В. Громовий: державні мужі, (а не ми!) мають звітувати!

Коли у мене буде можливість прочитати звіти департаментів (управлінь) освіти чи звіт МОН?

В. Громовий: державні мужі, (а не ми!) мають звітувати!

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Будь-яка концепція (програма, дорожня карта тощо), - має бути переліком того, що держава планує зробити для того, щоб вчитель міг ефективно працювати в окресленому напрямку. Саме про це вони, державні мужі, (а не ми!) мають звітувати!

Такі документи ні в якому разі не повинні бути переліком того, що має зробити (чи зімітувати, що зробив) вчитель (директор школи, освітній експерт, викладач…) для держави та якомога «красивіше» прорапортувати про «виконання».

Ще в часи «перебудови» ми зрозуміли різницю між радянським стилем управління і демократичним стилем врядування.

Для совка типовою була і є картина: «трудящі» звітують начальникам про свої «трудові звершення» (виконання і перевиконання планів, освоєння нової продукції, проведені заходи тощо).

Якщо ж, наприклад, американський президент зустрічається із «трудящими», то саме він звітує, що зробив для Америки… Адже вони його, а не він їх, обрали для того, щоб, маючи в своїх руках важелі влади та ресурси, людина могла реалізувати задекларовану під час виборів програму.

Вони мають виправдати нашу довіру і наші сподівання. Інакше наступного разу, ми їм не довіримо кермо…

А от вони обрати інший народ для реалізації своїх «фантазій» точно не можуть, навіть у випадку еміграції. Згадайте, провал Саакашвілі та інших «імпортних» керівників на українській землі.

От зараз читаю звіти директорів шкіл про діяльність закладу освіти у 2017 – 2018 навчальному році, а коли у мене буде можливість прочитати звіти місцевих департаментів (управлінь) освіти чи звіт МОН?

Прочитати і оцінити їх роботу...

Оригінал

Освіта.ua
03.07.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Методист
А хіба начальники не звітують на конференціях, колегіях, матеріали публікуються в пресі, повідомлення (скупі правда (це ж не черговий смажений факт якийсь зі шкільного життя) пробіжить і в баченні. Чого хочемо? Давайте це називати - не-конференція, не-колегія, не-педрада, не-школа (вибачте - вже і шкіл майже не залишилось - все гімназії та ліцеї).
Володимир
"А Васька слушает да ест!" Васькізм процвітає в освіті. Не тільки вузи, але й школи перетворили на бізнес-заклади. Коли директор департаменту освіти називає начальників відділів освіти і директорів шкіл роботодавцями, то постають запитання? 1. А як же державна субвенція 52,5 мільярди? Виходить, що її розпилюють і ділять між роботодавцями? 2. Якщо роботодавці, то кому вони платять податки (чи данину) за можливість отримувати прибутки?
Небайдужий
Органів управління освітою на районному рівні немає - ЗУ Про освіту 28.09.2017 Школи є самостійними в прийнятті рішень. Проблемою є те, що ЗУ Про повну загальну середню освіту і підзаконні нормативні акти не приймаються, а те що приймається не витримує критики через дуже низьку якість. Децентралізація під яку має бути виписане законодавство здійснюється хаотично, подекуди перетворюючись в феодалізацію. В результаті через дуже короткий час система стане некерованою, про єдиний освітній простір можна буде говорити умовно.
DGP
Для Небайдужий: як це "Органів управління освітою на районному рівні немає". ст. 24 ЗУ Про освіту 28.09.2017: п. 2. абз 2 "Управління закладом освіти в межах повноважень, визначених законами та установчими документами цього закладу, здійснюють: засновник (засновники)". Засновник - це той хто фінансує. Фінансування шкіл відбувається згідно ст. 89 Бюджетного кодексу України з бюджетів міст обласного значення, районів та отг.
Зовсім небайдужий
Для Небайдужий: А їх і не потрібною А то тільки звітуй. ДАВАЙ РІЗНІ ІНФОРМАЦІЇ, ПРОВОДЬ КОНКУРСИ І ЗНОВУ ЗВІТУЙ. Кому це потрібно і де, в якій країні ще таке є? А ще товчуть за олімпіади, хоч ні один районовець, маючи години, не дав жодного призового місця . Така наша реформа. Кому потрібні такі структури?
Володимир
Для DGP: Яка брехня! Фінансування з бюджетної субвенції. Ремонти з відкатами - за рахунок місцевого фінансування.
Коментувати
колега
ніколи керівництво не буде звітувати і питати думки вчителів. А якщо така подія станеться, то роботу усіх об"єднають у великий виступ із презентацією ( так зараз дуже модно), напередодні підберуть людей і скажуть хто що має казати, вигукувати, коментувати на користь звітуючого, а голосування буде тільки відкритим( щоб одні боялися, а тих хто не боїться потім навчать боятися). З грудня мають бути у кожного навчального закладу сайти з певною інформацією. Багато є? У де-яких якщо і є, то так зашифрована, що фіг що зрозумієш. У багатьох відділів освіти є відкриті сайти? У багатьох методичних центрів, кабінетів? Якщо МОН дає наказ, то нехай сядуть, продивляться і зроблять аналітичний наказ - що є, у якому стані, що там написано і видасть відповідний наказ. ( уявляю собі щоб простому вчителю сказали щось зробити, а він не виконав- крик, наказ, догана, привселюдна сварка....)
Правдоруб
А навіщо перед вами - лохами, звітувать? Кілограм гречки перед виборами і ви знову проголосуєте так як треба!
Людмила
Віділи і управління освіти теж звітують на педконференціях і підсумкових колегіях як мінімум двічі на рік. А Міністерству - ледве не щоденно.
Cirius
Що-що, а звіти ми писати мастак, таке намалюємо, що і у сні не присниться. А за вікном буденне реальне життя, яке немає нічого спільного з нашою паперотворчістю. На тарілку текст звіту не покладеш і в магазині за нього нічого не купиш. Скільки б не читали і не оцінювали від слова "халва" в роті солодше не буде.
Іван
Дуже слушна ідея! Дуже.Так,як батьки оцінюють роботу директора,кожна школа може в таємному режимі оцінювати роботу управлінь освіти.Але,такого ніколи не буде!
Остап
У Вас буде така можливість послухати про "що зробили Вони" на серпневій конференції, чи як воно нині називається. Там в числі передових рехворматорів будете названі і Ви, а Ми сіреч "не названі, а можливо хто і названий" будемо там де решта
Іван
Гарна стаття, ще б її прочитали "державні мужі" і головне - прозвітували нам, - простиму люду!!!