О. Співаковський: на НАЗЯВО можно поставити хрест?

Скасовано перше засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

О. Співаковський: на НАЗЯВО можно поставити хрест?

Автор: Олександр Співаковський, народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти, член фракції БПП.

Це - межа. Змушений констатувати, що у сфері освіти ми перейшли рубікон. Рубікон, після якого буде дуже складно повернути довіру до освітньої галузі.

Отже, тільки за цей рік одразу декілька подій шокували українське суспільство. Спочатку був скандал із підробкою результатів ЗНО. Учора - заява про затримання в.о. ректора НАУ на хабарі. І так само вчора ввечері я із жахом дізнаюся про скасування першого засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти України, що було заплановане на 29 серпня 2016 року!

Тобто продовжується блокування початку функціонування в Україні державної установи, на яку Законом (прийнятим, до речі, ще 2 роки тому!) покладено реалізацію реформ щодо запровадження дерегуляції та децентралізації у сфері вищої освіти, надання реальної автономії вищим навчальним закладам.

Нагадаю, що ми як комітет ВРУ з питань науки і освіти зі своєї сторони зробили все для того, щоб НАЗЯВО запрацювало з 1 верерсня. Навіть добилися прийняття законопроекту 2280а, який не дає можливості бути членами НАЗЯВО особам, які підбадають під дію Закону України "Про очищення влади".

Студенти, які обрані до складу Агентства, мене як першого заступника Голови Комітету ВРУ з питань науки і освіти інформують, що озвученою причиною скасування першого засідання НАЗЯВО є те, що постанова КМУ про затвердження складу НАЗЯВО (прийнята Урядом ще 27 липня!) знаходиться досі на підписі в Прем’єр-міністра України.

Шановні колеги! Більш відвертого цинізму важко уявити!

Володимир Борисович є одним із розробників та непохитним провідником концепції децентралізації влади в Україні (у тому числі в сфері вищої освіти), а також непримиримим борцем з таким ганебним явищем як корупція в суспільстві!

Рішення Уряду з цих питань підписуються Володимиром Борисовичем НЕВІДКЛАДНО! Більш того, Прем’єр завжди особисто і чітко контролює їх неухильне виконання!

Звертаю увагу, що відповідно до Закону України від 14 червня 2016 р. № 1415-VIII “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти” склад агентства мав бути затверджений Кабінетом Міністрів протягом одного (!) місяця.

Отже, ми маємо справу з прямим і відвертим невиконанням норм Закону! Фактично - із саботажем реформи у сфері вищої освіти! Переконаний, що це справа невиразної групи чиновників, які усіляко затримують підписання Прем’єр-міністром України постанови з метою того, щоб якомога довше мати повноваження, що їм не належать вже два роки згідно із Законом!

А це називається КОРУПЦІЯ!

До речі, одним із свідчень цього вважаю докази в незаконному привласненні грантових коштів Європейської комісії за програмою TEMPUS у рамках проектів TRUST та IMPRESS, що опублікували нещодавно студентські громадські активісти стосовно одного з можливих кандидатів на посаду Керівника Секретаріату Національного агентства.

Шановні друзі! Незначна купка безвідповідальних і, впевнений, корумпованих діячів чинить дії, що паплюжать імідж і авторитет Глави Уряду та викликають недовіру і розчарування в реформах, які Уряд запроваджує з урахуванням всіх труднощів та перешкод!

Правда, ситуація до болі знайома і схожа з тією, що була із затримкою в запуску е-декларування!

Вважаю, що так далі продовжуватись не може! Має бути підписана і опублікована постанова Кабінету Міністрів України про затвердження складу НАЗЯВО, прийнята Урядом 27 липня 2016 року. Крім того, має бути проведене службове розслідування, встановлені особи, які затримували її підписання Прем’єр-міністром України і які мають бути покарані за свій ганебний вчинок!

З цією метою я особисто та група народних депутатів України – членів Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та ректорів Університетів найближчим часом маємо намір йти на зустріч до Прем’єр-міністра України, щоб не дати горе-чиновникам провалити реформу, яку наші західні партнери виставлятимуть нам як невміння виконувати взяті на себе зобов'язання. Адже ми всі спільно брали на себе зобов'язання запустити роботу НАЗЯВО вже з 1 вересня!

Невже комітет ВРУ з питань науки і освіти - єдиний, хто зацікавлений у запуску роботи НАЗЯВО?

Слава Україні!

Оригінал

Освіта.ua
29.08.2016

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
освітянин
Яка назва - така й доля. Взагалі не бачу доцільності у створенні ще однієї бюрократичної системи під виглядом і лозунгом реформування системи освітм і науки. Де наші великі реформатори С.М. та І.Р.? Ото ж бо...