Нікіта Андрєєв: проект нової моделі виборів керівників ВНЗ

Нинішня модель потребує коригування, тому пропонуємо нову модель виборів керівників ВНЗ

Нікіта Андрєєв: проект нової моделі виборів керівників ВНЗ

Автор: Нікіта Андрєєв, голова Студентського антикорупційного агентства, заступник голови Секретаріату у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти.

Поки Міністерство освіти і науки України імітує діалог зі студентством стосовно стипендій (запрошуючи до обговорень «студентів», які незрозуміло кого представляють), ми з Микитою Євстіфєєвим розробили проект нової моделі виборів керівників ВНЗ.

Як ви знаєте, в рамках проекту громадського спостереження за виборами керівників ВНЗ, що реалізується Студентським антикорупційним агентством за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine, починаючи з жовтня, наші представники є спостерігачами на усіх таких виборах.

Нам, як і багатьом іншим, на сьогодні вже зрозуміло, що нинішня модель виборів є далеко не досконалою і потребує коригування. Прямі таємні вибори, які проводяться зараз, призводять до різних судових справ, конфліктів в колективі, тиску на викладачів та студентів та інших негативних наслідків.

Майже всі вже знають і про ситуацію в НАУ, і про ситуацію в ХНУРЕ, де хоч і пройшли вибори, але скоріш за все, як і раніше, будуть оскаржені в судовому порядку, оскільки були порушення.

Тому з метою усунення цих наслідків, а також залучення до виборів всіх стейкхолдерів, які, на нашу думку, обов'язково мають брати участь у цих процесах (засновник ВНЗ, роботодавці, громадськість) та враховуючи міжнародний досвід, ми розробили нову модель виборів керівників вишів, а також законопроект з метою пілотного впровадження такої моделі на одному з університетів (в даному випадку це ХНУРЕ, бо цей університет дійсно «складний», купа судових справ, і тільки Верховна Рада може його врятувати).

Я переконаний, що будь-яка реформа має спочатку впроваджуватися на певному пілотному сегменті, а після цього вже має прийматися рішення, чи виправдані такі зміни.

Тому звертаюся в першу чергу до керівника профільного комітету ВРУ, Олександра Співаковського, а також до інших народних депутатів, які опікуються питаннями освіти - Ірина Констанкевич, Тарас Кремінь, Олексій Скрипник, Роман Семенюха, Ярослав Маркевич, Олексій Рябчин, Іван Крулько, Володимир Литвин - з пропозицією внести цей законопроект (за посиланням).

Я готовий, якщо це буде потрібно, презентувати цю модель на фракціях. Я також сподіваюсь, що проект підтримає Лілія Гриневич, бо сьогодні Міністерство несправедливо має дуже обмежений вплив на вибори, хоч і є представником засновника державних ВНЗ. А в нашій моделі представники засновника є в конкурсній комісії на другому етапі виборів.

Ми готові почути конструктивну критику та сподіваємось на підтримку ідеї.

Оригінал

Освіта.ua
26.12.2016

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Злий студент
Звідки цифри? Нема жодного логічного підґрунтя для цієї "моделі". Можливо варто зайнятися чимось більш важливим, замість цієї схеми?
зізі-вічний-ректор
Ця схема - профввція виборів та конкурсу. Подивіться як це відбувається у Європі і не треба "нового велосипеда"