Олег Охредько: корупційна освіта окупованого Криму

Основним завданням окупантів Криму є знищення системи освіти, у першу чергу вищої

Олег Охредько: корупційна освіта окупованого Криму

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

Чи є корупція в освітньому полі окупованого Криму? Із стовідсотковою гарантією можливо стверджувати, що є. Звідки така інформація? Від так званого Міністерства освіти, науки і молоді республіки Крим.

Нещодавно на сайті окупаційного Міністерства освіти з’явилася інформація із позначкою «Увага! Важлива інформація». Про що ж йшла мова, до чого привертали увагу колабораційні чиновники? А все дуже просто, вони закликали не користуватися послугами та обіцянками щодо Державної підсумкової атестації (рос. Государственная Итоговая Аттестация (ГИА): «Министерство образования, науки и молодёжи Республики Крым обращает внимание крымских выпускников и их родителей на то, что в последнее время отмечены случаи дезинформирования по вопросам, связанным с государственной итоговой аттестацией и поступлением в образовательные организации высшего образования.

В частности, лица, представляющиеся сотрудниками Крымского аналитического центра мониторинга абитуриентов, студентов и выпускников вузов РФ, выступали в школах перед выпускниками и предлагали содействие в гарантированном поступлении в вузы на бюджет вне зависимости от результатов ЕГЭ и вступительных экзаменов. В дальнейшем выпускники, обратившиеся в данный центр, были проинформированы о том, что эта услуга платная».

Про що це говорить? А тільки про одне, що в системі як складання підсумкової атестації (тобто в школах), так і у вищих навчальних закладах діє розгалужена мережа, яка «вирішує» всі проблеми із отриманням документів про освіту та вступом. І, що найцікавіше, не зважаючи на протизаконний статус за російськими законами, цією справою займаються не каральні органи країни-агресора, а колабораційне Міністерство освіти.

Діти із шкіл окупованого Криму все більше змінюють погляди на російську освіту, і це підтверджують факти, які неодноразово висвітлювало видання «Голос Криму». Ось тільки деякі з них:

  • Кількість випускників у кримських школах тільки за останній навчальний рік зменшилась на понад 10% - на 1200 учнів.
  • Кількість вступників до російських вищих навчальних закладів за минулий рік зменшилась в 2 рази – понад 50% - з 2500 до 1300.
  • Не зважаючи на те, що кількість «бажаючих» складати Єдиний Державний Екзамен (російський аналог ЗНО) збільшилась в три рази, кількість вступників, які використали ЄДЕ до кримських окупованих вишів, склало всього 6,5% від загальної кількості абітурієнтів.
  • До професійно-технічних закладів анексованого Криму в цьому навчальному був недобір (і це після ажіотажу, який був минулого року).
  • У минулому році, за словами так званої міністерши освіти, до півострову з російських вишів повернулося біля 4 тисяч кримчан.
  • Росія відмінила квоти для кримчан (раніше щорічно виділялося біля 16 тисяч бюджетних місць).

Підводячи підсумки, потрібно зазначити, що в окупованому Криму корупція отримує державну підтримку. Основним завданням окупантів і є знищення системи освіти (у першу чергу вищої). Недарма ще в Стародавній Греції окупанти в першу чергу зачиняли школи.

Освіта.ua
31.01.2017

Популярні блоги
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
І. Лікарчук: замість виховання – шароварщина і звіти Виховної роботи як системи формування людини вже давно немає, а є гам, шум, тріскотня
О. Сидоренко: як ставитись до репетиторів-двохсотбальників? Показником високої кваліфікації педагога є успішність його учнів, у тому числі за результатами ЗНО
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Голосzнарода
Випускників кримських шкіл без проблем приймуть в армію, їм же на фронтах постійно поновлювати кадри треба.
Крымчанин
Бандеровский дебил, б...ь! Врет как сивый мерин!