І. Лікарчук: освітні методисти дуже полюбляють три речі

Методисти лише заважають учителям і нормальним керівникам працювати, ще й отримують за це зарплату

І. Лікарчук: освітні методисти дуже полюбляють три речі

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Зробив висновок, що освітні методисти дуже полюбляють три речі:

1. Влаштовувати різноманітні розваги для себе й мороку для вчителів, проводячи усілякі конкурси, засідання, огляди та інший непотріб.

2. Зображати із себе освітніх прокурорів, відвідуючи уроки, заходи, перевіряючи документацію. Й писати приписи за результатами.

3. Гратися, як маленькі діти, у мудрі слова. Бажано із зарубіжної лексики. Бо ж не завжди вистачає сірої речовини, щоб насправді зрозуміти сутність отих слів. Та й помилково вважають, що вживаючи їх, будуть видаватися дуже мудрими й крутими. Як п'ятикласники, коли вчаться вживати нецензурні слова.

І хай би займалися подібними ігрищами. Якби лише:

а) не заважали учителям і нормальним керівникам працювати;

б) не отримували б за такі «розваги» зарплату з освітнього бюджету...

Оригінал

Освіта.ua
14.03.2017

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шафоростова Людмила
Пане Лікарчук, вибачте мене за різкі слова, але само собою напрошується народне --- що з літ, то й з розуму..... Стільки років плодили те "зловредне" для освітян і нарешті прийшло прозріння..... Вирішили покаянно і привселюдно посипати голову попілом?!!! А я пропрацювала 18 років методистом при управлінні профтехосвіти і не вважаю свою діяльність такою "злочинною", як описано вище. Викладачі професійно -- технічного циклу, як правило, не мають педагогічної освіти, а є інженерами і тому відчували /та впевнена що і зараз відчувають/ потребу у підтримці та спрямуванні своєї діяльності в царині педагогіки. А як можна визначитися на що саме потрібно спрямувати зусилля викладача, не ознайомившися спочатку з його методикою роботи, з його проблемами.... Це питання надзвичайно складне і неоднозначне і тому, на мою думку, не варто так спрощувати результати роботи методиста! В кожній професії можуть зустрітитися випадкові, байдужі люди і це помилка судити про усіх за однаковою шкалою.......
Левкович
Лише з одним категорично не згоден: п’ятикласники вже в цьому віці всі нецензурні слова вже знають
Афоризм
Щодо методистів хочеться МОН нагадати пораду Григорія Сковороди: "Не вчіть яблуню родити яблука, просто відженіть від неї свиней".
Роман
Пятый год работаю в школе и за пять лет так,и не понял зачем мне методист? Закрыть нужно отдел образования и метод.центр Спокойнее работать получиться,а не ездить на двух часовые совещания не носящие никакой информации Методический центр-карательный орган
Ирина Джигалюк
Для Роман: То, что закрыть все это надо, я с Вами могу согласиться,тем более их там много и творят указания (они это тоже не по своей инициативе делают) но...Я удивляюсь, что за 5 лет Вы никакой полезной информации от них не получили. Вижу три причины: или Вы такой самородок, или 5 лет стажа все-таки маловато, или Вам такое гороно попало! А Вы бы взяли, не прикрываясь аватаркой Роман, на совещании выступили и "в глаза" сказали бы все, что о них думаете! Сделайте, а вдруг поможет им, а Вам, то точно "поможет"!
Коментувати
Ирина Джигалюк
Якби це говорила людина молода, яка не працювала в освіті при Лікарчуку, то я б з повагою до молодої людини прочитала б оце писання. П.Лікарчук, а хто примушував методистів своїми розпорядженнями, наказами "витворяти" дійство, яке ви сьогодні "продажно" критикуєте. Впевнена, Ви входили не в одну комісію по створенню такої паперотворчості. 1996–2005 — начальник управління освіти і науки Київської облдержадміністрації. професор кафедры управління освітою з 2003 года. Чи Ви думали, що вже всі, які при Вас працювали повимирали, а Ви ще живі? Диву даєшся таким "борцям" за очищення методичної роботи!!! Що Вас спонукало так "прославитись?Ваша сива голова не заслуговує такого "перевороту"!
