І. Лікарчук: ще один крок до повного знищення ЗНО

Чому законодавство різних абітурієнтів ставить у нерівні умови участі в конкурсі за право навчатися у виші?

І. Лікарчук: ще один крок до повного знищення ЗНО

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

ЗМІ пишуть, що сьогодні Верховна Рада має прийняти зміни до закону «Про вищу освіту», які дозволять дітям, позбавленим батьківського піклування, не складати ЗНО.

Раніше то було дозволено дітям-сиротам.

Отже, сьогодні може бути зроблений іще один крок до повного знищення ЗНО. Не можу знайти відповідь на багато питань.

1. Чому на законодавчому рівні сегрегують дітей за їхнім сімейним станом?

2. Чому на законодавчому рівні ставлять у нерівні умови участі в конкурсі за право навчатися у вищому закладі освіти різних абітурієнтів?

3. Чому заздалегідь принижують вступні іспити в університетах, вважаючи, що їх дитині-сироті буде скласти легше, аніж ЗНО?

4. Чому вважають, що вищу освіту можуть здобувати ті, хто не має належного рівня загальноосвітньої підготовки?

5. І чи не є такий підхід ганебною оцінкою нашій системі загальної середньої освіти, яка не змогла виконати свою функцію й дати усім випускникам належний, для успішного складання ЗНО, рівень знань?

Не можу зрозуміти подібних дій, навіть дуже добре знаючи проблеми дитячого сирітства та життя дітей без батьків.

У інших країнах подібне вважалося б приниженням цієї категорії дітей. Їм потрібні не пільги на право вступу до університету, а створення нормальних умов для життя, навчання і розвитку, що і мала б зробити держава. Компенсувати одне іншим неможливо.

