домашніх завдань? Шановний пане О. Мірошниченко, а коли Ви вчилися в школі домашніх завдань не задавали? А в ВУЗі Ви обмежувалися тільки часом аудиторних занять? А після 3 - 4 пар ще й вдома або в гуртожитку занімалися? Давайте створимо для учнів тепличні умови: на уроках вчити поменше, скоротимо тривалість уроку хвилин на 10 - 15, домашніх завдань не задавити і т.п. Чи буде така людина готова до життя з її часом нелегкими завданнями? Чи зможе створити сім’ю, працювати 8 годин на день, а після роботи ще і займатися домашніми справами, знаходити час для своїх дітей?
Татьяна Кравцова
Для Vlad: Це ще при тому, що ніякі завдання більшість і не виконує, а сидять з гаджетами після школи і до сну. І ніяких батьків їм і не потрібно) Завжди дивувалася, що мало домашніх завдань, а тут диви- просто конвейер по домашнім завданням... А батьки не привчили дітей самостійно виконувати завдання. Отже діточки і чекають їх, сидячи днями за компаси, а потім - ой, батьки прийшли! Пішли робити домашку)
Віра
Як влучно! Мене завжди дивували ці батьки, що ідеалізують своїх дітей, завжди їх жаліють і таке інше. А в якому світі вони планують жити далі? Ото виховують овочів, що до життя неспроможні, а потім всі погані. Дай Бог, що ці діти потім ЗНО не складають нормально та не вивчаються на медиківюристів, бо це реально була б біда, в кращому випадку отримують диплом манагера за нереальні кошти, а потім ниють "нема роботи, країна в дупі". Все починається з Вас, шановні батьки-терпіли та їх діти. Шановні міністри, підіймайте бали для вступу до вишів далі, ускладнюйте ЗНО, хоч так задіємо еволюцію та природній добір звнову.
Коментувати
Вчитель і мати
Шановний, А ви ніколи не думали, що вчителі теж є батьками? І ще, чи є у Вас бодай одна стаття, де не поливають брудом вчителів?
Віра
Для Вчитель і мати: це батько якогось двієчника чи родич ледащої дитини. Хай ниє, все життя буде нити)) обожнюю сайт ОСВІТА, скільки тут дивних батьків, я в шоці, але так приємно знаходити однодумців, типу Вас. Сподіваюсь, всі схаменуться рано чи пізно (краще рано) та зрозуміють, що Всесвіт не навколо їх дитят обератється. Є у пані міністерки один новий закон класний, про домашню освіту. Не подобається вчитель, тупий, злий чи ще щось: навчай вдома сам! Оце реально тема! Тоді зможемо відповісти: будь ласка, Вас тут ніхто не тримає)) може навіть потім атестацію з комісією проходити)) оце буде відпочинок вчителю)) тільки за дітей сумно, правда, дуже часто вони потерпають від яжматерів та іншого. батьки безграмотні, і дітей такими намагаються зробити.
Коментувати
Oleg
Дядечку, ти за за пивом і цигарками теж ходиш у зручний для себе час? Може для тебе і школу цілодобовою зробити, щоб ти у перервах між пиятками згадав, що у тебе є діти і пяним серед ночі приперся до школи?
Олеся Сидор
Елементарне сімейне виховання здійснюється постійно, непомітно та ненав"язливо, для нього не треба відводити якийсь окремий час. Дорогі батьки, ліпіть, малюйте, робіть аплікації. проекти РАЗОМ з дитиною, а не ЗАМІСТЬ неї. І спілкування, і час, проведений так, - безцінні!
Cirius
Для Олеся Сидор: Щира правда у Ваших словах, хоч і молода Ви людина судячи по фото. Моя статистика свідчить, що 50% батьків дивляться на своїх дітей як на прикру випадковість, яка сталася з ними у житті. А насправді, коли любиш дитину завжди знайдеш для неї час. А хвилини спілкування, то безцінний дар, якого не дістанеш ні за які гроші. На жаль, люди це починають розуміти дуже пізно, а потім бідкаються, чому на старість років не мають опіки від рідних дітей. А діти то як рахунок в банку- скільки положиш коштів, стільки і отримаєш через роки. Якщо роками не вкладав любові і серця, то що тоді отримаєш на схилі років? А потім дивуємося, чому діти не вдячні. Ми ж їх одягали, годували, вчили. Про матеріальне подбали, а про духовне забули. А спочатку було слово, і слово було БОГ. Не змінюймо божий порядок речей і все буде гаразд.
Коментувати
Witalina
НЕ може бути "зручний час" для всіх батьків! Комусь зручно, комусь НЕ зручно! Але хто хоче,той знайде час,В крайньому випадку домовиться про зустріч з учителем, І нічого скиглити про домашні завдання - НЕ ВИКОНУЙТЕ за дітей, НЕ ДОПОМАГАЙТЕ!!! Дійсно,Ваші діти. І у мене ,мами,тата повинна більше боліти голова за свою дитину. І не розумію, при чому тут повага до професії БАТЬКВ?