О. Равчев: нова українська школа виявилась фікцією

Міносвіти таки додавило Мін’юст і отримало офіційне затвердження порядку про «шкільну прописку»

О. Равчев: нова українська школа виявилась фікцією

Автор: Олександр Равчев, PR-менеджер в «Громадяни в дії».

Отже, Міносвіти таки додавило Мін’юст і отримало офіційне затвердження порядку про «шкільну прописку». Можна вважати цей день початком кінця української школи. Ключові позиції:

1. Дитина має вчитись в школі, до якої вона прописана, ВСІ шкільні роки. Тобто ніяких історій про те, що це лише для початкової школи. МОН знищив гімназії та ліцеї, які мали початкові класи. Слава «совєцкой уравніловкє»!

2. Є чотири групи дітей, які мають більші права, ніж інші діти: ті, хто живуть біля шкіл, діти співробітників школи, діти, чиї брати/сестри вчаться в цій школі, і діти, які закінчили садочок при цій школі (!!!).

3. Як підтвердити проживання на території прописки школи? Подати документ про це. Який? Невідомо. У порядку прибрали всі переліки, лишили просто «документ». Хто ухвалює рішення, чи є ваш документ документом? Невідомо.

4. Що буде, якщо ви прописані до школи, але там все одно немає місця? Районо переведе вас в іншу школу. Яку? Ну як домовитесь.

5. Жеребкування лишили «живе». Тобто барабан, з якого витягають кульки з номерами. Право на державну освіту дитини - тепер лотерея. Я можу уявити собі, які скандали будуть під час нього. Півтори сотні батьків в одному приміщенні, де вирішується доля їх дитини...

Нагадаю: повну відповідальність за всі проблеми з цими нововведеннями несе Міністерство освіти і науки України та міністр Лілія Гриневич.

Вони проігнорували всі застереження про недоліки та ризики цієї моделі.

Нова українська школа виявилась фікцією.

Оригінал

Освіта.ua
07.05.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мама Ру
От мій син має йти в 1 клас. На батьківських зборах, які нещодавно проводила директорка школи, до якої ми приписані, натякнула, що буде ще вибирати, кого з 1 червня зарахувати в свою школу - чи своїх, чи чужих.. Бо з 80-ти заяв школа може прийняти лише 60, так як приміщення не дозволяють набирати більше, ніж 2 класи. При тому, що до 25 травня повинний бути готовим документ про мед стан дитини в неї на столі, і до заяви повинні бути вкладені ще й гроші (себто благодійність, ціна якої складає від 500 і до 1 тис гривень. Мотив один - дотацій з міністерства, виділених на оцю реформу, до цих пір ще немає і ніхто не знає, коли вони дійдуть до школи, щоб за них підготовити класи до 1 вересня.а отже все повинно зробитися за батьківський кошт). Каже Гриневич, що треба жалітися на таких "неправильних" директорів. А хто з батьків захоче взяти цей вогонь на себе? Коли всі й так налякані цією дебільною реформою і перебувають в підвішенному стані, не знаючи, що очікує їх дітей.
самнаписавсамнапам'ятьвивчив
Ті, хто придумали, цю РЕХВОРМУ, живуть в придуманому світі. Створили якусь мантру і безперервно втокмачують її суспільству. Наслідки її можуть бути сумними. Одне радує: РЕХВОРМА буде провалена. ГРОШИКІВ ЧОРТМА!!!
Володимир
хм..........................................................................................
MAM
А якщо у школі, яка знаходиться поруч, вибачте, воняє пліснявою впереміжку з кислою капустою і ПОСТЙНО! ДЕСЯТИЛІТТЯМИ! А ще старезне приміщення затемне - коридори взагалі нагадують карцерні.... з фарбованими СИНІМИ-СИНІМИ панелями! Нехай Міністерка своїх дітей і онуків веде до такої школи - адже ж пропонує за пропискою! Інша школа - яка також поруч, здебільшого свою діяльність спрямовує на розвиток фізкультури і спорту... А дитина не схильна до спортивних досягнень!
anton2000
НУШ - это не фикция, это системное уничтожение системы образования, усиленное отменой конкурсного набора.
N
Для anton2000: Конкурсний набір у школу порушує права громадян на освіту - Конституцію. Середня освіта повинна надаватися всім.
Zoreslav Valov
Для N если родители забили на дошкольную подготовку и ребенок не может пройти простейшее тестирование то это проблемы родителей. А так получается в школу с углубленной математикой будут поступать не тем кому надо математика а те кто живет рядом. Перед тем как делать принудиловку сделайте все школы одинаково крутым а не опускайте до уровня самой слабой как происходит сейчас! Ганьба!
N
Для Zoreslav Valov: Діти тут ні до чого, маєте приймати і навчати - початкові школи не мають бути з поглибленими знаннями чогось. Рівень поглибленості реалізується на вищих етапах. Вся ця поглибленість - це замилювання очей батькам. Яка математика у початковій школі?
Коментувати
mojo
Все правильно прописали. Всі діти мають однакове право на освіту, особливо молодші школярі. Раніше у спеціалізованій школі було 3 години іноземної мови, а у звичайній 1 або 2 години у 1-4 класах.Тепер за новим планом у всіх школах 2 або 3 урока. І це дуже добре. Що стосується зарахування то дитині зручніше ходити до школи яка розташована близько біля дома. Крім того жеребкування виключає корупційну схему зарахування до школи. Як було- хто більше заплатив то й і потрапив до школи. Тепер всі мають бути в однакових умовах. І взагалі НУШ це не тільки зарахування по новому, а й інший підхід у навчанні. Так, нам, дорослим, дуже важко сприймати зміни, але діти живуть зараз, вони бажають щоб цікаво було не через декілька років. Дорослі, змініть своє ставлення до НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ, подумайте про дітей.
громадянин
Для mojo: Ви шуткуєте чи дійсно не розумїти, що в батьків забрали право вибору? Дві школи на відстані 200 метрів. У одну записуються за рік у іншу не хочуть зовсім. До однієї беруть з будинків які мають парну нумерацію, а до дуругої не парну, так виконкомом поділено мікрорайон. То моя дитина буде покарана за те,що не у тому будинку народилася? Давайте вже тоді брати у школу за кольором шкіри, очей та іншого. "Треба тільки прийняти закон і все буде добре". Прикро. Згодна з автором статті,що це крах нової української школи.
Українець
А як зробити, аби до конкретної школи хотіли йти? Чим вона відрізняється від бажаної? Хто її такою зробив? Ви точно знаєте, що вона найкраща, чи це лише "обгортка" за батьківські кошти? Це позиція "Гарно там, де вас нема". Сидіть і ждіть далі, коли хтось створить для вас "ідеальну школу"
Zoreslav Valov
Жеребкування это лохотрон! Упрощение программы - отупиловка. Нужны ПТУшники начиная с этого поколения? Тупая раб сила? Так и скажите! И не надо высоких идей и равенства. Равенства нет и не будет. Все равно нищеброды вместе с богатыми учиться за одной партой не будут.
Коментувати
Учитель
Цирк, а не новая украинская школа. Такое впечатление, что тех, кто это придумал только что из психушки выпустили