Ігор Лікарчук: зміна міністра буде лише на шкоду

Міністр освіти повинен мати великий ресурс часу, щоб довести справу до логічного завершення

Ігор Лікарчук: зміна міністра буде лише на шкоду

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Не покидають прикрі відчуття від оприлюдненої інформації про «плагіат» у двох статтях Л.М. Гриневич та цьоговечірні натяки «Інтера» на її можливу відставку.

Я не є серед тих, хто з оптимізмом дивиться на деякі дії МОН, яке зараз очолює Лілія Михайлівна. Й постійно про це пишу та кажу, хоч знаю, що така позиція не подобається дуже багатьом й, можливо, Лілії Михайлівні також.

Але я глибоко переконаний в тому, що зміна міністра освіти в цей час буде лише на ШКОДУ освіті й знову ВІДТЯГНЕ справжнє реформування системи на невизначений період. Я є прихильником того, що міністр освіти повинен мати достатньо великий ресурс часу для того, щоб довести розпочату справу до її логічного завершення.

У країнах, де функціонують успішні освітні системи і мають централізоване управління ними, міністри освіти не змінюються через рік, через два, через три... Україна має прикрий протилежний досвід - 10 міністрів за роки Незалежності.

І чи не в цьому одна з найголовніших причин відсутності реформ в системі освіти. Чи потрібно нам цю помилку повторювати іще раз? Чи нас до неї штовхають свідомо?

На лаві запасних гравців сидить дуже мало людей. І далеко не завжди запасний гравець є кращим від того, хто на полі в цю хвилину. Я щиро зичу Лілії Гриневич гідно пережити цей достатньо складний для неї період.

