Ігор Лікарчук: учитель залишився беззахисним

Сьогоднішня офіційна профспілка ніякої користі для освітян не несе, виконуючи ритуальні функції

Ігор Лікарчук: учитель залишився беззахисним

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Сьогодні в освіті маємо дві профспілки: офіційна (пострадянська) та незалежна.

Із офіційної профспілки я вийшов іще у 2004 році. Ніколи про те не жалкував. На мою думку, сьогоднішня офіційна профспілка ніякої користі для освітньої системи не несе.

Ритуальні функції, котрі вона виконує, давно стали дисфункціональними. Якби наші вчителі, у котрих централізовано (!!!!) відраховують членські внески на утримання профспілкових чиновників, відмовилися б від їхньої сплати, то уже давно цієї профспілки не було б.

Більше того, знаю величезну кількість випадків, коли офіційні профспілки на місцях стають кишеньковими профспілками для місцевих чиновників і захищають їхні інтереси, а не інтереси рядових учителів.

Щодо незалежної профспілки, то на перших порах її існування я був достатньо оптимістично налаштований до неї. Але кілька днів тому спробував знайти хоча б її сайт. Не знайшов. Жодної інформації про її реальні дії не маю.

Тож вести мову про якісь справжні реалії профспілкової діяльності в освіті сьогодні - це переливати із пустого в порожнє, або славити профспілкових чиновників офіційної профспілки.

Учитель залишився беззахисним.

