В. Глущук: зміни, що зроблять вчительство приємним

МОН підготувало цілу низку змін, які кардинально звільнять педагогічні колективи від паперової тяганини

В. Глущук: зміни, що зроблять вчительство приємним

Автор: Володимир Глущук, Центр освітніх комунікацій. м. Подільськ, Одеська область.

З джерел, що заслуговують довіри, стало відомо, що МОН України підготувало цілу низку змін, які кардинально звільнять педагогічні колективи від паперової тяганини.

Уже з червня 2018 року при складанні навчальних планів буде запущений електронний конструктор «НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН», який дозволить в онлайн режимі формувати його відповідно до теперішньої нормативно-правової бази. Адміністраціям шкіл залишиться тільки простими кліками вибрати відповідні конкретній школі положення та роздрукувати.

Аналогічний конструктор буде запущений і для створення річного плану роботи. З 1 вересня раз і назавжди скасовуються різноманітні звіти ЗНЗ, РВК, банки даних учнів, списки учнів, списки вчителів тощо, ведення алфавітних книг, Книг руху учнів, видача різноманітних довідок. Замість цього запускається єдина інформаційна освітня система «ОСВІТА», яка пов'язана з базами даних РАГСу, соціальних служб. Адміністраціям шкіл потрібно тільки ввести в систему дані хто навчається, хто працює в конкретній школі, все решта, статистичні дані, охоплення ВСЕОБУЧЕМ дітей, обробляються автоматично.

Такий пласт роботи як господарська частина, виконання навчальних планів та програм, нарахування зарплат, заміна уроків і т. ін. також буде автоматизовано. Відповідна програма «Контроль і ревізія» повністю виключить (в онлайн режимі) неправомірні фінансові дії з боку адміністрації школи.

Також в школах (у допомогу адміністрації) будуть впроваджені програми «ЗАВУЧ» (аналіз уроку простими кліками мишки). У кожну школу буде закуплено і встановлено сканер перевірки контрольних робіт, коли таку рутинну роботу виконуватиме машина, а не вчитель.

Готується також ряд інших нововведень, які зроблять роботу вчителя приємною.

P.S. Das ist prank. Das ist nafig nikomu ne potribno!

