М. Хоменко: брутальний сленг і злісна риторика в освітян

Деякі думки необхідно вигулювати на повідку, а в окремих випадках – і в наморднику

М. Хоменко: брутальний сленг і злісна риторика в освітян

Автор: Микола Хоменко, заслужений працівник освіти, заступник директора ДУ НМЦ «Агроосвіта».

Деякі думки необхідно вигулювати на повідку, а в окремих випадках – і в наморднику. Читаючи окремі коментарі до постів, диву даєшся – звідки беруться такі люди, які в брутальній формі хочуть когось в чомусь переконати.

Відчувається, що це люди досить розумні, начитані, багато що знають, мають доступ до сучасних інформаційних технологій. Звідки ж такий вишуканий брутальний сленг, така злісна риторика? Бридко і огидно, а головне – страшно.

Страшно, що такі люди поряд з нами, ми можемо з ними спілкуватися, обмінюватись думками і все це робимо цивілізованою мовою. То це, очевидно, коли на виду, а так, ховаючи своє прізвище і розкриваючи свою сутність, виплескувати свій негатив – не важливо кому і для чого?

Скажете – накопилося. Можливо. Від цього полегшає? Не думаю.

Особливо сумно, що це звучить від людей, близьких до освітянського середовища. У дійсності, як говорив відомий персонаж Булгакова, розруха починається в головах. Шкода, що поняття «інтелігент» стало вже давно глузливим і принизливим. А вчитель раніше був не просто носієм цього слова – він був його втіленням.

Набагато переконливіше звучить жаргон, наближений до фені. Звучить з вуст політиків, акторів кіно і, на жаль, педагогів. Шкода. Адже якщо дорога не веде до храму, то для чого взагалі вона?

 

