К. Семенова-Шелевицька: університет - це не концтабір

Не буде інновацій, поки університети називають загрозою освітні простори з відвертою проукраїнською позицією

К. Семенова-Шелевицька: університет - це не концтабір

Автор: К. Семенова-Шелевицька, працює в IEEE Ukraine Section Women in Engineering Affinity Group.

Минулого тижня виступала на парламентських слуханнях на тему інновацій. І так все було хороше і весело, що не вірилося. І всі університети в один голос розказували, які вони інноваційні, що капець.

А сьогодні в ДНУ Гончара закривають Кузня української інтелігенції.

Привід - під час заходу в Кузні посварилися двоє хлопців. Університет не придумав нічого краще, ніж закрити Кузню. Бо типу студенти в гуртожитку, як вдома, а тут якась сварка, а-я-яй, нехорошо. Треба Кузню закрити, щоб студентам було затишніше.

Дорогі і шановні керівники ДНУ! То нормально, що люди сваряться, коли обговорюють гостросоціальні і політичні питання, як от перейменування вулиць. Бо це важливі питання. І їх обговорювати мають в університеті. Для того університет і існує. Університет - це не концтабір для перевиховання бидлоти, це місце інтелектуальної сили. Мало би бути так.

Знаєте, я була в Кузні і в цьому гуртожитку. Це такий прикол. Щоб ви розуміли рівень дна, там немає перегородок в туалеті. Ти сидиш, ой, тобто стоїш, вдома ж у вас у туалетах теж дірки в підлозі, ага, робиш свої справи, а над тобою ще бдять люди) Оце такий дім. Інновації.

Так от, студенти цього гуртожитку створили освітній простір. Не просто простір. Він перемагав на різних конкурсах, його керівники їздили за кордон навіть про свій досвід розповідати. У них величезна бібліотека сучасної української літератури. Вони проводили освітні заходи рівня країни, а часом і світу. Останнє, що у них було - це зустріч з науковцями з УКУ. Університет їм не допомагав, все за гроші меценатів і грантів.

Адміністрація ДНУ вирішила, що це місце надзвичайно небезпечне для студентів. Мало того, що вони займаються освітою, вони ще й займаються адекватним патріотичним вихованням. Популяризують українську літературу, історію та культуру.

Я вважаю закриття Кузні української інтелігенції антиукраїнським актом, не буду драматизувати, що тут замішані сили нашого колишнього старшого брата, але може і таке бути.

Alexander Spivakovsky,я чула у Верховній раді, як Ви вболіваєте за освіту, будь ласка, зверніть увагу на цей випадок в ДНУ. Як можуть розвиватися інновації в університеті, де так ганебно знищують студентські освітні ініціативи?

Лілія Гриневич Lilia Hrynevych Олег Шаров Vladimir Bakhrushin, я розумію, що на кожен університет часу не вистачить, але Кузня - унікальний проект для державного університету. Автономія автономією, але вірю, що МОН принаймні поради ректорам давати може.

Anton Senenko, це, звісно, не дисергейт, але глянь, яка ж жесть.

Традиційно ОСС на боці не студентів. Lidiia Fesenko, глянь, будь ласка, на цю ситуацію.

Це, здавалося б, такі дрібниці. Десь навіть не у Києві, у якомусь Дніпрі, у якомусь ДНУ, якийсь студентський простір. Кому то цікаво? Тут в країні ІННОВАЦІЇ будують! Фонди створюють!

Victoria Vlasenko, які там інновації(

Але це правда-правда надзвичайно важливо. Не буде кому створювати інновації, якщо ці інновації показово знищують. Так не вийде, розгубимо по дорозі до світлого майбутнього всіх інноваторів і ентузіастів.

Не буде ніяких інновацій, допоки університети називають загрозою освітні простори з відвертою проукраїнською позицією. Це скоріше такі університети є загрозою національній безпеці.

У мене опускаються руки після такого( Я кричу в усі рупори, що з універами можна працювати, що там адекватні люди, що бобік ще не здох, а потім ось це. Не хочу вірити, що Кузню знищать, не можу, не буду, не в цьому вимірі і реальності).

Навряд про цю історію писатимуть чи шеритимуть. Бо «а шо ти хотіла», «державний ЗВО і там з ним всьо панятна», «не здивувала ващє ні разу».

Оригінал

Освіта.ua
27.03.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
N
Може нехай зареєструються як стартап і чіпати не будуть?