Г. Клочек: провальні результати ЗНО з української

Власне висловлення не виконувало багато учнів: в окремих випадках їх кількість складала майже третину

Г. Клочек: провальні результати ЗНО з української

Автор: Григорій Клочек, доктор філологічних наук, професор.

Сьогодні у фейсбуці багато хто ділиться враженнями про результати цьогорічного ЗНО з української мови та літератури.

Вони фактично провальні. Завдання з письмової роботи було як ніколи простим, бо, кажуть вчителі, треба було написати навіть не есей, а висловити в письмовій формі кілька простих думок. Та все ж його навіть не пробувала виконати велика частина учнів – в окремих випадках їх кількість складала майже третину від всіх учасників ЗНО.

Це – катастрофа. Справжня. І у неї є свої причини. І винуватці. Цікаво, чи викличе вона хоч якийсь резонанс ? Ось свідчення однієї з тих, хто перевіряв роботи зі ЗНО.

«Хтось пише про 16% порожніх бланків Б, а на нашому пункті їх було більше 26 %. Прикро, що учасники проігнорували таке важливе завдання, що вартує аж 20 балів. І тема така, здавалося б, легка. А ще більше засмучує те, що учасники не читали творів шкільної програми, для прикладів із художньої літератури використовували героїв казок (і це свідомі люди - випускники шкіл і коледжів!) сплутували авторів, героїв, твори. Траплялися "шедеври" з 112 орфографічними та пунктуаційними помилками і 47 лексичними, граматичними й стилістичними. Це вже лякає!»