Оригінал

Освіта.ua
19.03.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мар'яна
Чому вчитель, взагалі, повинен "готуватися до уроку"? На яких ще посадах настільки не довіряють фахівцеві, що вимагають обов’язковий план його роботи, написаний у вільний від цієї ж роботи, час?
Світлана
Я підтримую ці нововведення. Паперова робота просто вбиває всю ініціативу. Завдання вчителя вчити, а не писати шкільні "мемуари". Паперова звітність ( а на даний момент -здай в електронному і паперовому варіанті) тільки накопичує макулатуру.
Pasufik
Завидую тим педагогам, яким доведеться працювати у нових умовах. Хоча практика життя доводить, що н.техн. прогрес не у всіх областях життя людини є ефективний. В банках усе комп’ютеризовано, а на оформлення платежу у касі як витрачалося 15хв. так і витрачається. Готівкою можна швидше розрахуватися на касі супермаркету, ніж банківською карткою і т.п. У нашій бухгалтерії після комп’ютеризації бухобліку не скоротили ні одного працівника, зате усе друкують, а не пишуть і це забирає часу не менше ніж раніше. Буде прикро, коли паперову тяганину замінять комп’ютерною. Зрештою, життя покаже.
maks
Найголовніша ПРОБЛЕМА, - в КАБІНЕТАХ по ПРЕДМЕТАХ (!) - НЕМАЄ комп’ютерів! Виходить, що учитель-наочник не може користуватися "електронным носієм" - це протиправно. Потому, перш ніж відміняти паперові носії, варто перевірити школи на наявність комп’ютерів і Інтернету в школі, кабінетах.
schon
Відмінно, але Проблеми виникнуть після...Інтернет відключили або не сплатили, або кабель вирізували. Ще "нервознее" буде для - УЧТЕЛЯ! Коли "модератор шкільний" або інший "хакер", ЗМІНИТЬ ВНЕСЕНІ дані учителем в "ЕЛЕКТРОННИЙ" носій. НЕ доведе учитель, що ШКІЛЬНІ "модератори" (їх буває по 4 людини в одній школі) займаються підтасовуванням даних. Другий момент, "електронний конструктор" ПОЛЕГШИТЬ роботу адміністрації ПО виправленню своїх помилок, модератор-то свій, шкільний... Замислимося...
Іра
Це пусті слова про скорочення. Куди подіти родичів, кумів... Не вірю. В нас в закладі 5 бухгалтерів, 2 відділа кадрів, наглядачі будівлі...
Михайло Чиж
Для Іра: от вони і залишаться: програми, що виконуватиме їхню рутинну роботу ще не створили....
Коментувати
Михайло Чиж
Частину адміністрації можна скоротити (клікати мишкою в програмі «ЗАВУЧ» може і бот). Одного бухгалтера можна скоротити (нарахування зарплат, заміна уроків і т. ін. також буде автоматизовано, програма «Контроль і ревізія» повністю виключить неправомірні фінансові дії). Половину вчителів можна скоротити (рутинну роботу виконуватиме машина, а не вчитель). А якщо сканер перевірки контрольних робіт ще й оцінки в журнал (електронний) виставлятиме і підбиватиме підсумки за семестр та за рік, то і решту вчителів можна скоротити. Тоді і другого бухгалтера можна скоротити (вчителів вже немає, зарплату нараховувати вже нікому). Залишити одного адміна, щоб кожного дня писав нагору звіти про рівень впровадження вище згаданих програм і відсоток вивідбнення працівників від виконання рутинної роботи.
Хата з краю
Для Михайло Чиж: 100% державна політика! Якби могли то дітей теж скоротили, та й до біса ж їх розвелося. Годуй їх, одягай та ще і вчи. А потім ще й роботу давай! Країна жахів!
Коментувати
Валентина
Так написано ж внизу, що це витівка , і що викладенеив статті нафіг нікому не потрібно. А в школах уже зраділи і знаходять недоліки.
ОХ!
Ключова фраза в статті остання ))))) : "P.S. Das ist prank. Das ist nafig nikomu ne potribno!" А було б класно!
Володимир
А як щодо контролю за інтелектом? Навчальний план теж повинен хтось вводити... Це буде спеціальна посада?
anton2000
А также в школах будет внедрена программа "Учитель", которая после простого кликания мышкой сама проводит урок, а ещё программа "Классный руководитель", которая после простого кликания мышкой сама проводит родительские собрания и всякие внеклассные мероприятия. А ещё будет введена программа "Ученик", которая после простого кликания мышкой имитирует присутствие и работу ученика на уроке, делает за него домашние задания. То есть придет время, когда учителю нужно будет только кликать мышкой и получать за это деньги, хотя к тому времени введут программу, которая и без кликания мышкой сама будет получать вместо учителя его нищенскую зарплату, чтобы не оскорблять учителя такой суммой.
Андреевна
Все эти изменения только для администрации, а для облегчения работы учителей изменений в этом столетии не предвитятся, поэтому не обольщайтесь .....
Олекса Позняк
Для Андреевна: Держись учитель! Тепер адмінам часу вивільнять, нехрен буде їм робить будуть по урокам шастать, останні нерви у учителя зїдать.Ще й аналіз уроку кліками - використав груповий метод - получи плюсік.Урок ніякий але головне плюсіків нахватать.Совок був, совком і здохне. У фінів учителя геть звільнили від рутини -журнала немає -провів урок -ткнув пальцем у планшет -і все.А техніка безпеки -раніше 1 раз під розпис а зараз 3 рази.Не знаю такого міністра освіти за 40 років роботи який би так ненавидів учителів.
Шиншилла
Для Олекса Позняк: Чтобы админы не шастали по урокам, было бы хорошей идеей сократить админов. А то ж они в основном свое сугубо субъективное мнение выражают, а сами уже давно забыли, как уроки вести)))
Олекса Позняк
Для Шиншилла: Отож
Коментувати
Павлович
Спасибі за P.S. Саме на нього я і звернув увагу :) Das ist fantasich und Utopichen мрія.
Краля
Хочу вірити, але скажу: " Мене обдурювать не треба- я сам обдурюватись радий! Краще б раз на місяць дали пачку паперу та принтера заправили, а то все за свої гроші(((
Приємна робота
Як на мене, то найбільше сподобався «сканер перевірки контрольних робіт, коли таку рутинну (?!!) роботу виконуватиме машина, а не вчитель». А ще, думаю, завучам сподобається швидкий «аналіз уроку простими кліками мишки».
Олекса Позняк
Для Приємна робота: ХА-ХА наперевыряє вам, губу закатайте, прям він почерк Вовочки розбере. Хіба що тестову частину галочки перевірить, але щоб перевірив її потрібно буде йому правильні відповіді ввести а це час + черга у кінці семестру
Коментувати
ольга
Мені здається, пане Володимире, що занадто далекі від школи і її паперових проблем. Крім міністерських паперів є ряд інших вказівок, виконати які потрібно на вчора. Конкурси, акції, доручення, розпорядження... Не встигаємо до уроку підготуватися як слід.
Станіслав
Теоретично такий конструктор існує, а практично?.... http://start.rozklad.org/ http://oipopp.ed-sp.net/public/repository/metodychnyy_posibnyk.pdf
serj
"Вибачаємося. Цей матеріал було підготовлено до 1 квітня, але з вини адмінів опубліковано сьогодні" - мабуть так!
serj
НЄ ВЄРЮ.
Вчитель
Хто повинен це все вести. Це ж повинна бути людина яка володіє комп’ютером на високому рівні.
Вчитель
Для Вчитель: А хто зараз робить ці звіти в ІСУО? В школі є спеціально навчена людина, яка робить все, що зв’язано з використанням комп’ютера. Директор та завуч хібащо в соцмережах можуть "лайкати".
Коментувати