Оригінал

Освіта.ua
18.05.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
КатеринаВ
І лікарем стане сільський хлопчина з меншим балом, бо в нього коефіцієнт, а більш достояна дитина не пройде за конкурсом. А до кого би ви потім пішли лікуватись?
Свет во тьме
Я согласна с автором на все 100%. Почему вообще столько много разных льгот при поступлении в ВУЗы? Почему не поставить ВСЕХ в одинаковые условия, поступать только на основе баллов ЗНО и все! Нет придумали дополнительные баллы, коэффициенты для сельской местности, вне очереди, вне конкурса и т.д и т.п.. Где честная борьба за поступление в ВУЗ?
Руслан
А ще в мене запитання: чому програму ЗНО з англ. мови змінюють без жодних попереджень? Здав ЗНО у минулому році, отримав хороші результати (180+ балів), але вступити в тому ж році не вийшло через сімейні обставини. Думав собі, що вступлю в цьому, а тут нате вам. "Не дивитесь потік пропаганди що йде по телебаченню - не знаєте, що результати ЗНО з англ. тепер не дійсні". У нормальній країні за цими результатами можна би було вступити і в цьому році, але ж нам розумні хлопчики не потрібні. Нам потрібні мішені у олігархових війнах й спонсорованих революціях.
Галина
Для Руслан: то Ви так цікавились. Програму мали змінити ще минулого року, але визнали, що не встигнуть підготувати, тому зміни відклали на рік
Коментувати
Митро Ясен
Программа для Пня: 1)Скажи что-нибудь более членораздельное, 2) Не впадай в паралич от действий бюрократов. 3)Не смотри новости больше
))))))))))))))
Для Митро Ясен: ЧТО именно непонятно, Мит? Неее, новости портала (сайта, смотреть стану по-минимуму; действия бюрократов предсказуемы до невероятности, особенно когда некоторые следствия исходят из идеи. Озвученной. А это мне по нраву ;-).
))))))))))))))
Для Митро Ясен: ЧТО СДЕЛАТЬ,чтобы подобной практики, ВЫЗВАВШЕЙ первые 4 вопроса, НЕ было?
Коментувати
Ясень пень,
ответы на первые 4 вопроса известны. Ясень пень 4 и 5 вопросы взаимоисключающие. Ясень пень НЕЛЬЗЯ наезжать на людей, имея подобную практику жизнедеятельности. Вопрос в том, ЧТО сделать, чтобы подобной практики, вызвавней первые 4 вопроса не было. И учитель этого НЕ сделает. Статус-кво не в пользу учителя.
Митро Ясен
Вважаю, найпростіший шлях такий: хоче держава допомогти сиротам та іншим пільговикам (і це правильно), хай сплатить їх навчання на комерційній основі. А на ЗНО усі повинні бути рівними, навіть якщо у якоїсь дитини все її місто затоплене морем і так жалко її.
В случае реализации Вашей мысли,
Митро Ясен, бюрократам необходимо будет бюджетные деньги направлять по их законному адресу. НО они подобного не стремятся делать. Посмотрите новости. Да будет ли эта (непонятно кто) думать о законодательстве, когда она думает о том, сколько бабла ей не хватает на шмотку (да, красивую), которая полностью раскрывает суть всей их деятельности, на 5звёздочный турецкий, (китайский,вьетнамский, ну да, или египетский) отель, или на новейшую игрушку... Они покупают власть. А откуда деньги?Заработали?Предки?
Коментувати
Мирослава
Я вважаю ,що школа дає всім,ХТО ХОЧЕ взяти, хто може вчитися,необхідний рівень знань і НЕ потрібно виділяти місто - село, Проблема в тім, що у початковій , потім у базовій школі ніхто не думає про ЗНО, знання,а потім поливають брудом вчителя!! ТА діти просто НЕ БАЖАЮТЬ ВЧИТИСЯ!!!!!! УВАГИ нуль.Вони не чують вчителя!!!!
////
Для Мирослава: я тоже раньше так думала, но ошибалась. Что может дать детям учитель, который сам плохо знает предмет или знает отлично, но не умеет донести его до учеников, не умеет заинтересовать, даже если дети и хотели бы учиться. А поняла я это потому, что были случаи, когда ребенок ныл, что предмет тяжелый и не интересный и все в корне менялось, когда начинали преподавать другие учителя, при чем не только у него, но и у одноклассников. Так что от учителя очень много зависит.
Коментувати
Митро Ясен
Що б не написав Лікарчук (а сказав у цьому тексті він абсолютно зрозумілі речі), завжди знаходяться ентузіасти говорити йому якусь мерзоту, не пропонуючи свого нічого.
Взгляд с другой стороны
антон2000, но ведь Вася говорит вовсе не о том. По крайней мере я у него(ё) это читаю. Пан автор абсолютно НЕкомпетентно выдаёт мысль о том, что ВСЕМ необходимо учиться в ВУЗах, полностью исключая вариант несостоятельности учащихся в силу отсутсвия мотивации у их родителей. Пану автору неведомо, я считаю (не числа), что его подопечные советского ПТУ абсолбтно несостоятельны были в плане обучения.
anton2000
Для Взгляд с другой стороны: нигде в тексте нет мысли о том, что всем необходимо учиться в вузе. Ключевой пункт в тексте господина Ликарчука - это пункт 4, а все или нет, то это уже второстепенно.
антон, ещё Семёнов
, Бог мой, и внимания на фамилию не обратилось))), уверил массу в том, что запоминается последняя фраза. А последняя :"5. І чи не є такий підхід ганебною оцінкою нашій системі загальної середньої освіти, яка не змогла виконати свою функцію й дати усім випускникам належний, для успішного складання ЗНО, рівень знань?" - вот она, родименькая. Та, которая запоминается. Повторюсь - 4 и 5 вопросы взаимоисключающие друг друга.
Ну и о другой Вашей реплике,
anton2000. Почему "в сельской школе не могут дать качественное образование"? И ПОЧЕМУ Вы не упоминаете окраинные городскиие школы, в которых учаться дети людей, которые и в школе то плохо учились, и... Если Вы, как думающий человек, обращаете внимание на одну грань проблемы,упуская другую, значит Вы либо однобокодумающий, либо манипулирующий.Если Вы манипулируете,то это один коленкор, если не способен мыслить в различных направлениях - другой. В принципе,мужчины мыслят линейно(генетика такая,тут никуа не попрёшь),но ведь и мужчина способен создать алгоритм с разветвлениями. Вот и попробуйте.Но если Вы манипулируете,тогда дальнейший разгвор бессмысленен
Коментувати
anton2000
При поступлении в ВУЗ не должно быть вообще никаких льгот, ни для кого. Сегодня государство, вводя такие льготы, пытается ими подменить действительно необходимую помощь льготникам. Вместо того, чтобы до поступления в ВУЗы заботиться о получении ими качественного образования, государство вводит эти льготы при поступлении. Так же легче. Ведь если обеспечивать качественное образование этим льготникам, так это ж работать над этим надо - много, долго и регулярно. А так ввели льготы - вот и позаботились о них, и ничего делать больше не надо.
Вася
Стосовно п’ятого пункту: візьміть, пане, години в ЗВИЧАЙНІЙ (краще сільській) школі зі свого предмета (з п’ятого класу), дайте УСІМ належний рівень знань, утріть носа усім педагогам, а потім пи....ть (або пишіть, або говоріть, кому як довподоби).
anton2000
Для Вася: если в сельской школе не могут дать качественного образования, то таким детям не место в ВУЗе. Вы хотите, чтобы вашим здоровьем, например, занимался полуграмотный врач?
антон2000, но ведь
Вася говорит вовсе нео том. По крайней мере я у него(ё) это читаю. Пан автор абсолютно НЕкомпетентно выдаёт мысль о том, что ВСЕМ необходимо учиться в ВУЗах, полностью исключая вариант несостоятельности учащихся в силу отсутсвия мотивации у их родителей. Пану автору неведомо, как я вижу,что его подопечные советского ПТУ абсолбтно несостоятельны были в плане обучения. ДАльнейшую мысль развивать не стану.
Митро Ясен
Для Васі та Антона. Міністр наш на кожному кроці говорить про нездатність сільських шкіл давати освіту. На кожному кроці її слова догідливо дублюють обласні освітянські начальники. І ви сприймаєте чомусь це як аксіому. Я щойно подивився минулорічний рейтинг ЗНО, і сільська школа в якій я працюю, приблизно посередині; нижче за неї 60 київських шкіл, не кажучи про багато сотень шкіл з інших великих міст (Кривого Рога, Дніпра, Маріуполя, особливо Запоріжжя тощо). І коли надумає пані Гриневич закривати нашу школу, хай спочатку закриє оті 60 київських шкіл
Коментувати
Вадим
У нас зараз переселенці, інваліди, сироти, напівсироти в більшій пошані ніж заичайні, прості, та в більшості випадків розумні люди. А чи не є це ціллю сучасної влади? Адже таким суспільством легше управляти!!! Проте судячи з реформ у нас і зараз у владі достатньо інвалідів - розумових. Свої підтримують своїх. Чи не так?
Валентина
Для Вадим: напівсироти пільг не мають і не мали ніколи
Коментувати
Володимир
Все правильно-тепер набагато вигідніше мати десяток тупих дітей в сімї,чим одну розумну).