В. Громовий: про «дві великі різниці» між конкурсами

Мета Global Teacher Prize Ukraine - відшукати українських учителів-агентів змін, які діють тут і зараз

В. Громовий: про «дві великі різниці» між конкурсами

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Про «дві великі різниці» між конкурсами Global Teacher Prize і Global Teacher Prize Ukraine

До сьогоднішнього дня я був переконаний, що гучно розрекламований український Global Teacher Prize Ukraine є відбірковим етапом всесвітнього конкурсу Global Teacher Prize.

Виявляється, насправді це два різних, абсолютно незалежних один від одного конкурси. Ці два конкурси лише створені за одним принципом організації та проведення. У нас буде лише місцева «копія» всесвітнього конкурсу. Звісно, копія завжди гірша за оригінал.

Зокрема, на каналі 1+1 (випуск ТСН о 19:30 за 25 травня 2017) прозвучала помилкова інформація про те, що для того, щоб потрапити на конкурс Global Teacher Prize, треба спочатку пройти національний відбір.

Цитую інформацію під цим відео: «першу п'ятірку подадуть як номінантів від України на світовий етап конкурсу».

Виявляється, це неправда! На жаль, зараз більшість освітян України введені в оману і можуть втратити шанс на перемогу в конкурсі Global Teacher Prize -2018.

Цитую нашу «вчительку на мільйон», фіналістку Global Teacher Prize 2017 Ганну Дудіч: «Хочу роз'яснити інформацію про два цікавих конкурси для освітян. Global Teacher Prize Ukraine не є частиною чи етапом всесвітнього конкурсу Global Teacher Prize. Це його регіональна репліка. Фундація Варкі, засновники всесвітнього конкурсу, надали можливість 20 країнам проводити у себе регіональні копії (а не етапи) всесвітнього конкурсу, забезпечили регіональних організаторів алгоритмом проведення конкурсу і відбору фіналістів.

Це два окремих конкурси, які поєднані спільною метою - підняти престиж професії вчителя. Будь-який учитель може подати анкету як на один, так і на інший конкурси. Фіналісти українського конкурсу, щоб поборотись за мільйон, будуть подавати анкети на всесвітній конкурс, як і будь-хто інший, хто не брав участі в національному конкурсі, і не отримають жодних переваг чи привілеїв. Боюсь, що через некоректне висвітлення в медіа в освітян склалась хибна думка, що український конкурс є складовою чи етапом всесвітнього. Всі мої інтерв'ю і опис досвіду стосуються всесвітнього конкурсу Global Teacher Prize».

Статтю Ганни Дудіч «GLOBAL TEACHER PRIZE-2017» читайте на порталі «Освітня політика».

Представниця ГО «Освіторія» в коментарі до мого посту в Фейсбуці підтвердила слова Ганни Дудіч:

«Нам також дуже жаль, що хибна фраза в сюжеті 1+1, призвела до публічних постів з негативною інтонацією, і ми вже зараз намагаємося виправити інформацію з сюжету й обов'язково це зробимо найближчим часом.

Ми віримо, що усі небайдужі мають об'єднуватися довкола ініціатив, які можуть змінити ставлення до професії вчителя як такої. Нам не потрібна гучна слава, ми працюємо для того, щоб якомога більше українських вчителів могли розповісти про свої інноваційні методи та підхід до роботи.

Підписуючи меморандум з Varkey Foundation та везучи премію до України, Освіторія в першу чергу думала про ті позитивні зрушення та підтримку реформи Нової української школи, які Global Teacher Prize Ukraine може дати, оскільки наша мета - відшукати українських учителів-агентів змін, які діють тут і зараз, та підняти престиж професії учителя, вимірювати який ми будемо відтепер і надалі щороку.

Твердження, що національний конкурс є копією світового, неправильне, оскільки ми активно співпрацюємо та звітуємо про перебіг головному офісу. До того ж, топ-5 фіналістів поїдуть на Global Education and Skills Forum до Дубаї у березні 2018-го, де буде відбуватися церемонія нагородження переможця світового етапу і хтозна, можливо, будуть серед топ-10 учителів світу. У жодній з країн, де відбуваються національні конкурси, переможці не потрапляють автоматично до світового, це політика Varkey. Аби взяти участь у світовому конкурсі, потрібно ще раз відправити анкету».

Оригінал на сайті «Освітня політика».

Освіта.ua
31.05.2017

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капец
Как всегда - всем очень интересны конкурсы для учителей !!!!