В. Громовий: про податки та вимоги до вчителів

Про диркобубликових «платників податків»: «найбільше вимагають ті, хто до бюджету не поклав ні копійки»

В. Громовий: про податки та вимоги до вчителів

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Я ж плачу податки!?

От коли люди пишуть коментарі на кшталт «мене особисто не цікавить, скільки отримує вчитель чи вихователь. Це його справа. Він з відкритими очима йшов на це місце праці. Ніхто пістолета до скроні не приставляв, правда ж? А я, як особа, що сплачує податки, хочу отримувати якісні послуги», мені цікаво взнати розмір податків, які ця людина сплатила за минулий рік.

Не будемо тисячний раз повторювати просту мантру: підвищення зарплати вчителя на користь нам усім...

Звернемо увагу на популярну нині фразу: я ж плачу податки.

На мій погляд, або треба мовчати про свої податки або писати:

Варіант 1. «Я в цьому році сплатила понад 100 тис. грн податків, розумію, що з них лише п'ята частина йде на освіту, тож маю право розраховувати лише на..., а от коли сплачуватиму такий обсяг податків як у Європі (а це забезпечить таке ж саме фінансування як там, у розрахунку на одного учня) претендуватиму на...».

Варіант 2. Так, я справді «мінімізую» сплату податків, бо не впевнена, що держава їх раціонально використає, тому допомагаю адресно школі (дитячому садочку...), у якій навчається моя дитина. Звісно, я маю знати, що мої кошти використані за призначенням.

Варіант 3. Держава отримує від мене лише «дірку від бублика», бо я сама отримую допомогу по безробіттю (догляду за дитиною тощо), тож дякую іншим платникам податків за те, що забезпечуєте фінансування навчання моїх дітей. Щоб хоч якось зменшити дискомфорт від цієї невтішної ситуації, буду волонтерити, підтримувати школи словом і ділом...

100% має рацію Лідія Шатна, коли резюмує щодо таких диркобубликових «платників податків»: «найбільше вимагають ті, хто до бюджетного кошика не поклав ні копійки».

P.S. До речі, «про музику»: знаєте, чому в старій гімназії була «плата за право ученія», а не за навчання?

«Фішка» в тому, що ніхто не вважав освіту «товаром» чи послугою, яку можна гарантовано отримати за гроші. Можна було за гроші отримати лише право навчатись, а чи навчишся, то вже твоя справа і особиста відповідальність...

Для довідки.

За Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на поточний рік затверджено видатки Державного бюджету України у сумі 991.7 млрд гривень. Зведений бюджет освіти в 2018 році становить 221,9 млрд гривень, тобто близько 22% усіх видатків.

Оригінал

Освіта.ua
19.07.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Після Великої Вітчизняної війни була плата за освіту, починаючи з 5 класу. Тому багато дітей війни, хоч і здібних, залишилися з 4-класною освітою.
Галина
Для Володимир: наскільки я знаю, платними були старші класи (тобто з 8-го), яких власне в селах не було і доводилось не лише навчатись платно, а й ходити пішки за багато кілометрів, а на зиму зніматм житло біля школи. Так вчилась моя тітка, а тата в 8-й клас не пустили, бо не могли платити (тітці помагав старший брат, який вже був вчителем) і вчитись в8-й клас у вечірню школу він вже пішов після армії, працюючи на електростанції.
Володимир
Для Галина: Це пізніше
Коментувати
Карпати
Громовий- «заслужений вчитель» - совковий вираз !! А всіх повчає, критикує..сам совок чистий!! Автору- по закону гроші на освіту рахують від Ввп, а не від бюджету!
ххх
Для Карпати: Колишній член ЦК ЛКСМУ Громовий і є звичайним совком. А, знаючи багатьох "заслужених" чиновників чи наближених до них, довіри до його звання немає жодної.
Кировоградец
+ быдло колхозное с магией величия...
Коментувати
!!!
Ця фраза "освітні послуга"! Послуга медична, послуга перукаря. Може бути. Ти приходиш до перукаря і він тобі створює зачіску. Ти не приймаєш в цьому участі, не допомагаєш йому.. Яка може бути послуга в освіті? Як людина, яка навчається може не приймати в цьому участі? Навчання. осітній процес - це не послуга!
!!!
освітній процес
Галина
Для !!!:"освітня послуга" - це фінансовий термін.всі предмети закупівлі (які оплачує або держава або фізичні чи юридичні особи) поділяються на товари, роботи (капітальний ремонт, будівництво) та послуги.процес отримання освіти не є ні товаром (одержан й результат немажливо ні помацати і сховати на склад) ні роботою. Тому це є послугою. А освітній проце - це сам процес отримання цієї послуги.
Анастасия
Для !!!: Участь можна брати (взяти), але не "приймати".
Коментувати
Vlad
"а чи навчишся, то вже твоя справа і особиста відповідальність..." На жаль цього не розуміють ні учні, ні батьки, ні адміністратори різних рівнів - від директора школи і до ...
а
Для Vlad: должны?
Коментувати