В. Мещеряков: «бабівщина» або про шкільний матріархат

Хвороба в освіті: стаж і пихатість як критерії самооцінки при делегованій вседозволеності і середньому інтелекті

В. Мещеряков: «бабівщина» або про шкільний матріархат

Автор: Володимир Мещеряков, учитель, Харківська область.

Люди в суспільстві живуть, переважно, за законом найменшого опору, як і малі діти. Це стосується й норм моралі. Коли в Україні зник опір аморальності, нормою стала й бездуховність, прийшов у спілкування сленг. Чи боротиметься з цим НУШ, для мене поки що не зрозуміло.

Журналістами в довоєнні часи активно критикувалася армійська «дідівщина». Явище досить живуче, якому постійно потрібно протидіяти. Якщо командир дозволяв «дідам» вседозволеність, то це давало йому спокій на певний час, поки не втручалась військова прокуратура за фактом каліцтва чи суїциду.

Займаючись психологічними й педагогічними дослідженнями, вивченням шкільного матріархату, я натрапив на схоже явище в сфері освіти. Для себе я назвав його «бабівщина». Адже критерії самооцінки такі ж самі – стаж і пихатість. І знову при делегованій вседозволеності.

Поділився відкриттям із відомим у сфері освіти психологом (Запорізька область). У першу чергу, мені цікаво було, що вона скаже як жінка. Всупереч жіночій солідарності, вона не тільки підтвердила існування такого явища, назвавши його хворобою освіти, але й зауважила, що такі особи мають максимум середній інтелект, а також завжди рвуться в начальниці.

Що робить така начальниця? У першу чергу, дбає про себе. Освіта стає засобом збагачення й кар’єри. Школярі стають заручниками формалізму й бюрократії, не розуміючи навіть, як їх обкрадають. Найгірше, що їх привчають до неправомірної вигоди. Адже ніщо так не калічить дитячу душу, як дармова оцінка!

Отака-то сумна казочка, малята!