И.А.Батый
Відомі українські освітні діячі, які нині перебувають на обочині освітнього життя сумують за втраченими можливостями (http://www.currenttime.tv/a/27945259.html), ображені на всіх і все і не бажають реально допомогати у вирішенні існуючих проблем, а полюбляють дуже багато інших речей: вести блог, бути активними у соцмережах, ностальгувати за славним карєрним минулим, повчати, мріяти, критикувати, робити неадекватні або приголомшливі висновки, звинувачувати, загравати з вчителями, апелюючи до їхніх надій, страхів, незадоволення життям, постити демагогічні гасла, гратися, як маленька дитина мудрими словами і..... Та і нехай граються...Зарплату ж вони отримують не з освітнього бюджету, як методисти, а з пенсійного фонду.
спец
Для И.А.Батый: Це осучаснена відмазка (навіть гіперпосилання виставляєте) від правдивої реальності. Просто людина вказала на існуючу реальність. А фантазії на тему причинності цього можуть бути різними, в тому числі і такою, як у вас.
Коментувати
щосьтутнечисто
Думається мені, що над паном Лікарчуком провели експеримент по перетворенню свідомості: нині він завзято критикує те, що сам колись створив... Діагноз...
Наталия Мирец Тетченко
Чи не той це пан Лікарчук, що керував освітою Київщини? Чи не той це пан Лікарчук, який створив обласний інститут післядипломної освіти заради свого збагачення? Саме тут вчителі та методисти, перебуваючи на курсах підвищення кваліфікації, змушені були вносити значні суми невідомо на що. Хоча чому невідомо? Чи не той це Лікарчук, на якого відкрито кримінальну справу за хабарі і підроблення результатів ЗНО? Чи не той це Лікарчук, який вносив хаос у навчальний процес проягом квітня-травня, зриваючи навчальний процес для учнів 11 класу? Чи не той це пан Лікарчук, який придумував різні види ліцензування освітньої діяльності на Київщині? Все це заради чого? Заради власної кишені. А тим часом методисти навчають вчителів заповнювати правильно журнали, складати плани, проводити уроки на сучасному рівні, організовувати роботу з обдарованими учнями, проводити різноманітні виховні заходи із школярами. Прослідковуючи "творчий" шлях пана Лікарчука , робимо висновок, що вся його інноваційна діяльність...
Освітні Методисти
Для Наталия Мирец Тетченко: Браво! Згодні з кожним словом! А якщо ще додати суми, які потрібні були для вирішення завідувачами районних (міських) методичних центрів справ (додамо службових справ!) у Департаменті освіти за його керівництва. І все це йшло не з державної субвенції, а з кишень методистів, яких ставили в умови або плати, або ..."давай, досвиданья"!
Олекса Позняк
Для Освітні Методисти: так ви з нас здираєте щоб нагору платити? Маржа залишається? А чому б у школу не піти працювати?
Олекса Позняк
Для Наталия Мирец Тетченко: У Лікарчука гріхів немало, але тексти він пише правильні, тут ми його підтримаємо
Коментувати
методист
Шановний пане Лікарчуку! А це часом не Ви (працівники МОН) спускаєте силу-силенну різноманітної інформації на яку чекаєте відповіді з відділів освіти районного рівня. Хто ж ті інформації готує для вас? всі ті листи "відчепіться від учителя" та керівників призводять до хаотичного руху в НЗ. Перевірено. Функцію контролю та надання методдопомоги ніхто ще не відміняв.
спец
А що, пані , правдв очі ріже, добряче вас припекло. Так це ж чистісінька правда про методистів. Всі роки роботи в школі від цих методистів нічого путнього не було, одні тільки неприємності. Цього паразита (метод кабінет) на тілі освіти давно пора знищити. Контролювати - то не ваше діло, для цього є інспектори, а методдопомогу ви не спроможні надати. Перечитувати рекомендації міністерства - це не методдопомога, самі грамотні, прочитаємо без вас.