Оригінал

Освіта.ua
01.02.2017

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антоніна
Яка зворушлива турбота Лікарчука про беззахисного вчителя! А ще ж 2 роки тому заголовки його опусів були діаметрально протилежними: "Учителів багато, а от вчити нікому", "Необхідно ввести ліцензування вчителів, - Лікарчук". А тут - ось вам: "Учитель залишився беззахисним". Що за метаморфози пози, Ігоре Костянтиновичу? Чи це родвоєєння особистості? А може, це запізніле каяття??? Та ні ж бо - елементарне лицемірство популіста
Юрій
А працівники нашої школи вийшли з профспілки майже в повному складі. Пропоную приєднатися ВСІМ!
олена
Нещодавно на мене подала безпідставну скаргу в управління освіти одна проблемна мати однієї з учениць. Мене захищають тільки батьки класу, а профспілка, директор мовчать, аргументуючи це тим,що це справа учителя і тієї матері. Жах) Ніхто нас не захищає. А управлінння освіти навпики шукає, за що зачепитися, щоб звинуватити учителя. Коли школа,зокрема психологи, написали позитивну характеристику, а діти в анонімних анкетах поставили мені високі бали, то управління освіти сказало наступне: " Цей вчитель одягнув на себе карону, скиньте її, та найдіть на нього якийсь компромат". От вам і все. Ось так нас захищають. А я, дурна, так старалася для школи всі 23 роки. І ночами на спала: заходи цікаві готувала, методичні папки складала , з дітьми носилася ,як з писаною торбою, у свій вільний час з олімпіадниками займалась, переможців школі давала, директору годила і т.д. А як знадобилося -ніхто мене не захистив. Дуже образливо)
Anna
Для олена: образливо коли твою працю не оцінюють. Мені здається що начальником повинна бути така людина яка не боїться брати на себе відповідальність за інших, може відстоїти та підтримати своїх колег.
Олена
У медиків як? Пацієнт помре, але УСЯ ЛІКАРНЯ, УСЕ НАЧАЛЬСТВО лікаря ЗАХИЩАЄ. А в нас свої своїх нізащо в гівні топлять(
Мама
А почему вас должен кто-то защищать,а мать своего ребенка не может?Может и должна!Без причины она бы этого не стала делать,не такое это легкое дело доказать правоту ребенка и вину учителя,который власть имеет над детьми.Всем известно,что школа один из самых страшных периодов в жизни,только вслух об этом не все могут сказать.Уверена,что вы уличили часть и достоинство ученицы,и как прежде были убеждены,что останетесь ненаказанной.Так что ,это не тот случай ,когда нужно защищать учителя.
Коментувати
nadijkapop
зовсім згідна з п. Лікарчуком! Більше того, профспілка все робить для того аби захистити адміністрацію школи , а не рядового вчителя. Директор нашої школи ніколи своєю працею не вирізнялася, більше того: ніколи за 21 рік моєї роботи в цій школі не дала відкритого уроку, не дозволила жодному вчителю відвідати її урок, а директором "стала". Однією з її директив було зменшити мені навантаження з повного до пяти уроків. Вже точно і не памятаю 7 чи 8 років я судилася з усіма і профспілка мене не захищала а захищала адміністрацію. В кінці кінців я виграла всі суди мене поновили на роботі, повернули повне навантаження. Скільки понесли зайвих витрат школа , райвно -- а вона пенсіонер ще й досі працює. Більше скажу -- по штатному розпису має працювати всього навсього 17 вчителів - а нас є 30. Де дивиться профспілка - а вона мовчить, бо прийнята по заяві-згоді на неповне навантаження і крім уроків по програмах має повно з шкільного компоненту - чому? щоб грошима розпоряжалася ....??? А хто кого буде перевіряти!?!?!?
Олекса Позняк
Для nadijkapop: правда.Основная функция профсоюза - сбор денег в пользу голодающих администраций
Коментувати
Вчитель-методист
А Лікарчуку аби якось на себе увагу звернути! А як тільки від профспілки хоч якась користь - бо все ж таки зп вчителям підняли, значить не зря вони там ГАВКАЛИ, і до неї є суспільна увага... ОПА і Лікарчук "нарисовался" - піл шумок і я пропіарюся ;) ОТО людина! За кілька останніх років анічогісіько не зробив для освіти, а я як у ФБ щось писати - то він ПЕРШИЙ ;)
pasufik
А чому б Вам, п.Лікарчук не очолити рух за створення ЧЕСНЇ ПРОФСПІЛКИ освітян? Ми би Вас підтримали і морально і матеріально. Як казав Е.Кеннеді:" Не питай, що держава зробила для тебе, спитай себе, що ти зробив для своєї держави"!
Grigory Kravchenko
Відносно захисту , який профспілки надавали своїм членам, це міф який який створили чиновники які із давніх давень угніздилися на цих "хлебных местах". По суті ця державна структура в часи совдепії функцінувала як прокладка між парткомом і адміністрацією, і на всі сто відсоткі, за дуже мізерними виключеннями, від них залежала. ПС. В даний час керівництво підконтрольне московській ФСБшній агентурі.
ФСБшна агентура
Для Grigory Kravchenko: Ото придумав!!!! агентура... Смій та й годі!!! Хоч би узнав щось про них, а оптім приписував такі ВИСОКІ чини :) хахахахаха!!!!!
Коментувати
TERRENS
Абсолютно погоджуюся з автором, від Профспілки тепер залишилася хіба що назва і постійні внески тих хто входить до неї! Але всі бояться з неї вийти, ніби то люди освітянські, а розуму і рішучості - нуль!!!
Anna
Якщо заврайоно говорить "Сьогодні оця біла стіна - ЗЕЛЕНА, і робіть, як я сказала. Не подобається - ідіть на базар торгувати". Висловлювання образне, але повністю передає відношення до законів, до учителя. І, як говориться, захисти себе!!!?????
Serj
Захист розпочинається не із профспілки, а з прописаних у законі ПРАВ та ОБОВ’ЯЗКІВ керівників, учителів, дітей, батьків. А вже потім можна говорити і про неспроможність профспілки.
Аліна
Для Serj: згодна на всі 100%! Та і біда в Тім, що в першу чергу вчителі самі не можуть себе захистити...
митець
Згодна з усіма дописувачами, на превеликий жаль рядовий вчитель не захищений від образ та приниження неосвічених та нетактовних батьків.
Коментувати