Олег Охредько: встигнути за 30 годин

Діти з тимчасово окупованого Криму мають один шанс на вступ в один ВНЗ із списку

Олег Охредько: встигнути за 30 годин

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

У лютому 2018 року, із початком подання заяв на ЗНО, практично розпочалася вступна кампанія цього року. Для дітей з тимчасово окупованого Криму на даний момент у багатьох моментах інформація про українську компанію 2018 року залишається terra incognita, адже до сих пір Міністерство освіти і науки України не оприлюднило зміни до Наказу МОН України від 24.05.2016 №560 «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України» (далі порядок), який регулює вступ дітей з анексованого Криму.

Хоча відповідно цього ж Порядку вже 1 березня повинні були оприлюднити інформацію «про створення Центрів, їх повноваження, графік роботи, правила прийому та встановлені квоти, що розміщується на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України та уповноважених вищих навчальних закладів не пізніше 01 березня поточного року» (п. ІІ.2 Порядку).

Єдине джерело на сьогодні, яке б дозволило орієнтуватися в деяких датах та часі – це Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році (далі Умови).

Отже, відповідно Умов абітурієнти та абітурієнти з тимчасово окупованого Криму віднесені в так звану «квоту – 2» і вступають до певних вищих навчальних закладів, склавши ОДИН екзамен. Вступ відбувається через Освітні центри «Крим – Україна», які створені при певних ВНЗ і організують отримання атестату для дітей з анексованого Криму. У минулому році таких вишів було 35, більшість з яких знаходяться у чотирьох південних областях – Херсонській, Миколаївській, Одеській та Запорізькій.

З Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році стає відомо і про дати (Розділ V. Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання):

  • Прийняття заяв та документів розпочинається 12 липня і закінчується о 18.00 годині 20 липня
  • Вступні іспити проводяться з 21 до 26 липня включно;
  • Оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за квотою-2, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням здійснюється не пізніше 12.00 години 24 липня.
  • Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного замовлення до 18.00 години 25 липня, а також подати письмову заяву про анулювання заяв на інші місця державного замовлення.
  • Зарахування цієї категорії вступників за державним замовленням відбувається не пізніше 12.00 години 26 липня. Заяви зарахованих осіб на інші місця державного замовлення анулюються впродовж 26 липня.

Таким чином, сам вступ проходить в дуже стислі терміни:

  • Прийняття документів – 9 днів;
  • Складання вступного іспиту – 3 дні;
  • Подання документів для зарахування – 30 годин.

Поки залишається невідомим час початку роботи Освітніх центрів «Крим – Україна» та перелік вищих навчальних закладів, на базі яких вони будуть працювати. Хоча на сайті МОН (дуже незручному в новій редакції) є тогорічний список).

І наостаннє, потрібно пам’ятати, що діти з тимчасово окупованого Криму мають один шанс на вступ, адже вони мають право подати документи через запропоновану систему тільки в один вищий навчальний заклад із запропонованого державою списку, на відміну від учнів та учениць з неокупованих територій.

Освіта.ua
19.03.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Не думаю, що в Криму випускники бідують. Судячи з голосування за Путіна, вони можуть вступати й до кращих російських вузів. Все ж, там менше корупції...
Марта
Для Володимир: вы ничего не докажете заказному писаке, а нормальные жители Украины и так всё знают и понимают.
Марта
Можно и дальше питаться только удобными себе мифами Нет ничего унизительней спора о том, сколько жителей Крыма проголосовало. 40% от 60 или 38 от 55. Ничего, кроме рассказов о том, что их туда загнали автоматными очередями. Они проголосовали, факт. Хотим чего то достичь, надо научиться говорить правду. Хотя бы самим себе. Нет, можно жрать байки дальше и кормить ими друг друга. Навык очень пригодится, когда закончится еда.
Коментувати