Роман
Інспектори також потрібні, як п’яте колесо в возі. Чому в нормальних країнах немає контролю над школами, чому ніхто не контролює чиновників, які роблять що хочуть, а вчителів потрібно обов’язково? Відповідальність і котроль повинні бути над хабарниками, а не над вчителями.
Коментувати
Марта
Прикро вразили слова пана Лікарчука. Цікаво, на підставі яких фактів людина зробила висновки? Сьогодні методична служба дуже часто змушена виконувати не свої функції . Засилля різноманітних конкурсів, звітів теж "придумують" не методисти. Один фахівець відповідає за 5-6 предметів+ інші навантаження. А стосовно стилю поведінки, "ігор", про які згадується у дописі, хочу сказати, що це вже залежить від особи, а не від того, яку посаду займає людина- чи методиста, чи директора, чи начальника відділу освіти та ін. Вважаю такі узагальнення недоречними, а висловлювання просто не етичними. І зверніть, будь ласка, увагу на коментарі. Їх точно писали не вчителі. Або ж ті, кому потрібно попрацювати не тільки над самоосвітою.
спец
Для Марта: В школі працюю давно, дуже давно. Цього року залишаю. А щодо самоосвіти, то так скажу, дай бог методисту такого фахового рівня. Методисти нам фаховцям лише заважають. І описана їх діяльність паном Лікарчуком реально, що є - то є.
Освітні Методисти
Для спец: Вам, як "фаховцю" було б непогано навчитись грамоті!
спец
Я саме називаю себе фаховцем (наголос на другому складі ), а не фахівцем (наголос на третьому) складі. Це своєрдний снобізм. І, як сноб, після слів як "фаховцю" поставив би кому. А Ви?
Коментувати
дід Свирид
Професійний провокатор! Знає, що робить. Вища партійна школа марно не минула! Принцип "поділяй і владарюй" спрацьовує безвідмовно. Як же ж наші люди легко купуються на популізм і демагогію! Ляльководи підкидають "гарячі" теми, і зловтішно потирають липкі долоні. Отакі тепер розваги бариг від освіти. А ви, наївні, чубтеся в коментарях!
Анна
Полностью согласна, существуют самодуры- методисты которые ни как не помогают в работе и только и делают, что мешают работать сочиняя непонятные заседания, задания и кучу не нужной макулатуры
Наталія
Шановний пане Лікарчуку! Де Вам перейшли дорогу працівники методичних служб?
Роман
Пропоную змінити форму атестації школи.Методисти і інспектори приїзджають в школу і перше, що роблять - дають урок в будь- якому класі.Клас і тема уроку визначаються через жеребкування. На підготовку до уроку 10 хвилин. Потім методисти презентують власні розробки і підходи для формування в учнів компетентностей. А після цього вчителі таємним голосуванням визначаються чи потрібні їм такі методисти і взагалі чиновники від освіти.
Алла Сергіївна
Для Роман: Про 10 хвилин. Вчитель теж готується до уроку 10 хвилин, перед приходом у клас методиста, чи все ж таки сьогодні на завтра? Якщо друге, то йому ніякі методисти не страшні. А якщо методистами працюють за сумісництвом найкращі вчителі-методисти, то зовсім не проблема провести відкритий урок.
Роман
А чому Ви рівняєте вчителя - звичайну людину і "безгрішних геніїв" освітянських чиновників, які пітримують радянську поліцейську систему в освіті. А якщо не проблема провести відкритий урок то нехай проводять, вчать і допомагають вчителям, а не знущаються, займаються корупцією, кумовством і контролем над паперотворчістю в школах.В нас в районі десятки років не було такого щоб чиновники від освіти проводили відкриті уроки чи заходи. Все тільки вчитель винен і повинен.
Василь
