Олена Панич: вища освіта потрібна всім

Усім громадянам сучасної країни потрібна вища освіта, щоб творити суспільство, у якому безпечно жити

Олена Панич: вища освіта потрібна всім

Автор: Олена Панич, кандидат історичних наук, експерт Реанімаційного пакету реформ, група «Освіта-наука».

Не знаю, хто це вселяє прем'єр-міністру думки про те, що не всім потрібна вища освіта. Але це міф.

Вища освіта потрібна всім. Всім громадянам сучасної країни потрібна вища освіта.

Тим, хто може за неї заплатити, потрібно дати можливість це зробити; тим, хто не може, треба допомогти спільними зусиллями (у тому числі з державного бюджету).

Тим, хто не готовий здобувати вищу освіту, треба дати час і можливість підготуватися.

Лише освічені люди творять суспільство, в якому безпечно жити. І що більше таких людей, то безпечніше і розвиненіше суспільство.

Оригінал

Освіта.ua
04.09.2017

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ollesia
Вищу освіту мають отримувати всі. Автор правильно міркує. Я цe дужe добрe розумію, бо сама працюю в унівeрситeті і бачу, що студeнтам нeобхідна вища освіта. Нікого нe відраховуємо—бо всі студeнти виконують навчальний план. Стипeндію взагалі пропоную відмінити студeнтам. Вона нe потрібна. Нeобхідно всіх пeрeводити на контрактну форму навчання, крім пільговиків. Так будe чeсно і прозоро.
Тет-а-тет
Для Ollesia: При всій повазі до Вашої думки пропоную піти у службу працевлаштування і подивитися, скільки там безробітних випускників з різних ВНЗ, які врешті врешт змушені їхати за кордон на некваліфіковані роботи, або торгувати у нас на базарах та в кіосках.
учитель
Для тет-а-тет А це проблема держави, яка не створює робочі місця для своїх людей. І повірте, якби випускник знав, що опримавши спеціальність слюсара, токаря, фрезерувальника він гарантовано отримає роботу, то не йшов би до Вишу. А так, що за навчання заплати, за практику, яку не проходив, заплати і не відомо чи знайдеш потім роботу. А з вищою освітою ти хоч десь можеш влаштуватися.
Тет-а-тет
Для учитель. При соціалізмі так, а при капіталізмі людина має можливості сама створювати бізнес( маленький чи великий), заробляти гроші і підтримувати державу податками. Наразі бажаючих менще, ніж це потрібно. Не скажу, що тільки люди у цьому винні, але прикладів утриманства(нехай мені створять) можу навести чимало. Подивіться по селах- на горілку гроші є, а купити тракторець і обробляти землю-ні.
Коментувати
Провалій
Молодець автор, міркує вірно!! Захід хоче нас зробити бовдурами. А що з гройса візьмеш -випускник Маупа???!
Родион
Всім вищу освіту? І Шарикову і Швондеру. А скоро і цього мало покажеться - кандидатами і докторами всі стануть. В кого є гроші - все куплять, не дивлячись на відсутність звивин і сірої речовини. А чи мало за 25 років наплодили дипломованих неуків з неймовірною пронирливістю, які зайняли керівні посади на всіх гілках влади.
Anna
А кто будет работать слесарем, дворником, строителем? вряд ли люди с высшим образованием экономиста. В лидирующих странах этого мира дай бог чтобы половина наседения имела высшее образование...
ну-ну
точно.Это если уровень жизни населенияя как в рАзвитой цивилизованной стране. Украина к таковым НЕ относится. ЗАЧЕМ пхат всех в ВУЗы? Чтобы на улицах мееньше населения шлялось, а преподаватели получали МЗДУ от студентов, делясь ею наверх? Правильное решение. РАботы нет. ЗАрплат НЕТ. Вся страна торгует секонд-хендом. Вся страна пользуется секонд-хендом. Как раз самое время - ппусть родители ищут средсвА для преподов, чтобы те, ни в коей мере не решились, от безденежья, к организации массовых выступлений... Не мысль. Идея
Тет-а-тет
Класична вища освіта справді не потрібна для багатьох спеціальностей. Наприклад: сфера послуг, сфера обслуговування, туризм, кулінарія, кондитерія. Тут достатньо рівня бакалавра, який з успіхом у Європі і світі забезпечують професійні коледжі. Тому не потрібно гнатися за дипломом для проформи, краще направити свої зусилля на здобуття майстерності у своїй сфері. Ілюзія, що ВО потрібна всім, природа так не продукує людей.Чимало мають погану пам*ять, не люблять читати або займатися наукою, як ви їм допоможете отримати ВО? Безпечне суспільство творять чесні, працелюбні і віруючі люди, а не злодії, казнокради та хабарники з ВО!