Освіта.ua
04.05.2017

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Pasha 23
Люди как люди. Любят деньги, но ведь это всегда было… Человечество любит деньги, из чего бы те ни были сделаны, из кожи ли, из бумаги ли, из бронзы или из золота. Ну, легкомысленны… ну, что ж… и милосердие иногда стучится в их сердца… обыкновенные люди… в общем, напоминают прежних… квартирный вопрос только испортил их…
спец
Такі люди як автор, скоріш за все, звикли від учителів чути "одобрямс". А ти диви, в них брутальний сленг і злісна риторика. Нє позволям! А може забули, що буття визначає свідомість, а якщо і це не переконує, то згадайте слова з пісні: "Только от жизни, от жизни собачей - собака ,бывает кусачей!"
просто людина
Для спец: тількиі вміють вчителі свое невдоволення висловлювати тут в постах під блогами. Ну зробіть нарешті рішучі кроки. Хто вам заважае? Всі дуже сміливі хіба що тут, а як треба було відстоювати своі права на страйках, то Вас там немае!
спец
Причому тут права і страйки? Мова йде про те яке в нас тут мовлення. До чого тут якісь кроки? Невдоволеннятут не виражають, а висловлюють свої думки по темі, яку піднімає автор. А виліпите сліпого до плоту.
anton2000
Для спец: не тратьте впустую время. не спорьте с "просто людина", в комментариях к другим постам (почитайте, если захочется) он все время направляет учителей на баррикады, других способов он не знает.
Коментувати
PFSUFIK
О.Позняк пише так в*їдливо не тому, що він хоче бути брутальним, а тому, що сподівається, що може хоч такими словами збурить наше МОНівське болото і щось зрушить з мертвої точки ще за свого життя. Нас б*ють в одну щоку, а ВИ пропонуєте підставляти другу? Так це і так триває вже 25 років, тож не дивно, що багатьом це надокучило. У фінів немає райвно, міськвно і інших вно і щось освіта у них від цього не страждає. Чи нам потрібно ще 25 років, щоб бути такими практичними як фіни, чи прагматичними як німці?
Провайдер
Для PFSUFIK: І чому ж цей борець за правду Позняк не очолить рух чи повстання проти системи? Чи він тільки з дивану зібрався воювати з системою?
Олекса Позняк
Для PFSUFIK: мій час тікає як пісок через розчепірені пальці. Я роблю що можу але бачу як з кожним днем люди що кричать про любов до України точать з неї останню кров. Причому серед моїх друзів багато пройшли через майдан, молоді воюють, старі волонтерять- але нікого не допускають до влади. Та ж сама мерзота знову царює .Біда. Але я роблю що можу а там як буде
Олекса Позняк
Для Провайдер: Бунтував я немало. АЛЕ!!!! Якщо завтра буде бунт, то післязавтра путлер буде у Києві. Це одна з причин чому чинуші не бояться що прийдуть люди і їх розірвуть на частини
Коментувати
Стомлений популізмом чиновників
Просто знову знайдено проблему в освітньому процесі: не у відсутності фінансування, корупції верхів, недолугих програмах, відсутності адекватної кількості годин на предмети, а вчитель знову винен - він ще й " лається" зараза, бо ці "рехворми" замість того, щоб допомогти, ускладнюють і без того жахливу ситуацію в освіти. Та тут волати треба, і почати з фінансування в першу. Що використовує сучасний учитель? Дошку і крейду? Ну і програми звісно, хтось із учителів відчув їх так зване розвантаження?
просто людина
Для Стомлений популізмом чиновників: Замість того, щоб тут жалітися зробіть якісь рішучі кроки! Ат ні, всі мовчать. Значить всіх все влаштовує. Або просто інстинкт раба у підсвідомості?
Коментувати
Просто людина
Оце так, не думав, що і інші мудрі люди такоі ж думки про тих панів, що Рено вказав нище. Шикарно іх Хоменко поставив на місце. Респект.
Олекса Позняк
Особливо дратує мене Позняк. Рідкісна неінтелігентна сволота. Не подобається тобі орда дармоїдів чиновників? Не подобається організована ними система обдирання учителів, рульож корупцією і відкатами? Напиши культурно: "кое-где у нас порой есть определённые недостатки". =====Звідки ж такий вишуканий брутальний сленг, така злісна риторика?===Їздить цей безкультурний Позняк до десантури і бачить що у них часто самого необхідного немає - хороших прицілів, приладів нічного бачення якісних. Бачить пенсіонерів які по смітниках макулатуру збирають.І в той же час держава викидає мільйони на зарплату 20 000 працівників районо а потім і на пенсії цим дармоїдам. Автора статті це не нервує. А Позняка безкультурного трясе від цієї гнилі. Ганьба Позняку!!!
Просто людина
Для Олекса Позняк: прямо Чорний плащ чи Супермен, чи ким Ви себе там уявили? Один Ви борець за справедливість. Всі решта, я так зрозумів, нічого не тямлять в освітньому процесі. Куди ім до гуру освітянського? ))))))))
Роман
А "просто людину" все влаштовує. Не треба противитися корупції, знищенню освіти, вседозволеності бариг. Яка там людина...доки мовчав, думали що людина.
просто людина
Для Роман: Ну так організуйте загально державний страйк! Чи Вам слабо?
Коментувати
Сергій Пазюк
Цілком погоджуюсь з автором! Ми спілкуємось, висловлюємо думки стосовно освіти!!! Задаєшся питанням, а чи можуть люди, які не терплять думок інших, навчати молоде покоління і виховувати справжню особистість?!
Олекса Позняк
Для Сергій Пазюк: не погоджуюсь з автором. Інтелігентна сволота не моє амплуа
Рено
Для Сергій Пазюк: в тім то і проблема, що не можуть а виховують!
Коментувати
Рено
Це про Позняка, Чижа і Ко напевно мова???????))))))))))))))))))
Олекса Позняк
Для Рено: в точку. Ату їх!!!
Коментувати