Освіта.ua
12.06.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Освітяночка
Агов! Чоловіки, де Ви!? Що це за зойки проти жінок? Ну хто Вам заважає брати на себе відповідальність за освіту дітей і робити нарешті сміливі важливі кроки, а не з кутків викрикувати "Куриця","бабівщина"! Катастрофа настала за вашої згоди та бездіяльності, бо Вам так зручно. Любі чоловіки-освітяни! Повірте, що ми,освітяночки, дуже чекаємо на Вас, справжніх і готових нарешті все змінити, зробити так як треба.
Володимир
Для Освітяночка: То ж Ви чекаєте! Але повірте: бабам це не потрібно...
Коментувати
Евгений Илюстраторов
Вы подняли очень интересную тему. Пусть женщины не обижаются, но "кручение фонариков" в педагогику принесла красивая половина человечества. Конечно не всё так просто, не всё однозначно, но чем больше мужиков в образовании, тем лучше будет баланс инь и янь (почти шутка).
Володимир
Для Евгений Илюстраторов: Баланс нарушен катастрофически. А среди учеников баланс не изменился. И никуда не делись пубератный период и юношеская агрессивность, уважающая лишь силу, а также отставание умственного развития от полового у юношей до 7 лет.
Евгений Илюстраторов
Для Володимир: Вы подняли очень злободневную тему, о влиянии женского начала в образовании, она непроста. Вы бы могли за месяц - два написать более детальную статью (работу) и вынести её на обсуждение в этом ресурсе или ФБ, я думаю к обсуждению подключились бы многие. Дайте электронный адрес и Вам пришлют десятки сотен интересных историй, которые дали бы возможность прийти к конкретному результату. Я напишу обязательно, за 30 лет работал при 3-х директорах, из них две были женщины.
Коментувати
Tet-a-tet
Откуда столько высокомерия? Почему Ваш ограниченый кругозор я должен воспринимать как компетентность? Чем больше государство будет влиять на школу, тем более консервативным будет управление ее жизнью. Европа давно отошла от этого принципа, родители и попечительские советы играют важную роль в ее работе. Общество заказывает те услуги школы, котрые актуальны сегодня, именно услуги, хотя это выражение режет вам уши. Тольки мы с Вами можем ускорить прогресс, с низов, а не с верхов. Там всегда не будет денег, умения или желания. И чем скорее мы начнем думать не просто о масовости, а про качестве школы, тем скорее исчезнет бабовщина и матриархат. Болезнь нужно лечить в начальной стадии, а не ждать, пока разразится эпидемия.
0000000000
Для Tet-a-tet: ye b ye
Коментувати
Катя
Звідки ви такі беретеся. Якщо жінка, то одразу думає лише за дітей. Да мене вже нудить кожен день чути дітей в чути про дітей. Що за дурні стереотипи вбивати з малку голову цю сімейну нісенітницю. Дискримінація. Є жінки які не тіки за своє коло думає, і їх багато. Багато розумних жінок, але всі помічають лише бабищ
Володимир
Для Катя: Ну чому ж? Розумну жінку неважко відрізнити від баби-освітянки. Тільки от диво-дивне: оці баби тих розумних жінок ненавидять, адже вбачають в них конкуренток.
Коментувати
Айрен
Так і є. Я 32 роки в технологічній освіті. І саме тут помітно, як чоловіки стають підкаблучниками і безхарактерними істотами. Ніколи таких не поважала. Та попри все ця кафкдра та ще іноді фвзико- математична, інформатики чкосьспокійніші. А в інших все від настрою завкафедрою ... Бабізм чи бабівщинане знаю. Але учителиць у нас розвелось. Вчителів та споавжніх фахівців викладачів за тим добром не видно. Пихаті чмо заполонили освітній полстір. Можу зрівняти з ’вропою. Третину гнати в три шиї: ні компетенцій, ні інтелекту- лише плітки, задолизство та показовість роботи. Дістало.
Володимир
Для Айрен: Баби-мачухи-карги, які знаходяться на посадах чоловічих, теж вимагають компліментів. На критику реагують агресивно...
Коментувати
???
Автор, в принципе, прав. Но не только УМНЫХ женщин в образовании НЕ будет, но и не очень умных мужчин. ///О женщинах. Она ВСЕГДА заточена на себя-любимуюи своих детей - накормить-одеть-обуть-пристроить-накормить внуков-одеть-обуть-пристроить... И мужчин она будет использовать напропалую. /// О мужчинах. У них немного иная потребность - показать себе собственную значимость. И они в прошлом способны были это сделать.Но вот 26 лет как эту способность для школьных учителей-мужчин, в принципе, убрали. ТАким образом мальчики молодые в школу пойдут лишь в том случае, когда больше некуда, и те, которые и в школе еле-еле тянули. ТАкие уже пришли. ТАк что - имеем что имеем и лучше НЕ будет. Лет 100 ещё.
Den
В осторожных словах автора есть доля истинны. В украинских образовании и медицине процент женщин на самом деле зашкаливает. А с учетом того, что большая половина из них является довольно посредственными особами, не способными к творческой деятельности и аналитическому мышлению, а также обремененными материнским инстинктом и гормональными сбоями, это становится проблемой.
)))))))
Для Den: ВЫ работаете в школе? Нет?
Коментувати
Віктор Степанович
І напали представники бабівщини ан Мещерякова захищаючи свою пихатість. Ото ж бо - бабівщина
МиколаМарина Василівна
У вашому опусі багато матеріалу і ні про що, так собі - одна водичка. І що ви хотіли сказати ви і самі не зрозуміли.
Володимир
Для МиколаМарина Василівна: Просто Ви включили "курочку". Це і є форма самозахисту: не розумію, про що йдеться!
Коментувати
:Jane
Мабуть, все буває, але як набридло читати "отакі-то" хворі "казочки". Скільки порядних вчителів працюють, які не рахують свій час, отримають невелику платню, та печуться і про освіту, і про культуру, і про взаємовідносини вчитель - учні, бажаючи лише одного, щоб дитина вийшла зі школи не травмованою морально та фізично, та з очікуваним багажем знань. Але читаємо і отримуємо тільки ось такі опуси.
Микола
Для :Jane: шановна як вчитель з 30 літнім стажем запевнюю вас що це не опуси а правда. Можливо вам пощастило що у вашому оточенні такого немає
Коментувати
???
ну и информация о самом (самой) Тет.Он(а) ничего не знает о психологии общества. А идея о ЗАКАЗЧИКАХ услуг СМЕШНА до коликов... и говорит о непонимании сути возникновения массовых школ, их реальной необходимости. То есть - выбираемся по одному
????
Там Тет, в неотрываемых комментариях,выдал крутую мыслю: "Ви наївно віритев те, що Ваша замітка щось змінить".Рассмотрим мыслю сточки зрения хозяев сайта (Тет, скорее всего, к ним не относится, но, судя по имени, что-то с этого имеет). Мысля замечательна тем, тчо со временем люди,прочитавшие её,перестануть заходить на ЭТОТ сайт,плюнув на происходящее и стремясь ЗАРАБОТАТЬ себе деньги,НЕ разменивая себя на БЕСперспективнуюдеятельность вообще.То есть - несколькими посетителя ми станет меньше.Рассмотрим мыслю с точки зрения будущего вообще. В принципе -меньшее количество мыслё,идущих вразрез с мыслями хозяев сайта есть меньшее напряжение по пробиванию идей хозяев сайта. Это напрягает с одной стороны,но вызывает азарт с другой. КТО прочтёт мыслю Тета? Тот,, у кого появится азарт,или тот, кто плюнет на непонятнокакое времяпровождение? И ещё одно - это ХОРОШЕЕ подспорье сказать ЛЮДЯМ, что от них НИЧЕГО НЕ зависит.Что, в принципе, правильно. НИЧЕГО от людей НЕ зависит.
Tet-a-tet
І Ви,п. Мещеряков, наївно вірите, що ваша замітка щось дуже змінить? Школа така, який директор, а директор такий, якого терплять батьки. Коло замкнулося, а розрубати його можуть тільки замовники послуг, тобто ми з вами. А оскільки більшість з нас інертні і боягузливі швидких змін чекати не доведеться. Так, поговорили і усе на цьому.
Володимир
Для Tet-a-tet: Я підняв актуальну проблему.
Коментувати