І. Лікарчук: рішення про відміну лінійок - не справа МОН

Справа не стільки в лінійках, а у екзальтованості, зацикленості, совковості тих, хто їх проводить

І. Лікарчук: рішення про відміну лінійок - не справа МОН

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Учора засобами масової інформації прокотилася хвиля повідомлень, що МОН збирається відмінити шкільні лінійки.

І хоч я, мабуть, був одним із перших, хто почав говорити про необхідність позбутися цього іще одного рудименту совєтської системи виховної роботи, вважаю, що приймати рішення про відміну лінійок - не справа МОН. Це питання керівників закладів освіти.

Саме вони повинні прийняти рішення відмовитися від цього солдафонства. Бо, якщо навіть МОН таке рішення прийме (гіпотетично), то це не означає, що зміст лінійок та унтерпришибеєвські методи їхнього проведення автоматично не будуть збережені в інших організаційно-педагогічних формах роботи з дітьми.

Адже справа не стільки в лінійках, а у екзальтованості, зацикленості, совковості тих, хто їх проводить. У цьому суть проблеми.

Оригінал

Освіта.ua
16.05.2018

Популярні блоги
Інна Совсун: чи забороняти смартфони в школах? На рівні держави поки немає розуміння, що робити зі смартфонами в школі
Н. Азарова: биті небитих возять регулярно Поважати свій труд і транслювати цю повагу, поважаючи інших, – оце і є суперзавдання
І. Лікарчук: ДПА в українських школах має бути ліквідована Проведення ДПА фальсифікує реальний стан якості загальної середньої освіти в Україні
А. Заможська: у космосі Тесла, а в нас — християнська етика МОН пропонує людям, які ходять до церкви два рази на рік, викладати християнську етику
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
!!!!!!!!!!!!!
Як набрид цей екс- та в. о! Екзальтований, зациклений, совковий діду, угамуйся, якщо свербить - до проктолога.
Батьки
Лінійки треба відмінити або узаконити їх на час 45 хвилин. Для чого на останній дзвоник фелшмобів, вистрибанців та виступів по 20 хвилин. Дітей від уроків за три тижні до лінійок зривають. Не дають змоги готуватися до ДПА та ЗНО. В якому законі написано що так має бути? По віршикові, пісеньці і цього повністю має бути достатньо. Найгірше дивують представники від управлінь освіти та департаментів. Їм виходить цього мало. Треба повністю відмінити такі показухи.
!!!!!!!!!!!!!
Як набрид цей екс- та в. о! Екзальтоваyий, зациклений, совковий діду, угамуйся, якщо свербить - до проктолога.
Олеся Сидор
Правда: те, що у нас називають радянщиною, совком - то насправді в головах; і для мене совок - то неповага до людини, зловживання службовою посадою керівника закладу (наприклад, помста керівника закладу за те, що вчитель-підлеглий, бач, має власну думку, от не хоче бути мовчазним кріпаком). Але.... є одне суттєве але... Та радянщина не тільки не зникне, а й прогресуватиме, бо директори мають забезпечити матеріальну базу школи, тож так і буде: на вчителів кричатимуть/тиснутимуть/мститимуть, якщо той "не вгодить", а шефам , спонсорам, головам ОТГ цілуватимуть одне місце...
Мар'яна Олександрівна
Шановний пане, І. Лікарчук, цілком Вас підтримую. Та ось альтернатива повинна бути висунута гідна! Пропонуйте, порадьте з висоти свого досвіду! Дякую!
N
У нас обирають таких керівників закладів освіти, які навіть вдихнути без вказівки зверху бояться, а слова на кшталт "прийняти рішення" чи "взяти відповідальність" їм не знайомі. Вказівку дали - будуть виконувати, ні - все залишиться як було. Ви з якої планети сюди попали?
директор
Для N: Ви підіть попрацюйте а потім критикуйте
леон
пане лікарчук подайте ваш сценарій це критиканство об ридло
N
Для директор: Всі працюють
Коментувати