Оригінал

Освіта.ua
08.06.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валерія
Шановні добродії! Вперше складали ЗНО студенти коледжів. І, наприклад, моїй дитині ’’неймовірно пощастило’’ - потрапити у коло цих щасливчиків. Деяка інформація для порівняння( насамперед- враження):у моєї дитини після закінчення 9 класу у школі з української мови річна оцінка була -10; ДПА-10; при вступі до коледжу за диктант отримав -6(але я подала на апеляцію і до роботи додали один бал - врешті-решт поставили 7), у цьому році він склав ЗНО на 1 0 балів. Іспити у коледжі з української мови - виключно 7 балів. Я вважаю, що це суттєва розбіжність між оцінками . І, на мій погляд, так само як ми чуємо звинувачення у бік вчителів - щодо необ’єктивної оцінки учнів у школі і підвищення річних оцінок або за ДПА, то в мене виникає питання -а де ж справедливість у оцінюванні студентів? Чому ці питання ніким не контролюються? Доки будемо замовчувати реальну картину нашого життя-буття .? .
Наталя
Щоб була хоч якась грамотність і вміння висловлювати свої думки контрольні роботи з мови повинні бути у вигляді диктантів і творів. А то змалечку "натаскуємо" дітей хрестики ставити, а висловити свою думку усно чи письмово вони не можуть.
seren
Для Наталя: На уроках украинского языка и литературы(и не только), не услышишь мовы, идешь по коридору в школе во время урока и ...ТИШИНА в классе или учитель размовляет детям. А где диалог, мова? Главное - тишина в школе, на уроке - таковы требования к хорошему учителю. Свои думки дети оставляют в виде сочинений на тему, портфолио, презентаций в процессе учебы и кто их пишит? в интернете нашел презентацию - сдал. А много изложений пишут? Одни диктанты - так лучше. Кому?
Коментувати
Тетяна
Незабаром випускники будуть використовувати для прикладів в творах навіть вже не героїв казок, а героїв комп’ютерних ігор...
Iгор
Для Тетяна: а шо в цьому поганого?
СвідомийУкраїнець
Ігор,а те погане,що діти книги в руках не тримають протягом життя!як то кажуть "не планшетом єдиним!"
Стренджер
у якісних іграх є пророблені сюжетні лінії і персонажі, яких було б доречно навести як приклад у творі зно. у вас просто немає про це уявлення.
Коментувати
Не гуманітарій
Тому що не всім бути докторами філологічних наук і професорами. Комусь же треба займатись справжніми науками. Бідні діти, напевно читають всяку технічну літературу та документацію, а не про Тьотю Мотю
Анна
Для Не гуманітарій: нехай спробують тi доктора наук написать свiй шедевр. От тодi й то поговоримо.
СвідомийУкраїнець
вас як послухати-так прямо перед очима картине,де наші учні читають всяку технічну літературу та документацію АЖ ДИМИТЬ!!!)на пальцях можна перерахувати дітей,які читають взагалі хоч щось, я вже не кажу про укр.літ!!!так що не треба "ля-ля" , а краще перечитайте тьотю Мотю-стане в нагоді!
Коментувати
Галина
Саме краще, цього року було з анг.мовою, вчителі взагалі на розслабоні, діти по репититорах, в школі знань просто 0. За що,вони зарплату отримують. вчителям потрібно платити зарплату залежності від кількості - медалістів і результатів здачі ЗНО.
Галя
Для Галина: А тобі за що? За кількість ідіотських ідей! Ще не встигли розформувати спецшколи, а результати уже помітні!
СвідомийУкраїнець
Галина, а ви думаєте, що вчителі "горобцям дулі дають" сім уроків поспіль?можна і жирафа навчити говорити,якщо він цього захоче, а більшість учнів та студентів коледжцв не зацікавленні у власних успіхах, окрім телефонів та ін. матеріальних благ, їх нічого не цікавить!!!!як би вчитель не вчив, результат залежить від бажання вчитися власне учня та зацікавленості у кращий долі для свого чада у батьків!так що "по проще" там з висловлюваннями в бік вчителів
Наталя
Для Галина: В нашій школі мама третьокласника сама за нього виконує домашні завдання і пише йому в зошит!!! А потім висловлює претензії вчительці: чому вона не ставить синочку 12 або хоча б 10, адже в нього все виконано! І так само пропонує нараховувати зарплату вчителям залежно від успішності учнів.
Коментувати
Хто????!!!!