Для Романа. В середині 70-х років "висока " комісія приїхала перевіряти роботу педагогічного колективу школи. Після зустрічі вчителів з комісією, директор школи запросив перевіряючих відвідати , в першу чергу його урок, уроки заступників, що й було зроблено на другий день. Комісія високо оцінила уроки керівників школи, після цього директор запропонував членам комісії провести свої уроки для вчителів школи, і після цього йти і перевіряти роботу вчителів, комісари розобидилися, а директор їх просто не пустив на уроки до вчителів. Комусь викладене мною здасться байкою, але це правда : школа Сахнівська середня , Корсунь-Шевченківський район ,Черкаська область , директор школи ЗАХАРЕНКО ОЛЕКСАНДР АНТОНОВИЧ. Мені випала велика честь знати цю людину.
Коментувати
Олександра
Це добродій Лікарчук узагальнює власний багаторічний досвід протирання штанів на різних керівних посадах в освіті. А скільки ж таких, як Лікарчук, дармоїдів-старперів отримують з наших податків персональні пенсії, стипендії член-корів і дійсних членів АПН, розмір яких у десятки разів перевищує зарплату вчителя чи методиста!!! Та про них він і не згадує. Тільки намагається зіштовхнути лобами таких сіромах як ми з вами. КОЛЕГИ! НЕ ВЕДІТЬСЯ НА ДЕШЕВІ ПРОВОКАЦІЇ СТАРОГО ЛИЦЕМІРА!!!
Мария Сергеева
Я вперше згодна з кожним написаним вами словом, пане Лікарчук.
Людмила
Пане Лікарчук! Під час Вашого перебування на посаді були заборонені всілякі перевірки у школах методистами. Це обовязки головних спеціалістів відділу освіти... Методисти завжди надають і надавали методичну допомогу вчителям-предметникам, заступникам, молодим спеціалістам. Ви з великим стажом роботи в освіті так говорите про методистів? і так вважаєте? Дуже дивно!!! Приїздіть до нас і ми проведемо з вами тренінг або семінар з теми: "Особливості методичної роботи у сучасній освіті", якщо Ви ще цікавитесь проблемами освіти у 21 столітті.
Ніна
Для Людмила: Пан Лікарчук цікавиться виключно саморозвагою. Доля невдахи, який був при владі.
Вчитель
Мабуть не стажом, а стажем роботи
Людмила
Для Вчитель: Знаю, це психологічне,
Коментувати
Марина Рубінс
Пане Лікарчук, дякую, що переглянули мій блог та стежите за діяльністю методистів. Висновок із вашого набору слів такий - я на правильному шляху і бажаю вам того ж!
Олекса Позняк
Декілька років тому була атестація школи. Як ворони налетіли методисти.А чому лабораторна на листочку написана? А чому у вас оцінка стоїть а у класного керівника енка? А тематичну через урок після контрольної виставили -пишіть пояснювальну - страшне порушення, і т.д. Закінчилось усе добре -здали по 250 грн, напекли пирогів, накрили стіл як у ресторані - і проатестувались.Перед атестацією усю школу півроку трясло - і адміністрація і учителі приводили папірці до ідеалу -сиділи усі до ночі у школі.Хто мені пояснить навіщо ця ганьба у 21 столітті?
Наталія
По 250 гривень - ще дешево відбулись!
Вчитель
До смішного - дешево. Ну що нині варті якихось 250 грн.
Наталия Мирец Тетченко
А ви не пробували робить все вчасно і згідно вимог. Тоді б і 250 грн зекономили
Коментувати
Гибляку.
А что , учитель не способен приготовитьзадания для школьного мониторинга? НУ уж точно - ясли-сад. А конкурсы, в которых людей ЗАСТАВЛЯЮТ принимать участие. ЗАСТАВЛЯЮТ.Это ведь бред. А отказаться не все умеют.
Освітні Методисти
Для Гибляку.: Позняк метаться! Методистів примушують департаменти освіти вищого рангу долучатись до конкурсів, а хто з тут присутніх керував обласним Департаментом освіти - Лікарчук! То про що ми сперечаємось? Людина з власного досвіду розповіла, як працював на посаді, а тепер вимагає звільнити таких як сам. Та вони вже звільнились, трохи запізно став йорзаться на стільці, від корита відлучили, судову справу учинили, хвоста прищемили - от і виє на всіх і вся.
Коментувати