О. Пасічник: НУШ - це вільний свідомий вибір і дія

Візьміть по максимуму з тих ресурсів, які пропонуються, і з того створіть освітній процес для своїх учнів

О. Пасічник: НУШ - це вільний свідомий вибір і дія

Автор: Оксана Пасічник, учитель інформатики, ліцей «Сихівський», м. Львів.

Хочу про НУШ сказати. Останні тижні 2, мабуть, особливо гостро: «та хто то придумав таке дурне», «нема місця на 7 зон», «де купити лепбук», «нічо, прийде нова влада, верне назад», «ми вже три рази на 12-річку переходили, і нікуди не дійшли», «нічого немає, матеріалів немає, як вчити - не знаю, всезабулащозналаівмілапопередні20років». Я навіть не почну про кожну з тез говорити, бо то буде довго.

Але цей дурний калейдоскоп, насправді, з більшої відстані - навіть тішить. бо то і є НУШ.

От те все, що кажете - все так, ВИ праві, ВАМ видніше, а не комусь-там іншому. У ВАШОМУ класі ВИ вирішуєте, як буде краще. І якщо ВИ не маєте з чого зробити лепбук чи енну зону - то НЕ робіть. І якщо у ВАС не поміщаються парти - ставте так, як зручно ВАМ. Бо в цьому теж НУШ.

Одне-єдине, однакове, найкраще для всіх - забудьте! Його не існує, ніколи не існувало і існувати не може (кому цікаво по цій тезі - почитайте https://kniga.biz.ua/pdf/7135-Doloj-srednee!-1.pdf). Тільки ВИ знаєте, які перед Вами учні, який у Вас клас, які у Вас можливості.

Візьміть по максимуму з тих ресурсів, які пропонуються: парти, матеріали, підручники в ста варіантах, доступних онлайн, глобуси з гербаріями і що там ще купується, і з того всього створіть СВІЙ освітній процес для СВОЇХ учнів.

УЧИТЕЛЮ ВИДНІШЕ - у цьому і полягає НУШ (крім всього іншого, про що іншим разом якось).

Якщо ВИ вважаєте, що ВАШІ учні краще вчаться певним способом чи за певної розстановки парт - будь ласка, навчайте САМЕ ТАК.

НУШ - це вільний свідомий відповідальний вибір і дія.

І коли хтось каже «не буде ніякої НУШ», я чудово знаю, що буде. Бо вже є. А от яка саме НУШ буде - така, яку ВИ собі зробите. НУШ - це ВИ, це МИ, такі, які є. І може, трішки, такі, якими хотіли би стати.

П.С. Чисто про всяк випадок, коли кажу ВАМ, то маю на увазі ВАС і Ваших УЧНІВ. Вони теж люди, хоч і кращі.

П.П.С. У мене продовжується асоціація освіти та їжі. Цікаво - це лікується?

Оригінал

Освіта.ua
11.09.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Позняку
То. что играются-это нормально. Плохо другое. ПОшла девочка в первый класс. А её учительница маме через НЕДЕЛЮ и говорит на сборах:"Невнимательная. ЗАбывает многое. Тетрадку в канафету вымарала(это пока учительница двоих в столовку водила а остальных в классе самих оставила)." ДАсак девочку немного поодёргивали. ДО момента слов малышки (кстати читающей и считающей.Бабушка молодец и мама умничка.Харьковський (вооот где брали) медицинский БЕЗ денег закончила):"И кто придумал эту школу?" А на вопрос родных :"Ну что было интересного" слышали ответ:"Учительница на меня внимания не обращала". Вот тебе и новая школа.В 6 лет им другое надо. А они пхают невпихиваемое. НЕ способны организовать школу? ПУсть вернут детей в детские сады. Благо-детей меньше стало.///А! Помещения детсадов пороздавали близким? Ну тогда ожидаем результативность.
ой да.
Позняку: школа в довольно крупном центре находится. НЕ областной. НАселения тысяч 300.
Коментувати
Олекса Позняк
НУШ це хунвейбіни.Культурна революція дебілів у освіті. Пішли сусіда діти в 1 клас . Нічого не вчать, гуляють і граються. Чекаємо Ден Сяо Піна .
Училка
І ще, державі набагато дешевше сказати, що НУШ це зовсім не зарплата, сучасне обладнання, і т.д. А це вільний,вибір вчителем методів, дякуємо, звичайно, хоч за це
Училка
Ну що сказати, думки, відірвані від реальності. НУШ,як було вже сказано, це сучасне методично-матеріальне забезпечення, і не за кошти вчителів. Що я маю сьогодні? Дошку, крейду, куплену особисто мною, ганчірку, куплену знову мною(( раз на місяць оновлюю десь)) що ще? Мої особисті планшет, ноут, дуже- дуже рідко приношу, коли ну зовсім ніяк, ми ж у 21 столітті, чи як?
Местный
Ух ты, мой комментарий удалили. Дерь... демократия))) А я повторюсь, что автор хорошо прогнулась перед чиновникам. Вот такой "НУШ", очень "НУШ"....
Михайло Чиж
Так, як в радянські часи з Т.Г.Шевченка робили революціонера і провісника комунісничних ідей, зараз будь-який вчинок чи дію вчителя (чи учня), що не вписуються в стереотипи освіти, "ср..колизи" видають за НУШ. За такою логікою, коли учень зривав урок своєю поведінкою, самовільно переміщувався на уроці з парти за парту, не слухав вчителя (та іншим не давав такої змоги) - то в нього проявлялись елементи НУШ (ти ба, який далекоглядний учень, ще в ті часи шукав собі зону відпочинку). А інший спав на уроці - він в той час потребував зону роздумів. До чого я веду: сьогодні все нестандартне можна підвести під НУШ. Проте НУШ - це, в першу чергу, новітнє матеріальне і методичне забезпечення, оновлена підготовка педагогічних кадрів. Тепер можете кидати в мене каміння.
св.Павло
Для Михайло Чиж:"то в нього проявлялись елементи НУШ"- гарно сказано!
НУШ
Для Михайло Чиж: это материальное обеспечение школ? Тушите свет...
построили в союзе
Для Михайло Чиж: новую школу. В ней всё самое продвинутое. ВСЁ. Школа плановая. А после начали строить новый микрорайон. В ЧЁМ разница между НУШ и советской НОВОпостроенной школой? /// С Ваших слов - НИ В ЧЁМ. То какая это НУШ? Словоблудская? НУ да. Выборы скоро. ЧТо-то громкосказанное таааак необходимо. Так грустно. Вокруг одни емоциональные восторги. Хоть бы кто-то реальность видел...
Коментувати
Андрій
Супер. Правильні думки. Відповідальність кожного і є запорукою докорінних змін
Володимир
Файна версія.