З НУШ , мета якої підготувати дитину для життя , а не дати знання , побачимо , які будуть результати ЗНО
Митро Ясен
Для Айстри. Як я напишу Вам, що читати, аби не відриватися від книжки. Це справа смаку. Може ви не відриваєтеся від книг Тоні Моррісон або ж, навпаки, прихильниця Дена Брауна або ж Стівена Кінга. Я останнім часом прочитав Галину Пагутяк,Валерія Шевчука, Антона Санченка, кількох англійських класиків 18 сторіччя, Фіцджеральда, Фолкнера, Модіано та ще багато кого. Це справа смаку. До того ж виходить безліч (справді, дуже багато) книг зарубіжних письменників: класики, сучасні автори, з будь-яких континентів.Щоб читати, треба... Купуйте та читайте. З учительської зарплати хоча б одну на місяць за 60 чи 120 грн. можна безболісно купити, до того ж і бібліотеки весь час щось отримують, треба тільки зайти туди. Не кажу вже про мережу...
Anna
Для Митро Ясен: просто я например не знаю никого кому нравилось бы более 5% школьной программы по укр лит (кроме разве что учительницы укр лит и то не факт), зато больше половины моих знакомых обожают Гарри Поттера, Кинга, Дена Брауна и тд.
Олеся Сидор
Для Anna: Схоже, вам не подобається вся література, що написана українською мовою. В цьому і вся суть. Та й Кінг, Браун - не шкільна програма :)
Валентина
Вже шкільна - 10 клас зарубіжна література.
Коментувати
Vita
Потрібно приділяти більше уваги та годин на вивчення у школі рідної мови (а не другої іноземної чи ще чогось іншого).
Ruslan Kuznetsov
Якби я вступав на навчання не на філологію, то так само вчинив би. Не має потреби витрачати сили і кошти на підготовку з другорядного предмета, коли є предмети профільні.
1
Ну чесне слово, набридли ці явважателі. Коли вже згадають в цій країні про науково обгрунтовані дані, а не те, що "я розуміюся на філології, значить, я експерт у всіх сферах", а дехто, взагалі ні на чому не розуміючись, роздуває щоки і говорить своє явважательство. У ті часи, коли у нашій країні слова грунтувалися на науці, було доведено, що відмінників може бути не більше 5%. Але зараз основне побалакати і позвинувачувати всіх
Володимир Кравченко
Сучасні діточки нічого не читають. З Інтерету та ГДЗ списують бездумно, вміння висловити власну думку не мають. Навіть в своїх отих (анти) соціальних мережах вони нічого не читають. Фото постять заради отих "лайків". Свайп і клік, ось що вміє школота.
Ілько
Звичайно винні вчителі - завантажені по самі вуха, без будь-яких прав але з масою обов’язків, із щорічними змінами програм та вимог, з обіцянками достойної оплати (з обіцянками - спеціаліст має 3471 гривню !!! з січня 2018 р.).... Введіть ще сертифікацію для підготовки якої вчитель буде витрачати і без того обмежений вільний час - от і дістанете результат реформ.
Тетяна
Для Ілько: 100% підтримую Вас. Дуже влучно!!!
Вишня
А якщо тільки одна година української мови на тиждень? ?? І це в 11 класі...Як же готувати до зно...Якщо клас профільний _хіміко -біологічний????
Коментувати
Катерина
Які вчителі, такі і результати. Діти нормальні. Не треба на них звалювати свою непрофесійність і неспроможність!
Witalina
Для Катерина: З початкової школи діти не читають, виконують завдання з ГДЗ,_- мамам не має коли, або не хочуть заморочуватися з поясненнями! А далі,ТЕЖ ГДЗ, інтернет .Думати , розвивати мислення ніхто не хоче. Це - кропітка робота.Списати з і-нету швидше. А ,ти,ВЧИТЕЛЬ ,попробуй ,постав "2".Чому? Тема розкрита! Підеш на конфлікт,клопоту не обберешся! ТАК,ХТО ВИНОВАТИЙ????
ВВ
Які батьки, такі і діти, адже діти - це дзеркало сім’ї. Як виховали - так і маєте. А на вчителя свої обов’язки щодо виховання дитини не перекладайте, бо без виховання не буде навчання.
Олеся Сидор
Катерина - це, певно, Катя Черемшина - відомий троль.
Коментувати
ІШ
І чому тут дивуватися. Це все наслідки цієї шкільної програми. Забагато творів, дуже мала кількість годин для вивчення, все проходить поверхневе, тому і виникає плутанина. Ніхто не навчає як правильно писати твори, як то робилось раніше. Дуже сумно. Далі буде гірше.
Іван Паляниця
