І. Примаченко: «Підтримка» англійської не словом, а ділом

МОН пропонує скасувати вимогу про знання англійської для отримання вчених звань

І. Примаченко: «Підтримка» англійської не словом, а ділом

Автор: Іван Примаченко, засновник платформы Prometheus.

Министерство образования и науки предлагает отменить требование об обязательности знания английского языка на уровне B2 для получения ученых званий доцента и профессора. Это особенно смешно, учитывая, что когда я учился в магистратуре, у нас уже требовали знания английского на уровне B2. Теперь же Министерство предлагает требовать от преподавателей меньшего, чем ожидается от обычных магистров в любом приличном вузе. Еще это особенно грустно, ведь указом президента 2016 год в Украине объявлен годом английского языка. Вот такая "поддержка" знания английского не словом, а делом.

Я уже как-то писал, что необходимо сделать обязательным условием получения диплома бакалавра сертификат TOEFL/IELTS на определенный минимальный бал. Не сдал - возвращай деньги за бюджетное место.

Результаты:

1) Поколение людей свободно владеющих английским уже через 5-7 лет (учитывая переходный период).

2) Резкий рост давления со стороны студентов на преподавателей английского: плохой или ленивый лектор теперь может легко стоить диплома. Традиционный в наших университетах пакт "мы кое-как учим, а в обмен позволяем вам кое-как учиться" оказывается мгновенно разрушен.

3) Отсев псевдостудентов не способных собраться и освоить один из самых важных навыков в современном мире, а дипломы получающих высиживанием пар. Практически мгновенный рост ценности вузовских дипломов, для получения которых теперь придется приложить реальное усилие. Для решения социального вопроса государство вполне может взять на себя оплату первой попытки сдачи TOEFL/IELTS - все остальное уже за деньги студента.

Самое интересное, уверен, что подобное нововведение не приведет к дополнительным расходам со стороны государства. Бездельники не сдадут международный экзамен и вынуждены будут вернуть деньги за обучение, а потенциальные бездельники, которые идут в вуз лишь за корочкой, поймут, что теперь халявы не будет и просто не будут подавать документы. Даже если это приведет к тому, что количество занятых бюджетных мест в вузах сократится на 10%, это с лихвой должно окупить все дополнительные расходы.

Оригінал

Освіта.ua
05.10.2016

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ян Чехов
Давайте все учить теоретическую физику, а то какой вы специалист без знания и понимания причинно-следственных связей. Языком молотить каждый гаразд, а выводы сделать... Если серьёзно - знание языков должно стать необходимостью (изучение работ на других языках, публикация в мировой прессе и т.д.), а не по принуждению. Если объясните "нахиба" всем нашим бакалаврам знание английского, я с вами соглашусь. Не выдержал: "Вот объясните как без знания английского наш ветврач коров буде осеменять?"
о Франции
у них со знанием аглицкого даже Д В О Р Н И К А М И и продавцами не берут на работу. Сперва необходимо СДАТЬ ЭКЗАМЕН НА ЗНАНИЕ ФРАНЦУЗКОГО языка, а после - метлой во вдоре махать. Вот смеху то))))))))))))))))))0. НАши твёрдолобые прогнулись под весь мир, кроме семя. В смысле - как были холуями, так ими и остались. ТО росийскими, то английскими. Холуи они генетически холуи...
людина
Для о Франции: Свята правда.
как вариант
Для людина: этой ОЗВУЧЕННОЙ нАлюди правде лет 15.
в смысле
Для как вариант: 15 лет назад началась озвучка этой правды. Если и дальшетак пойдёт, то можно ещё лет 15 проболтать. Грустно
Коментувати
Примаченку І.
Син був із командою у Франції. Об"їздив практично всю країну. Сказав, що 20 км від Парижу, і вже рідко коли зустрінеш продавця в магазині, водія автобуса, пересічного пішохода, які б розмовляли англійською. Зате всі розмовляють французькою. Виключно французькою і ніякою іншою. А в нас в 21 сторіччі піднімається питання про необхідність спікуватися в МОН (!!!) ДЕРЖАВНОЮ мовою. Треба вимагати розмовляти українською людей, які живуть на гроші платників податків. Може досить нав"язувати українцям психологію колонії і спочатку вам би, авторе, опанувати українською!? Скільки можна плазувати на колінах
Голосzнарода
Для Примаченку І.: Неправда, мені теж багато де доводилось в Франції бувати, всі розуміють і спілкуються англійською, просто англійська мова в Парижі та на провінції суттєво відрізняється, бо в Парижі куча мігрантів, які спілкуюються ломаною англійською та з допомогою жестів, а в провінції англійська мова більш класична.
Викладач
Воно й видно, що Ви побували "НА"провінції ))). Навчіться спочатку спілкуватися українською мовою...
Голосzнарода
Для Викладач: А у Вас якісь проблеми із людьми із провінції : Ви їх дискримінуєте за географічним признаком?
Коментувати
Примаченку І.
Пишите на українському освітянському сайті російською мовою. Чому? Не знаєте української мови? Що за меншовартість - спочатку примусово всі примаченки вивчили російську (бо без неї не було ходу), тепер - англійську (бо без неї не буде ходу). От і маємо російсько-англійських примаченків, що не здатні в Україні розмовляти українською мовою. Вчити англійську треба, але обов"язковою для громадян України є знання української мови, а не будь якої іншої.
людина
Для Примаченку І.: Ось ця група ненависників української мови, маскуючи своє незнання державної й нав*язує широкому загалу яничарське плазування перед сильними світу цього.
Оксана
пишЕте, бо 3 ос. множ. пишУть
Коментувати
Олекса Позняк
У школах не 2 іноземні одна з яких російська а одна і хоча б 4 години на тиждень -оце і підтримка
людина
Балдію від такого ідіотизму: до фєні твоя профмайстерність, не знаєш англійської-ти ледар, тупак, недоумок. А те, що значна частина людей з вищою освітою не володіє українською, то тут ніяких сертифікатів не потрібно. Хоча чому тут дивуватися, кілька десятиліть ми зі своїм комплексом меншовартісності носилися навколо російської( як міжнародної мови), ну і що?
Тетяна
Для людина: дійсно, спершу необхідно вивчити рідну мову! І чому мене хтось повинен змушувати вчити іноземну? Якщо вона мені потрібно я й сама вивчу, але вимагати від всіх викладачів вищої школи рівень В2 - це не правомірно! Я закінчувала школу радянського союзу, всі знають як англійська викладалась того часу - ніяк. Поки вчилася, захищала дисертації, часу на вивчення іноземної не вистачало. Наразі "закидали бумажками" викладачів: і НМК розробляйте, і робочі програми пишіть, і лекції щорічно оновлюйте, і посібники друкуйте....... Люди добрі, коли її вчити?
людина
Та й для чого, якщо в нас нема можливості хоча б із місяць-два пожити в англомовному середовищі. А без мовленнєвого оточення будь-яка іноземна мова-мертва, як і теорія мертва без практики.
Коментувати