![]() |
Коли у мене буде можливість прочитати звіти департаментів (управлінь) освіти чи звіт МОН? |
В. Громовий: державні мужі, (а не ми!) мають звітувати!
Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.
Будь-яка концепція (програма, дорожня карта тощо), - має бути переліком того, що держава планує зробити для того, щоб вчитель міг ефективно працювати в окресленому напрямку. Саме про це вони, державні мужі, (а не ми!) мають звітувати!
Такі документи ні в якому разі не повинні бути переліком того, що має зробити (чи зімітувати, що зробив) вчитель (директор школи, освітній експерт, викладач…) для держави та якомога «красивіше» прорапортувати про «виконання».
Ще в часи «перебудови» ми зрозуміли різницю між радянським стилем управління і демократичним стилем врядування.
Для совка типовою була і є картина: «трудящі» звітують начальникам про свої «трудові звершення» (виконання і перевиконання планів, освоєння нової продукції, проведені заходи тощо).
Якщо ж, наприклад, американський президент зустрічається із «трудящими», то саме він звітує, що зробив для Америки… Адже вони його, а не він їх, обрали для того, щоб, маючи в своїх руках важелі влади та ресурси, людина могла реалізувати задекларовану під час виборів програму.
Вони мають виправдати нашу довіру і наші сподівання. Інакше наступного разу, ми їм не довіримо кермо…
А от вони обрати інший народ для реалізації своїх «фантазій» точно не можуть, навіть у випадку еміграції. Згадайте, провал Саакашвілі та інших «імпортних» керівників на українській землі.
От зараз читаю звіти директорів шкіл про діяльність закладу освіти у 2017 – 2018 навчальному році, а коли у мене буде можливість прочитати звіти місцевих департаментів (управлінь) освіти чи звіт МОН?
Прочитати і оцінити їх роботу...
Освіта.ua
03.07.2018