Пауль Пшенічка - найкращий вчитель України про тести "Тести – погибель для освіти". Може варто прислухатися поки ще є шанс зберегти освіту, бо поліції як такої ми вже позбулися, на черзі освіта та медицина!
Мама й вчитель
Для Іван Паляниця: освіта й медицина вже зруйновані, причому семимильними кроками
Коментувати
Василь  Шминдрук
Це ще квіточки. Ягідки почнуть зріти в наступному році, коли ЗНО будуть проходити усі учні системи професійно-технічної освіти, які отримають атестат. В цьому році таку процедуру пройшли лише учні окремих закладів системи ПТНЗ, що мають інший рівень атестації, а інколи і акредитації. І виявиться, що наша середня освіта за рівнем знань, відповідає початковій. Ось така вона правдива нинішня реальність, а не красиві показники знань, які, не так давно, ще бралися зі стелі.
Witalina
Для Василь Шминдрук: Я НЕ РОЗУМІЮ,в чім проблема???? У ВСІ ЧАСИ, були УЧНІ, які вчилися і ЗНАЛИ, а були такі , ЩО нічого не знали. Це було і 20, і 40, і 60 років НАЗАД!!!! НЕ у ВСІХ є ЗДІБНОСТІ до навчання! Без знання мови людина буде прекрасним водієм,токарем ,зварювальником і т.д. А ми робимо проблему- ШКОЛА НЕ ДАЄ ЗНАНЬ!
Л.С.
Повністю з Вами згідна. В сусідній Польщі не здає матуру до 40 % випускників і ніхто не бачить у цьому проблеми ,тому що є розуміння ,що не можуть всі однаково вчитись і здобувати освіту.А що в нас ?А в нас має бути 100% вища освіта і 100% успішність ЗНО.
Коментувати
АК
ЗНО - це зло Лікарчука та Гриневич, які себе нахвалити не можуть за цю дурню. І без ЗНО ставали геніями, а із ним тільки тупіють - дуже великий обсяг інформації. А тестову частину ЗНО можна вгадати, якщо є трохи везіння, а можна і завалити, якщо хвилюється учень, бо починає, навіть знаючи правильний варіант, сумніватися. Це вже перевірено не один раз!
Іван Паляниця
Для АК: Скільки разів здавали ЗНО (тести) Лікарчук та Гриневич? Отож-бо! А здадуть? Не думаю! А починати потрібно з себе.
Марія Іванівна
Є Вчитель, який працює все життя вчителем і не думає про посаду, а є кар’єрист, який себе вважає вчителем, але через рік, два, три переходить на адміністративну, керівну посаду, стає методистом, керівником, міністром а поті все життя розпинається який він великий педагог. От і маємо реформи від "великих знавців-освітян"!
Volobymyr Sill
Для АК. """А тестову частину ЗНО можна вгадати, якщо є трохи везіння, а можна і завалити, якщо хвилюється учень, бо починає, навіть знаючи правильний варіант, сумніватися. Це вже перевірено не один раз!""" Звичайна демагогія. Всі в рівних умовах, всі можуть вгадати. А інші форми перевірки знань, - екзамени, не змушують учнів хвилюватися, сумніватися, помилятися ???
Коментувати
Ольга
По-перше, результати цьогорічного ЗНО ще не оприлюднено. По-друге, як той, хто також перевіряв письмові роботи цього року, моду запевнити, що відсоток пустих робіт сягав 10, а в деяких випадках і меншої позначки. До того ж, якісно відрізняються справді роботи учнів коледжу й загальноосвітніх чи спеціалізованих шкіл. Це факт. Але що ви хочете від дітей, які в коледжах шкільну програму мають вивчити вдвічі швидше, ніж школярі?
Volobymyr Sill
Для Ольга: Що ж ми хочемо від учнів, коли " той, хто також перевіряв" "" моДе запевнити, що відсоток пустих??? робіт сягав 10, а в деяких випадках і меншої позначки"" ???? Це ж якась маячня !!! Очевидно , автор хотів сказати , " що відсоток пустих ??? робіт сягав 10, а в деяких випадках і " більшої позначки???? Чи , таки , більшого значення.... ?
Коментувати
Світлана
Доведуть скоро освіту до краху. Буде робоча силп для Європи та Америки. Дуже сумно , що для своїх дітей не бачиш майбутнього у цій країні(((????
Олена
Я хочу задати питання тим, хто хоче відраховувати студентів коледжу за те, що вони не знають, що таке складносурчдне чи підрядне речення, або з яким наголосом написати слово, або ще з якихось помилок. Хто, як ви гадаєте, буде ремонтувати вам двигун вашого авто чи маршрутки, на якій ви добираєтесь на роботу: спеціаліст із «золотими руками», якого відрахують, чи філолог, який добре здав ЗНО? Треба щось змінювати! Але не так!!!