Оригінал

Освіта.ua
21.11.2016

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Oleg Smirnov
За Лікарчуком, "одна з найголовніших причин відсутності реформ в системі освіти" - часта зміна міністрів. А може, то неякісні люди у владі? Може, причина - "міністри-гравці" (за Лікарчуком) замість розумних міністрів-реформаторів?
и почему ЭТИХ
слов не было в отношении пана Квита? Ведь и причина существует...
pasufik
Для и почему ЭТИХ: Бо пан Лікарчук як той флюгер: куди вітер дме, туди він і повертається. Краще зайнявся б вирощуванням попугайчиків!
Коментувати
совесть
В Україні запит на моральні авторитети, чесних керівників, чи просто чесних людей! Після всього оприлюдненого, коли Лікарчук починає когось "захищати", це виглядає не просто дивно, а образливо... Власний піар, як завжди. "Хорошими делами прославиться нельзя!" - співав антигерой у мультику! Де Ви, ГЕРОЇ?
не можна
А я підтримую пана Лікарчука. Куди ж звільняти пані міністра? Хай відповідає за те, що робить, реформує освіту. А то в нашій країні завжди так: якийсь черговий міністр (як правило, некомпетентний) натворить, а потім - "банду геть", приходить новий міністр - і що:" Я нічого не знаю - це все "папередники".
Вчитель
Для не можна: Що ж вона такого протизаконного зробила за 7 місяців? А давайте Вас поставимо мінстром, а тоді побачимо, що можна зробити за цей час у такій корумпованій сфері, як освіта. Невже Ви настільки засліплені люттю, що не бачите принаймні зусиль міністра щось змінити на краще?
Оксана
Для Вчитель: Тобто Хвала Міністру, бо він нічого не зробив?! Аби нічого протизаконного?! А зарплату за те"нічого" отримала?
ТАРАС
ВСЕ ЗРОЗУМІЛО. ОГЛЯНУТИСЯ НАЗАД- КОЛИ ЛІКАРЧУКА ЗНІМАЛИ- ЛІЛЯ ПИСАЛА, ЩО НЕ ВІРИТЬ В ЙОГО ВИНУ З ФАЛЬСИФІКАЦІЄЮ ЗНО ДЛЯ МАЖОРІВ.
Коментувати
BundesWehr
Шко́да буде в тому випадку, якщо Гриневич далі буде знаходитися біля корита. Вона - ярмо на шию вчителю.
Накипелов
Що конкретного хорошого зробила Гриневич для української освіти за час свого правління? Статус Учителя нижче плінтуса: звітність, паперотворчість, дЕтиноцИнтризм, "вмотивований уЧитель", цькування батьків-алкоголіків-тунеядців, сИртеФФікація, щоб повернути віджаті 20%... Діти початкових класів навчаються без підручників, внаслідок, так званого "розвантаження" навчальних програм (а по-суті "швиряння" тем із класу в клас, в результаті чого, підручники, надруковані 1-3 роки тому, стали непридатними до навчання). В 5 класі програму змінили, а друкувати підручники за державний кошт ніхто, не збирається... Жодного позитивного внеску!!!
Вчитель
Для голос народу Продам недорого своє місце роботи вчителя. Після сертифікації буде дорожче.
Голосzнарода
Для Вчитель: корупція не є нормальним явищем і не може бути невідємною складовою культурно-морального світогляду окремої людини чи цілого народу. Вашій корумпованості немає виправдання, Ви втратили свою честь та совість давно, подібних Вам не можна і близько підпускати до дітей, бо за мідяки Ви і рідну матір чорту продасте.
Коментувати
мы не Эйнштейны
Достойная женщина, не путана, не воровка - самое главное. Переживет, она умная. Что касается плагиата, то он есть у всех, если покопаться в работах, ведь опираемся на литературу и не всегда указываем, но это промах, только и всего. Разве есть у кого-то свои мысли? Мы все учились по книгам гениев и от каждой мудрой книги берем то, что нравится - всю литературу не перечислить. Если искать "черную кошку", то у всех: начиная от ... и до ... Честного человека нельзя, грех унижать.
абиякнебудь
Довести розпочату справу до логічного завершення... Яку справу до якого завершення? Всеодно, якою дорогою іти, аби дійти до кінця? А якщо ця дорога в прірву або в нікуди? Всеодно-прапор в руки і барабан на пузо? Нинішня "рехворма " перетворює дитину на технологічну одиницю, а вчителя- на надавача послуг, чисто фірма "Світанок", а не школа! А сільські діти взагалі другий сорт: доїдуть до школи- будуть вчитися, а ні.. А під яким соусом це подається, скільки бруду вилито на сільського вчителя! Дійсно, найбільший проїдач народного добра! Логічне завершення...Логічний маразм!
Тутешній
Яку Гонтарєву в коментах підносите? Ту, котра 40% російських фінансів у банківську сферу завела? Та, котра недавно кричала, що по 12 грн долар купують невігласи? Ваші Гонтарєви, Гриневичі, для якої учитель пусте місце вже дістали. Вся надія на мудрість Гройсмана, його прозорливість та незалежність у прийнятті рішень. Може він почистить ці стайні, обойми і лави запасних підсудних.
сторонній
Ну, першими з’являються, звичайно коментарі придворних прикормлених штатних шавок... Освіта нікому не потрібна, не прибуткова галузь, тому й очолюють її випадкові люди, наприклад, Ліля, котру треба було банально кудись пристроїти. А як же? Обойма _ святе діло. Ніколи професіоналам і практикам не довірять керувати напрямком. Он Лікарчук про лаву запасних заговорив. Які запасні? Там у вас лава підсудних, а не запасних!
pasufik
Ще не вистигло місце за Квітом як вже Гриневич неугодна. Зрозуміло, що це вигідно ворогам України, яким на руку часта зміна керівників. Не встиг освоїтися, почав щось втілювати у життя, як тебе вже змушують піти, або створюють ситуацію для звільнення( як було з п.Квітом). Почала Гонтарєва ліквідовувати фейкові банки, як п.Рабинович зробився великим захисником банківської системи, роблячи вигляд, що він не знає про їх махінації та скритих власників. Так і з освітою, тільки з*ясувалося, що п.Гриневич не доїтиме бюджет на користь паразитів від освіти пішов тиск, не такий мовляв міністр, як нам треба. Вся надія на мудрість Гройсмана, його прозорливість та незалежність у прийнятті рішень. Допомагайте п.Лікарчук, якщо справді щиро вірите у те, що написали!
Антиплагиат
Приличный человек, тем более, женщина в возрасте, в такой ситуации подал бы в отставку и застрелился из подаренного за доблесть и мужество наградного ствола, а этой дамочке уйти красиво не дано. Дальше будет страшнее.
да-да
Для Антиплагиат: Все верно, в странах ЕС за плагиат увольняют в три секунды. Ну, если мы идет в том же направлении, эта дама должна подать в отставку или ее с треском будут выносить. Что это за ученый, к-й переписывает чужие труды, позорище!!!
Коментувати
Голосzнарода
Коли міністр починає робити реформи та зявляється загроза звільнення із роботи невігласів-вчителів, що покупляли робочі місця, вони починають обєднуватися та звільняти міністра, щоб відтягнути час свого звільнення. Але найкращий спосіб залишити все, як є, і щоб всіх вчителів-неофеодалів не звільнили, це ліквідувати саме міністерство, бо це певно продовжить життя феодальному ладу в освіті ще на рік.
Марія
Для Голосzнарода: Звільняти будуть не тих , хто купили, а якраз тих, що не купляли робоче місце
Павлович
Для Голосzнарода: Де ж Вас так прищемило,жертва "неофеодалів"? Який у вас фах,що вчительське місце купляти треба? Чи може йдеться про посаду зав.райвно, якою вас обійшли?
Коментувати