О. Панич: про деякі наслідки боротьби з плагіатом

Втеча від відповідальності - це перше, що люди обирають в ситуації, коли неможливо уникнути тиску

О. Панич: про деякі наслідки боротьби з плагіатом

Автор: Олена Панич, кандидат історичних наук, експерт Реанімаційного пакету реформ, група «Освіта-наука».

Про деякі наслідки боротьби з академічним плагіатом

Все частіше доводиться чути, що заклади вищої освіти відмовляються від такої форми підсумкового контролю як дипломна робота. Випускникам пропонують просто скласти випускні іспити і все. Собі дешевше - не будуть «задовбувати» перевірками на плагіат. Залякування санкціями за «недоброчесність» (як і, зрештою, будь-яка репресивна політика) очікувано призводить до ескапізму і... деградації.

Втеча від відповідальності - це перше, що люди обирають в ситуації, коли неможливо уникнути тиску. Така собі стратегія пасивного опору.

На практиці це означає, що студенти втрачають останній шанс навчитися проводити дослідження і формулювати свої думки, писати тексти. Вища освіта поступово скочується до рівня технікумів. Борцям респект.

Оригінал

Освіта.ua
04.12.2017

Популярні блоги
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
В. Онацький: чому школа починається з двійки? Учителі, які поставили двійки в перший навчальний день, є професійно непридатними
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
студент
одиниці писали ті дипломні, решта всі купували іх у викладачів вишів, чим далі тим росли ринкові ціни на послуги професорсько-викладацького складу вишів, тепер менше студентів і заробітки у викладачів значно впали
Євген
Знов за рибу гроші. А в яких вузах світу бакалаври виконують дипломну робот? І що саме нового можуть написати сотні тисяч випускників у своїх роботах? Те що відмінили цей маразм - це дійсно одне із досягнень останніх років. Це можна тільки підтримати обома руками. Нарешті сотні тисяч студентів не будуть вчитися плагіату, а тисячам викладачів не доведеться закривати на це очі. Невже Вам не зрозуміло, що це тільки плюс у боротьбі з плагіатом. А, як Ви пишете, проводити дослідження - це взагалі не рівень бакалаврату. Вимагання "проводити дослідження" як раз і стимулює плагіат та імітацію. Подумайте хоч трошки. Не очікував цього від експерту пакету реформ.
Александра
Преподаватели вузов тоже разочаровывают.Как-то была на курсах в одном уважаемом вузе.Интересную лекцию научного работника о Достоевском законспектировала.Когда же в киоске на вокзале купила журнал и прочитала статью иного автора,была неприятно поражена:лекция была- слово в слово-из журнала...Я училась в другом учебном заведении.Труды профессоров были на высоком уровне.Олег Владимирович Шайтанов,Виктор Васильевич Гура,Владимир Иванович Чуглов,Гурий Судаков и другие никогда так беззастенчиво не пользовались чужими мыслями.
Проблема
Для Александра: А зараз викладачу немає часу на роздуми та власне бачення, від нього вимагають кожного семестру видати "на гора" не менше однієї статті в Скопусі, фахових журналах, друкувати посібники, підручники, брати участь у грантах, конкурсах, подавати студентські роботи на конкурс, готувати студентів до олімпіад, працювати в МАН, взяти участь не менше ніж у 5-ти конференціях різного рівня; відвідувати студентські гуртожитки згідно графіка, проводити профорієнтацію, і звіти... звіти... звіти... за виконання академнавантаження кожного місяця, двічі на рік звіт з науки, двічі на рік звіт за міжнародну діяльність, звіт за рік за навчальну, методичну, організаційну роботу, звіт за впровадження ІКТ в навчальний процес, за роботу зі студентами з обмеженими можливостями, зі студентами-іноземцями...От і викручуються викладачі, хто як може...
Євген
Для Александра: Ви прослухали цікаву лекцію на цікаву для Вас тему і все одно не задоволені. Ну що тут можна сказати. Викладач знайшов цікаву інформацію, цікаво її розказав, Ви відкрили нове для себе - чого ще можна бажати від лекції? Нові результати, свої результати доповідають на наукових конференціях, а не студентам. А для студентів та неспеціалістів вже давно розроблені лекції на всі стандартні теми. Тут нічого нового сказати не можна і навіть шкідливо. А з вищої математики, наприклад, викладається те, що було розроблено більше 120 років назад. Які самостійні думки Ви хочете почути на лекції? А стосовно "от раніше ..." - це Ви просто не знаєте, звідки хто брав інформацію.
мария
Для Проблема: Абсолютно с Вами согласна. И еще постоянные угрозы о проверке издаваемых статей, работ студентов, и всего на свете. Не хочешь нажить неприятностей -- не публикуйся, т.к. одна проверка не выявит плагиат, а другая выявит в виде общепринятых фраз. Жизнь под колпаком с постоянным страхом увольнения уже стала невыносимой. Было мало контролёров, пришлось еще добавить, с окладом в 50000гр.А мы со своими 5000гр. терпим и дрожим .
Коментувати
Респект
На практиці найкраще вводити ЗНО, тоді зразу стане зрозуміло, хто вчився, а хто штани протирав. Плагіат як був, так і залишиться, тільки ціна за дипломні виросте, бо виконуватимуть їх на більш професійному рівні.